Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Ова ми се допаѓа.....само тешко дека е вистина....но ако е...само во случај Бабел да си оди...инаку нема шанса......јас сакам само лево крило да купиме и Бабел да си игра како шпиц...ако го продадат Бабел го сакам Бензема.....но во двата случаи сакам и лево крило!!!!
И ај пак да прашам.......нели имаше некој рок за продавање на клубот???? Демек ако не се продаде до тој рок банката ќе преземе и таа ќе најде купувач.....што се случи со тоа??

--- надополнето ---

Наводно до 6ти Октомври е рокот

--- надополнето ---

А еве уште една лоша вест мислам за кој како......
Howard Web ќе биде судија на натпреварот на Old Trafford!!!!!!
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Постов ти е на место.....Браво!!!!!!
Мора Џерард и Меирелес да играат средина....а ако веќе се мора нека игра еден од Поулсен и Лукас....ЕДЕН ...НИКАКО ДВАТА!!!!!!!Кога лани со Јуда и Лукас не можевме да играме сега со Поулсен и Лукас уште помалку.....и нека му даде шанса на Бабел веќе еднаш......имал време до Јануари да се покаже....па како ќе се покаже од на клупа????? И Хоџсон ја претера......па не може веќе вака......или нека се опамети или нека заминува......Даглиш и Онил се тука.......разбирам дека со овие газди се нема пари за појаки играчи но и со овој тим може многу подобро......на зима само едно лево крило сакам.....оти Јовче не ќе да е за во прв тим...за клупа е ОК ама за прв тим.....никако....!!!

--- надополнето ---

И досега 4 од 4.......изгледа дека ќе ми се оствари предвидувањето дека по првите 5 кола ќе имаме 5 бода.....ама ајде да почекаме....се надевам не.....еве ви за цела сезона......W -победа....D-нерешено...L-пораз
D...L...W...D...L...W...W...L...W...W...L...D...W...W...L...W...W...W...W...W...W...W...W...W...W...L...W...W...D...W...W...W...L...W...W...L...W...D
Се надевав дека ќе озвоиме некој бод повеќе од планираното оти тешко дека онаа серија од 10 победи по ред ќе се оствари....но како и да е ако тераме вака т.е ако сум 100% точен на крај ќе имаме 80 бода.....ама ајде да почекаме и да видиме
Мора да се промени нешто на тактички план ... ти гарантирам дека со манчестер еден од Лукас и Поулсен пак ќе игра ... дрво е Хоџсон тоа е .. у Јануари отказ ако продолжи така .. :salut:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Еве една убава вест.......според една македонска фан страна на Ливерпул, се договара заедничко гледање на првата утакмица од Лига Европа кадешто ќе треба да се договориме и околу заедничко гледање на секоја утакмица на Ливерпул. Начелно е договорено 18 часот пред фонтана.

Повеќе на http://www.facebook.com/#!/pages/Makedonski-fan-klub-na-Liverpul/364313669090
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Нека пишат по кладилници .. пенал за педерите :mad::mad::mad: Ако не суди фер копилето ке му одам у манчестер !!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Тоа е тоа.....но слушнав јака ќерка имал.....:icon_lol:
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Аман со тие ќерки......И на Сајленс и тука...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Аман со тие ќерки......И на Сајленс и тука...
Чекај чекај.....група на фб ќе направиме сега хахахахаха....нема друг начин......отсега жени маки сестри ...се ќе пцуеме по кретениве.....и без многу коментари оти.....
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Hodgson мисле да го изостави Torres од натпреварот против Steaua за да биде свеж на натпреварот против манчестер.
Јас не се слагам многу со неговата одлука ама со тоа мислам дека сака да му даде шанса на Babel
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Мали ...седи си мирен!!!!!

--- надополнето ---

Hodgson мисле да го изостави Torres од натпреварот против Steaua за да биде свеж на натпреварот против манчестер.
Јас не се слагам многу со неговата одлука ама со тоа мислам дека сака да му даде шанса на Babel
Нгог ќе игра.....Бабел е створен за на клупа.......момчево нема да има шанса да се покаже.....бтв што мислите бе за Руиз????? Мене првото ми се допадна ама второто изгледа не му чинеше позицијата.....сепак не ни е потребен како крило.....за таа намена може да си купиме некое класично крило кое подобро ќе ја заврши работата......Руиз би дошол како шпиц или полушпиц......а во таква улога(шпиц) сеуште не сум го видел
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Нгог мислам дека уште не е опоравен од поврадата така да Торес ако не играе останува само Бабел на таа позиција. А за Руиз немам ништо против и би ми било мило да дојде во Ливерпул, а за крилни играчи можеше Александар Хлеб да дојде во Ливерпул ама Хоџсон го одби. За Арда Туран нема пари, Бен Арфа и Ван Дер Варт го одбија Ливерпул.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Нгог мислам дека уште не е опоравен од поврадата така да Торес ако не играе останува само Бабел на таа позиција. А за Руиз немам ништо против и би ми било мило да дојде во Ливерпул, а за крилни играчи можеше Александар Хлеб да дојде во Ливерпул ама Хоџсон го одби. За Арда Туран нема пари, Бен Арфа и Ван Дер Варт го одбија Ливерпул.
Дај Боже Бабел да игра.....а Арда не е поефтин од Руиз???? Или мислиш Руиз да го купиме па после да нема пари за друг?!!!! Оти според цената Арда е поефтин.....единствено ако мислиш Руиз обавезно да биде доведен а потоа друг ако се има пари тогаш во право си! Ќе нема пари за друг
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom