Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
BenSmithBBC
I am told Raheem Sterling is out of ‪#‎LFC‬'s game with Spurs tonight with a knock.[DOUBLEPOST=1423573003][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
добро оти рахим раза го пишувате шупаци o_O
кај е братот да каже вечер газиме и гузиме шефицата го бара
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
добро оти рахим раза го пишувате шупаци o_O
кај е братот да каже вечер газиме и гузиме шефицата го бара
Зошто Филип, Пеџа го викаме? Зошто Бодан, Бодо го викаме? И Рахим го викаат Раза, скратеница.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Од тука само нагоре може да оди Бало, едвај чекам да го видам да стартува со Стариџ во напад, дај боже да искочам во право за прогнозите! (дупли агент сум кај вас и во арсенал фан клуб) :cool:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Играњето на штоперска позиција си го прави своето.
Реков јас дека ова може скапо да не кошта, но сепак Џан на висина на задачата и како доказ за Пеџа дека Ален моментално е трет може и четврт избор.
Интересно на оваа утакмица влегоа и Ловрен и Балотели.

Стариџ прогнозирам дека оваа сезона ќе му биде баш ваква како што ја одигра сега..... КАТАСТРОФАЛНО!

Пс. Сабајле ќе се допишам, ја пив пиво, сега ќерката млеко :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јао Стиви колку лошо играше...очајно во најмала рака. Се надевам дека никогаш повеќе нема да игра на повлечен играч за врска, едноставно е преспор кога игра на таа позиција, и играчи како Ламела, Ериксен, Дембеле го дриблаат како дете мало. Најмалку сакам да го критикувам, ама денеска ако не победевме ќе беше заради него. Колкава само дупка имаше во средината кога и да не притиснеше Спарс. Откако влезе Ловрен, и Џан го помести во средина, веднаш се осети поголема цврстина.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Стариџ, Стерлинг, Бало и Ајб може топ комбинации да бидат отсега па натака, на долгорочен план. Под услов Бало да продолжи вака, а ја верувам дека со Стариџ заедно во состав ќе го биде. Ептен мерак ми се праи Ајб што добива ваква шанса, знаев дека ќе го биде, се гледаше уште при првите настапи со каква смелост искачаше, шутеви од сите страни, едвај чекам голче да даде, заслужува :)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.877
Поени од реакции
7.784
Убо шо тепавне со гол на Бало али не би го сакал и вгодина... Влекач по терен не е потребен, а еден гол не може да го покрие сето она шо го кажа до сега
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И во куп даде гол и викавме дека ќе биде конфиденс буст ама...[DOUBLEPOST=1423609189][/DOUBLEPOST]Суперстар, јас никаде не реков дека Ален е опција пред Лукас и Џан во средина. Џан е пред двајцата, Лукас секогаш пред Ален (субјективно, зошто ми е еден од омилените играчи) но тоа не значи дека секогаш треба да се плука по него.
Ај да не ја тупиме за ова, при победа голема како планина :)
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
стиви фалеше уште некој под рака да го фати и да почнат заедно да трчаат, ко баба на пешачки :(
дауд им подели картончиња на шкртел и капитенот ко бонбончиња, везе нема, плус офсајдот на кејн при слободниот
има што бајаги да се каже, ама три голови, три бодови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom