Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Абе Карагер порано беше војник во Ливерпул, играч што најмногу се жртвуваше. Сега можеби уште игра добро, ама го нема тоа ниво! Сега ќе се вади на стара слава колку толку, ама и јас мислам дека време е полека, полека да ја подзагрева клупата. Супер ако се врати Џонсон утре, бидејќи по десната страна многу слабо функционираме после повредата на Кајт. Централни би сакал да ги видам Киро и Шкртел, а лево Кончески. Утре е многу значаен меч, мора победа, денес кикснаа и Тотенхем и Сити, па ете шанса за стигнување во бодови. Ако не победат Хоџсон време е да си оди, доста му се шанси!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Абе Карагер порано беше војник во Ливерпул, играч што најмногу се жртвуваше. Сега можеби уште игра добро, ама го нема тоа ниво! Сега ќе се вади на стара слава колку толку, ама и јас мислам дека време е полека, полека да ја подзагрева клупата. Супер ако се врати Џонсон утре, бидејќи по десната страна многу слабо функционираме после повредата на Кајт. Централни би сакал да ги видам Киро и Шкртел, а лево Кончески. Утре е многу значаен меч, мора победа, денес кикснаа и Тотенхем и Сити, па ете шанса за стигнување во бодови. Ако не победат Хоџсон време е да си оди, доста му се шанси!
Добар пост!!!! Него ќе прашував за оние 442 дена без победа на гостински терен на Хоџо......да не е некоја грешка??? 442 дена се оивеќе од една година.....лани цела сезона Фулам не победи на гости???? Нема шанса.....
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
Добар пост!!!! Него ќе прашував за оние 442 дена без победа на гостински терен на Хоџо......да не е некоја грешка??? 442 дена се оивеќе од една година.....лани цела сезона Фулам не победи на гости???? Нема шанса.....
нема ли има ли шанси има некој за таа работа си водат статистика , а јас колку што разбрав од мк фан на ливерпоол на фб така беше постирано па сега нека ние со среќа ако го држи хоџо уште тој малер...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Море сега гледав статистика на Фулам лани и вистина ќе да е......ако добро видов лани имаа само една гостинска победа и тоа на 15 Август против Портсмут......не ме држете за збор ама мислам дека добро видов!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Liverpool: Reina, Konchesky, Carragher, Kyrgiakos, Skrtel, Lucas, Meireles, Maxi, Cole, Gerrard, Torres. Subs: Hansen, Poulsen, Jovanovic, Spearing, Kelly, Shelvey, Ngog.
 
Член од
26 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Луѓе случајно да не ви се наогѓа стрим од утакмицава да ја ѕирнеме у живо
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Пак по старо. Очај.

Дали е од тренер, дали од играчи или лоша комбинација на двете веќе ми е смачено да коментирам. Си имаат тазе нов борд на директори, нивна работа си е да изнајдат стратегии и решенија за ова срање од игра.

Оваа криза нема да мине брзо, за жал. А башка и што секој ебан противник од ниво на Болтон до Јунајтед, против нас сега играат со најмалку дуплирана самодоверба.

СпортКлуб+ ако имате на кабелските (на диво нормално, како кај мене после 5 ја пуштаат наместо Пајнер :)) оди во живо.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Клоците на повеќемина играчи од типот на Макси,Јованович,Поулсен,па и Кончески..........ни треба одличен лев бек......супер крило и убиствен напаѓач........па ако може и еден добар среден играч.....4 играчи за на зима а и да му се стави до знаење на стариов дека нема веќе да го толерираат!!!! Даглиш,Рајкарт,Онил чекаат..........
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.769
Во право сте за Рој... Нема долго време победа на гости, ако се знае дека високиот пласман на Фулам, пред 2 години, беше благодарение на домашните триумфи и против големите екипи, а минатата година, целосно се осврнаа на Лига Европа...

Можеби денес е денот да го скрши малерот, има уште 20-ина минути



Поздрав

едит: една охрабрувачка вест http://www.arsenal.com/news/news-archive/wenger-liverpool-could-still-be-champions

Можеби звучи поинаку за вас, но еве како Венгер ве гледа Вас !
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Е браво, се искупи Торес за сите промашувања со асистенцијава.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ете го бе.....Макси Родригез :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom