Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа еве и јас со ладна глава да пишам мое мислење за ситуацијава.....јас не го кривам Роџерс за тоа што не купи играч, за тоа си се криви газдите, него го кривам за предвременото продавање на Адам и Керол а притоа не бил сигурен оти ќе најди нивна замена.....што е тука е тие се играчите кои во наредниве 9 месеци ќе ги вреѓаме, пцуеме, величиме ко богови, ќе му се радуваме на среќните моменти....немаме напаѓач тоа е проблемот за крила мање-више ќе закрпиме ама немаме напаѓач кој ќе дава голови ( најискрено се надевам оти Борини ќе ме демантира тој и затоа е доведен)...Апсолутни аутсајдери сме за топ 4 (се плашам оти пак ќе завршиме 8ми, 9ти оти конкурентноста е огромна во Англија).....
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Има логика. Да се направи тим кој ќе преживува и ќе прежива ко теле во Премиер лигата. За тоа е потребен млад и неискусен менаџер на кој ќе може да се довери неуспехот, кој е евентуален. Со тек на време, навивачите ќе бидат дресирани, како што се, и понатаму да очекуваат подобри времиња, додека се менуваат менаџери кои претходно работеле во некоја стаклара, кебапџилница или тимови ко Свонси. Таквите менаџери ќе го држат Ливерпул во средината, одвреме навреме покажуајќи заби.

ќе се трошат минимални средства за играчи, односно како што ќе имаме млад тренер, ке се трага по млади играчи, кои откако ќе ги направивем одлични, ке ги шиткаме.

и така, во круг, секоја година, all over again.

навивачите никад нема да се побунат, оти секоја година ќе ја чекаат таа Next season, и секогаш ќе стојат под YNWA симболот, и нема да му свртата грб, ниту да напраат инцидент, како што е праксата секаде кога се случуваат глупости.

Да сумирам, во се' може да се најде логика.

Затоа што, Ливерпул секоја година да завршува 9ти, или 10 ти, во следните 10 години, газдите петкратно ќе ги вратат парите што ги донесоа. Па дури и 16ти да завршува Ливерпул, пак ке има полни трибини (нели, YNWA), и пак ке има кеш. Се повеќе и се повеќе, секоја година. Тоа е EPL.

Еден Вест Хем зеде 90 милиони откако победи во плеј оф за Премиер Лига.

не се глупи америте, знаат бизнис.

А ми беше кажано:
- пластичен фан
- смени си го клубот
- не навиваш ти воопшто за Ливерпул
и тн и тн.

И најзанимливо
superstarpizza, експертот, кој лани изјави „Ливерпул ќе е шампион по секоја цена“ за оваа година најави експлозивни трансфери во Август, плус и некој табели и графикони додаваше за таков доказ.
Да, за лани и оломнани, и преоломнани беше сигурен дека ке сме шампиони.
Оптимист, а? Човек кој „песимистите“ ко мене ги нарекуваше „предавници“.

И да, дечки.
Дрогата е чума.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
А ми беше кажано:
- пластичен фан
- смени си го клубот
- не навиваш ти воопшто за Ливерпул
и тн и тн.

И најзанимливо
superstarpizza, експертот, кој лани изјави „Ливерпул ќе е шампион по секоја цена“ за оваа година најави експлозивни трансфери во Август, плус и некој табели и графикони додаваше за таков доказ.
Да, за лани и оломнани, и преоломнани беше сигурен дека ке сме шампиони.
Оптимист, а? Човек кој „песимистите“ ко мене ги нарекуваше „предавници“.

И да, дечки.
Дрогата е чума.



:свиркам:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Некогаш било гордост да се игра за Liverpool FC. Некогаш било гордост да се носат броевите 7, 9 и 11 на Енфилд.

Денес, нема играч со број 9 (замисли), а 11ка носи играч за кој никој никогаш не слушнал ништо.

Колку тажно делува Liverpool FC.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
https://www.facebook.com/events/425850074117401/

Утре ќе се гледа во Корнер Кафе дијагонално од Соборен Храм. Повелете.
Леле , не се изненадувајте тука на сред гледање утакмица ако влезат фуфици и пешковци и почнат да ви се дерат зошто сте гласни :pos: И тој ТВ што им е од лево врши побрз пренос од сите останати, тие што ќе се таму седнати ќе ви ја спојлеришаат утакмицата :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Леле , не се изненадувајте тука на сред гледање утакмица ако влезат фуфици и пешковци и почнат да ви се дерат зошто сте гласни :pos: И тој ТВ што им е од лево врши побрз пренос од сите останати, тие што ќе се таму седнати ќе ви ја спојлеришаат утакмицата :D
Знаев дека нешто нема да биде во ред, значи ЗНАЕВ...хахахаха...ам ај, да дадеме шанса. Знам дека и Манчестеровци се собираа таму едно време. Тоа да не беше причината што престанавте? :) хаха
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Ало стратези, дај бе не го пушете курот и бидете среќни што еден летен преоден рок не е продаден стандарден првотимец, ебаве копуците.......ќе го пушите курот ако некако направиме изненадување и бидне нешто од тимов, ќе бришете мислења низ темава......!!!
Уште бе те лажат комунистите?? Ако направиме некакво чудо заслужен ќе биди Роџерс и играчите а не копуциве амерички. За нив кажаното останува се дури не донесат напаѓач од светска класа и асално крило.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Знаев дека нешто нема да биде во ред, значи ЗНАЕВ...хахахаха...ам ај, да дадеме шанса. Знам дека и Манчестеровци се собираа таму едно време. Тоа да не беше причината што престанавте? :) хаха
Не ни сметаше тоа толку со телевизорот, го ставаа на муте тој или ќе се изгасеше, најмал проблем ама ова со баграта центарска што доаѓа таму е... :D Еднаш од свадба дури директива дојдоа едни средени и напарфемирани такви, си седнаа до нас и сакаа тишина да било :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Уште бе те лажат комунистите?? Ако направиме некакво чудо заслужен ќе биди Роџерс и играчите а не копуциве амерички. За нив кажаното останува се дури не донесат напаѓач од светска класа и асално крило.
Ајде не ме карај одма, се извинив за вреѓањето одма :)

П.С. Јас реагирав за критиките кон Роџерс и не способните играчи, не кон Хенри и Вернер.

П.П.С. Искочи дека Иан Ајре сјебал ствар....само може со тоа си го вадат шупакот америве.
--- надополнето: 1 септември 2012 во 15:15 ---
Не ни сметаше тоа толку со телевизорот, го ставаа на муте тој или ќе се изгасеше, најмал проблем ама ова со баграта центарска што доаѓа таму е... :D Еднаш од свадба дури директива дојдоа едни средени и напарфемирани такви, си седнаа до нас и сакаа тишина да било :icon_lol:
Мхм, ќе биде...со повозрасниве што глеаме...:)))) Ќе биде комедии, баш ќе ти кажам како сме поминале :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom