Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
А не знам зошто кога даде денеска Овен гол ми се крена нешто нагоре во желудников, имаше кај вас сличен ефект ?

Мене целиот желудник ми појде нагоре. :)

Ама коментаторон на Сител е легенда, го слушнавте ли коа рече дека Овен од Њукасл преминал во Реал? :zver:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Фала му на Господ шо даде кабловска па не морам да ги слушам тие кретените на Сител :) Инаку очекување за понеделник, секако... победа, лани ги растуривме на Енфилд ако не се лажам беше 5-0?
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Фала му на Господ шо даде кабловска па не морам да ги слушам тие кретените на Сител :) Инаку очекување за понеделник, секако... победа, лани ги растуривме на Енфилд ако не се лажам беше 5-0?

На кој канал на кабловска глеаш?? Ја на Кејблтел колку што знам освен на Сител на друго место ПЛ нема.:toe:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
РТС 2 и РТЛ Хрватска :)

На Кејблтел никогаш не ги ни имало овие две телевизии. :)

А за понеделник победуваме, е сеа не верувам ко лани али победата не ни бега.Грков ќе биде ли у прв тим у понеделник??
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ваљда ќе биде, а глеам денес тренирале Шкртел и Аурелио што е добро, можно е Шкртел веќе против Астон Вила да се врати, ама мислам дека Рафа ќе му дај шанса на Киргијакос.
 
T

the Carpenter

Гостин
не го знам комплетниот состав на Астон Вила. Не знам дали ќе игра Карју. АКо игра, подобро Шкртел нека биде целосно спремен за Болтон отколку сега да игра недоволно здрав. Оти Карју со заби ќе го изеде. ИСто важи за Ајала.
Но добро, Рафа тоа многу добро го знае, затоа очекувам Киргијакос да биде стартер. Може да се носи со Карју без (поголеми) проблеми.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
ај нека ни е со среќа новиот играч се надевам ќе биде добро решение а за со астон вила очекувам победа иако ќе биде тешко
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Му се истуривме на Стоук за сите нерви денојве, а ова му беше одмазда шо ни ја зедоја лани титулата. Ова можи да не значи ништо ама од тимојте шо лани зедовме 1 бод годинава зедовме 3 така да не сме за жалење. Само да се држат дури да се врати Аквилани а после ќе бидиме уште поопасни и уште поофанзивни. А овие од Манчестер остајте ги тие доволно се казнети шо изгубија од Барнли не мора ние да ги дотолчуваме. Ако не земат годинава титула пола од играчите ќе си заминат па после ќе му го пуштиме Фаулер да се радуват дека си купиле нов напаѓач.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::kesa:
Ххахаха, и сеуште не можам да се смирам од смеење!

Ајде денеска со среќа, па ако може да се пофтори разултатот од до онаа сезона, ке биде супер!:vozbud:
 
T

the Carpenter

Гостин
Се прашувам дали ќе тепаме со 4:1 или со 3:0. Ама како било....:)))


Ајмо црвени!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom