Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.871
Џерард нема да си оди од Ренџерс.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Од почетокот уствари сме имале четврти штопер, ама не сме сакале да го играме.

1615431808514.png


Не беше регистриран у групната фаза, па ова му беше и европско деби. Мнг сакам вакви no nonsense штопери, се надевам дека нема да мрдне од стартна постава. Искрено не се сеќавам да бил некогаш liability кога играл, и секоја утакмица е се подобар.

Фабињо не смее да мрдне од ДМ, НЕ СМЕЕ !!

Каква разлика има кога имаш штопери на штоперска позиција и везњаци на централна.. гомна да јадат сите што викаат дека не ни ја утепаа цела концепција повредиве.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Друга песна е со Фабињо во средина, не смее да дсе менува тоа
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Каква разлика има кога имаш штопери на штоперска позиција и везњаци на централна.. гомна да јадат сите што викаат дека не ни ја утепаа цела концепција повредиве.
Ја утепа концепцијата тоа што ги стави Фабињо и Хендерсон во одбрана на сметка на средината. Средина што беше најбитниот дел од играта на Ливерпул уствари. Мене не ми е јасно како не го корегираше тоа одма кога виде дека не оди. Подобро да играа 16 годишни деца позади централно (а не беше до толку дојдено, еве овој и Филипс и некое дете, или Милнер ќе играше ако треба), ама да остане средината во полн состав. Така немаше да пати играта до толку. Можеби малце нестабилност во одбраната ќе имаше, ама средината ќе покриваше за тоа, а во најлош случај ќе можеа да играат на гол повеќе како што играа пред да дојдат Ван Дајк и Алисон.

На крај мојот заклучок е дека Клоп не знаеше како да се прилагоди на ситуацијата и одеше премногу со глава во ѕид, па делува дека и играчите сами си го кажуваат тоа како оправдување, повредена ни е одбраната. Нека има 20 повреди ако сака, пак не може тоа да е оправдување за толку лоша игра и шест порази о ред на Енфилд.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
Абе и во напад се ко фатени во нозете. Заеби одбрана.
Вчера требаше во прво три гола да дадат, како успеваат онака да се сплеткаат не ми е јасно.
 

Лорд Бејлиш

Доктор по фудбал
Член од
4 февруари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
30
Без разлика на се, вчера перформансот беше добар. Со Фабињо на ДМ поточно како deep-lying midfielder (Defend) role or a regista role, вродува поголема стабилност и цврстина на средината и со огрмна слобода на Џини и Тиаго да бидат од корист понапред. Жота моментално е 2 класи над Фирмино(без навреда на сиот учинок до пред оваа сезона), Филипс е идеален back-up штопер (според мене) и заслужува таков статус во наредната сезона. За Мане и Салах не би дебатирал, да оставиме простор до крајот на сезоната па после тоа да сумираме. И покрај биполарната игра во оваа сезона во ПЛ, имам надеж дека оваа екипа може до нешто повеќе во ЛШ иако сме свесни за формите на Баерн, Псж и Сити.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Првпат по долго време стварно да осетам како да го имаме Ван Дајк т.е стабилност назад. Лесно е коа играш со играчи на точни позиции. Свака част за Филипс и Кабак со какви муда ја прифатија оваа улога.

Трент очигледно требаше да го излади Саутгејт за да почне да игра ко што треба.

У Жота мислам дека имаме играч за следниве 10 години, секоја чест за оној кој сфатил каков играч можеме да купиме.

Салах со боље учинок од Анри. Убедливо најпотценетиот играч од сите премиерлигашки легенди.

Мислам дека супер им дојде одморов за да влезат со бистри глави у завршетокот од сезонава. Надеж за топ 4 и ентузијазам за ЛШ.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
Трент веќе подолго време игра супер.
Само Мане да не игра ко фатен во нозе и ќе имаме супер завршница.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Патем, замисли да го земевме ботон Вернер наместо Жота, као што дркаше цела фан база :kafence:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
За Жота бев многу песимист ама засега пријатно ме изненадува.
Сеуште сум на овој став за Жота. Ми го нема физикусот што го имаат Салах и Мане за да можам да речам дека е оган од играч. Ова што го прави е супер за сега.

За Вернер не знам, доста го ротираа во Челзи и го играа дефанзивно. Сигурно би играл многу подобро во Ливерпул со 4-2-4 формација и со ѕверови од соиграчи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.516
Поени од реакции
62.365
Сеуште сум на овој став за Жота. Ми го нема физикусот што го имаат Салах и Мане за да можам да речам дека е оган од играч. Ова што го прави е супер за сега.

За Вернер не знам, доста го ротираа во Челзи и го играа дефанзивно. Сигурно би играл многу подобро во Ливерпул со 4-2-4 формација и со ѕверови од соиграчи.
Има двојно подобро чувство како да се позиционира. Страшна антипација за простор. 3 вакви гола даде против доста високи играчи од одбрана за недела дена ценејки каде ке заврши центаршутот.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сеуште сум на овој став за Жота. Ми го нема физикусот што го имаат Салах и Мане за да можам да речам дека е оган од играч. Ова што го прави е супер за сега.

За Вернер не знам, доста го ротираа во Челзи и го играа дефанзивно. Сигурно би играл многу подобро во Ливерпул со 4-2-4 формација и со ѕверови од соиграчи.
Салах на 24 бетер беше у поглед на физикусот, ветерушка од играч. После го ставија на фитнес режим да не јаде само тоа што е халал и ете го :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom