Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Мињоле, Клајн, Ловрен, Сако, Морено, Џан, Ален, Милнер, Фирмино, Ајб, Бентеке

Одиме на победа , победааа , победааа а а[DOUBLEPOST=1446749081][/DOUBLEPOST]Добро Морено пичка ти материна еден центаршут не погоди , море мореее :mad::mad::mad:
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ајбиии хах Ај лав дис ман !! :D

Одлична утакмица , тимска игра ..константен пресинг. Сако уше еднаш брилијантен..Клајн и Ајби растураа по десна страна. Најдобра утакмица на Ајб според мене во наш дрес. Едино Милнер не знам што прави.. и Морено стварно не знам што му е со центаршутевите , корнерот коа го изведе па позади гол :facepalm:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Е ова е за тоа што цело време зборувам. Ајб е директно крило какво што немаме во тимот освен него и мора да добива повеќе шанса, а се надевам дека ќе купиме уште едно такво крило. Сосем друго е кога во тимот имаш такво крило кое ќе ти ја развлече одбраната и нема да му дадеш можност на противнокот да ти ги остава бочните страни непокриени на сметка на средината од каде и всушност ни доаѓа најголемата опасност.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Џерард само ќе тренира со тимот ама добро ќе е пак да се види, макар и на слики од тренинг. :D
Колку е веродостојна оваа информација? Има нешто официјално?
Џерард само ќе тренира со тимот ама добро ќе е пак да се види, макар и на слики од тренинг. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Колку е веродостојна оваа информација? Има нешто официјално?
Де бе брат, 3 пати си ме цитирал. :D
Не е ништо сигурно, само Клоп потврди дека разговарале со Стиви и дека ако сака, за него вратата ќе е отворена.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Де бе брат, 3 пати си ме цитирал. :D
Не е ништо сигурно, само Клоп потврди дека разговарале со Стиви и дека ако сака, за него вратата ќе е отворена.
Ма ме заебаваше телефонот, затоа :)

И јас истото го прочитав во еден од нашиве весници али Џерард као изјавил дека сакал кариерата да ја заврши таму во САД дури сеуште бил добар играч...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ма ме заебаваше телефонот, затоа :)

И јас истото го прочитав во еден од нашиве весници али Џерард као изјавил дека сакал кариерата да ја заврши таму во САД дури сеуште бил добар играч...
Ама Џерард нема да ИГРА за Ливерпул, туку само ќе ТРЕНИРА со клубот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Jurgen Klopp on Brendan Rodgers:

"What I said at the beginning is that you have to turn the small screws, and that's what we're doing at the moment. Brendan did a really good job and there's a good base here because of Brendan's work.

"I didn't have to teach the players how to play football. Brendan's work had done that."

Господин човек.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Jurgen Klopp on Brendan Rodgers:

"What I said at the beginning is that you have to turn the small screws, and that's what we're doing at the moment. Brendan did a really good job and there's a good base here because of Brendan's work.

"I didn't have to teach the players how to play football. Brendan's work had done that."

Господин човек.
It was the wrong position
If you are a No. 8 or 6 and you have to as a No. 9 or 10 – it’s not possible.

For some guys of course it’s possible, but Nuri’s a brilliant player – not nine-and-a-half and not 10 – and I don’t know why Brendan Rodgers would do this...

Господин низаеден :cool:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
It was the wrong position
If you are a No. 8 or 6 and you have to as a No. 9 or 10 – it’s not possible.

For some guys of course it’s possible, but Nuri’s a brilliant player – not nine-and-a-half and not 10 – and I don’t know why Brendan Rodgers would do this...

Господин низаеден :cool:
Затоа после господинот Нури, кога се врати во БД освои Балон Д'ор и не можат да го симнат од прв состав, се дупна од играње, дека Клоп го играше на точна позиција.

Нури, Нурииии...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Затоа после господинот Нури, кога се врати во БД освои Балон Д'ор и не можат да го симнат од прв состав, се дупна од играње, дека Клоп го играше на точна позиција.

Нури, Нурииии...
Епа кога го упропасти Брендан...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom