Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ја мислам дека веќе не не држат нервите :nerv::zid: На Хоџо мора да му а дадат новогодишната честитка ,,ОТКАЗ''
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
К А Т А С Т Р О Ф А!!!!!!!!!!! Хоџсон АУТТТТТТТТ .... Уште ќе му давате подршка ? ? ? Имаше многу такви на фанклубов...
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Ако ова денеска што го гледавме не е кривица на Hodgson незнам... Време е да си оди веќе, нема место за него во Liverpool!

Roy Hodgson: "I think we were a bit unlucky to lose the game, probably 0-0 would have been a fair result." - изјава после натпреварот :uvo:
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
jas mislam deka treba da mu se dade uste edna шанса на човекот па нели не изваде од зоната за испаѓање каде шо не кладе некој друг а не тој треба да му дадеме уште 10 шанси па ако ја посери работата дури тогаш ќе се подзамислиме.
АБЕ ДА МУ СЕ МОЧАМ НА ТОЈ ИДИОТ РОЈ КОЈ Е КРИВ АКО НЕ ТОЈ ЗА ОВАА КАТАСТРОФА КОГА СЕ СЛУЧИЛО ДА НЕ СЕ ИСПЕЕ НАШАТА ХИМНА ПА МАКАР И ДА ГУБИМЕ СЕКОГАШ СЕ ОСТАВАЛО СРЦЕТО НА ТЕРЕНОТ А СЕГА ОВА ШТО СЕ СЛУЧУВА Е МИЗЕРИЈА ТЕШКА ОВАЈ ПЕРИОД ЌЕ БИДЕ ЗАПАМТЕН КАКО ТЕМНИОТ ВЕК ЗА ЛИВЕРПУЛ ПА И ТИЕ СОПСТВЕНИЦИТЕ МАЈЧИНИ ШО ЧЕКААТ ИЗГЛЕДА И ТИЕ ЗА К.. НЕ ГИ БИВА ТРЕБА АКЦИЈА А НЕ ПАСИВНОСТ ЗА ОВА НЕКОЈ ТРЕБА ДА ОДГОВАРА ОВА Е...
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Играчите играат или Хоџсон???
Играчите убаво си играат ама Хоџо ти тера да играат според неговата невозможна тактика што играчите не можат да а поднесат, не знаат да ја играат и не можат да се прилагодат на неа. И после викате играчите многу грешат, виа треба да си оде ниа да си оде, виа врска нема ниа па ич. Сепак мислам дека Хоџо најголем дел он упропасти он е крив.
А ти уште ли имаш верба во него уште ли сакаш да остане? или мене така ми се чине. Ја верувам дека таа бројка од 96% за да избрка Хоџо е порасната на 100% а може и повече.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Играчите играат или Хоџсон???
Епа по твојава логика да ги отпуштиме играчите а да го оставиме тренерот а????
ога на тимот не му иде се знае чива глава лета, се знае кој е најодговорен за резултатите. Играчите играат на теренот, ама не е само тоа, тренерот е тој којшто ги мотивира, којшто го прави целиот концепт којшто ПРЕЗЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА НЕУСПЕХОТ!!! Хоџсон до сега само критикуваше и тоа на мн лош начин, поготово со Џонсон и неговата изјава као се чуди што е англиски репрезентативец. После бенитез мислев дека не можат подоле, но јасно е дека Хоџсон од просечна екипа успеа за 6 месеци да ого претвори најтрофејниот клуб во Англија во потпросечен, зашто тоа и сме кога губиме дома од последните.
И не само тоа, и да му се даде шанса на грдиот, кој класа играч ќе сака да дојде во Ливепрул и да биде развивван од Хоџсон?????
Ако овие газдиве знаат што прават ќе му дадат шут карта на овој имбецилов. Кај незнае да води екипа па и нема морално достоинство да признае пораз и да преземе одговорност.Затоа....на клоци надвор и никад да не припари таа чума на Енфилд.
И потполно се слагам...на кој не му се игра нека лета...па макар тој се викал и Торес!!!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ova e najlosoto izdanie na Liverpool sto go imam videno a navivam za Liverpool od 2000ta. Hodgson mora da si odi , ednostavno so takov LUZERSKI i gz'zolizacki mentalitet sto ima ne e dostoen da go predvodi najtrofejniot klub vo Anglija. No da ne ispadne deka cela krivica na nego ja stavam , pod itno mora da se prodade pola od timot i od pocetok sve.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Играчите играат или Хоџсон???
Диме бре.................. амн бре, не не прави слепи при здрави очи!

Ја виде ли само тактиката на Меккарти....... виде ли само каде не држеше, не држеше ЦЕЛИ 90 МИНУТИ НА НАША ПОЛОВИНА!
Човече..... Реина имаше повеке контакти со топката одколку Торес........ Го вади Н’гог кој до тој момент едноставно ни беше најподвижен играч на теренот!

Диме.... те молам ако немаш некој аргумент или факт.... те молам не прашувај кој играл на теренот!

За тие играчи да играат на теренот, треба некој да им каже како да играат...........исто како што Меккарти им кажал на неговите момци да ни играат пресинг на топка и да не ни дозволат да прднеме!
Секој со два грама знаење во главата би потврдил дека Мираљес не е крилен играч ........... туку играч за врска!


Срамота е ова што се прави во тимот...... ако потрае ова уште некое време и НЕСВ не реагираат......... јас Џон Хенри и Компанија би ги ставил во истиот тој кош каде што се Хикс и Џилет, само што овие двајца не растурија финансиски, а овој ако не реагира на време веке ке почне да не растура играчки!


СРАМОТА


Срамота е мал збор..... но едноставно тоа е единствениот збор со кој може да ја опишам синокашната претстава на Ливерпул.

Едноставно Хоџсон мора да си оди!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Има многу виновници па мислам дека ова би требало да е крајот на Рој!!! Време му е да си оди!! Рално гледано ја претера а со него уште неколку души да се губат од тимот!!! Давајте го ваму Кени Далглиш и ставете некој добар помошник!!! АКо е можно пак Хидинк да дојде за менаџер!!! Аkо нe може тогаш Кени ! А ако и тоа не може тогаш не знам!!Онил не ми се допаѓа....Рајкарт ми е сомнителен...Дешамп исто!!! Со Овен Којл да не биде истото како со стариов - не е искусен и трофеен!!!А слушнав дека наводно Силван Марво ќе идел? Ако е вистина ова одма да се отпушти идиотот што го средил тоа!!! Ни требаат промени...па да почнеме со ред: менаџер, играчи...
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Што ви е на вас бе?????Немаше никаква игра бе...Одбраната огромна катастрофа,средината онака а за нападот да не зборувам,БРУКИ.Ако е вистина шпекулацијата дека Сити ќе нуделе 50 миљони за Торес подитно нека го даваат,типот едноставно нема шо да бара тука.Нека си иде дур е време за да го памтиме по добрите 2 сезони.Во одбраната подитно нешо да се прави пошо со гркот и Шкртел не иде.И за ваквата игра нормално е дека тренерот го јаде на крај....Ама кој и да дојде дур не се направат ГОЛЕМИ промени во тимот ќе се има овој резултат.Мора пола тим да лета,да се мења нешо...Не иде вака више.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Ova e najlosoto izdanie na Liverpool sto go imam videno a navivam za Liverpool od 2000ta. Hodgson mora da si odi , ednostavno so takov LUZERSKI i gz'zolizacki mentalitet sto ima ne e dostoen da go predvodi najtrofejniot klub vo Anglija. No da ne ispadne deka cela krivica na nego ja stavam , pod itno mora da se prodade pola od timot i od pocetok sve.
Па така нешто!! Мора и играчи да летаат!!!

--- надополнето ---

Што ви е на вас бе?????Немаше никаква игра бе...Одбраната огромна катастрофа,средината онака а за нападот да не зборувам,БРУКИ.Ако е вистина шпекулацијата дека Сити ќе нуделе 50 миљони за Торес подитно нека го даваат,типот едноставно нема шо да бара тука.Нека си иде дур е време за да го памтиме по добрите 2 сезони.Во одбраната подитно нешо да се прави пошо со гркот и Шкртел не иде.И за ваквата игра нормално е дека тренерот го јаде на крај....Ама кој и да дојде дур не се направат ГОЛЕМИ промени во тимот ќе се има овој резултат.Мора пола тим да лета,да се мења нешо...Не иде вака више.
Сите се криви!! Од менаџер до играчи!! не го слушаат више и не го тркалаат ни 2% Мора некој да лета..според мене и играчи и менаџер!! Имаат проблеми во главата а тоа мора некој да го реши а Рој очигледно не може!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom