Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
da bidime realni na isti utakmici so isti broj na sansi so ist posed na topka edno 7-8 pati mancester pobeduva so 1:0 a liverpul mu izramnuvaat vo posledna minuta. Ti deno kolku sto sakas spomnuvaj gi tie so sanderlend, siti oti tie bea so presvrt a ne so pomocani i mizerni 1:0, a poveke sila treba za presvrt otkolku za da dades 1 gol i da krknis 3 boda.
Jas ne znam ekipa sto si ima dadeno poveke avtogolovi od liverpul ovaa sezona i posle brkaat razlika e toa ako e sreka nesto vas vi fali stvarno ne sakam da vi recam ama vie luge imate seriozni problemi treba da pojdite da ve cepni malku zan mitrev.
Vo sekoj slucaj ovaa sezona titulata e izgubena jas znam deka nemame sansi, ama barem mu go dadovme na manceter dva pati i toa ubo kvalitetno bez da moze da se relativizira sreka nesreka, sega neka mu kisni.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
treba da si buda za da go prodades daniel ager setete se samo pred nekolku g na tandemot ager karager kolku natprevari ne primija gol poto sleduvase povredata na agerr i se ga mu trba vreme i nastapi da ja pomine krizata iskreno spored mene agerceto e super po stabilen moze da bide i od skrtel
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Рафаел Бенитез денес потпиша нов пет-годишен договор со Ливерпул.:pipi:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Сите работи почнаа да се средуваат во Ливерпул, мислам дека сопствениците се последната пречка.Нека си одат во Америка да играат бејзбол или рагби а фудбалот нека го остават на европејците или по можност на овие од блискиот исток.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Добро е, бар ако ништо друго ќе донесе стабилност.. а за резултати ќе видиме :)

Сеа и недела мора да тепаме со Астон Вила на домашен терен, посебно по одличните резултати против Реал и Манчестер, а нивните лоши резултати и запаѓањето у криза... и секако со надеж на кикс на Манчестер.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Со среќа утре во ждрепката од сите противници вас најмалку ве посакувам не дека се плашам од вас ама глуп натпревар ќе биде:toe:
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
rafa go prodolzil dogovorot Gospod da ni e napomos!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Нема овде никој да соопшти со кој сте во 1/4 финале...па ајде јас.

Ливерпул - Челзи
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Честито противникот во 1/4финале :vozbud::vozbud:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Тоа е тоа. Челзи ни падна во 1/4 финале. Не ми се бендисва то шо првата ја играме дома, кога се знае дека Ливерпул секогаш игра подобро кога вториот натпревар го игра на Енфилд. Ама не може да избираме, само да се надеваме на исти резултати како и во текот на Премиерлигата:smir:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Тоа што го играме вториот натпревар на Stamford Bridge мислам дека е мала предност за нас....иначе очекувам добар двомеч, ама искрено МИ ЗДОСАДИ :nenene: - а ова очигледно веке почнува да станува традиција......:toe:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Добро, ни се падна еден од потешките противници но сепак верувам во Ливерпул и осеќам Манчестер - Ливерпул финале, што лани за малце ни отиде.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Челзи стандардно ги победуваме,само лани ни се згреши.Манчестер стандардно има среќа ама ждрепката беше добра пошто во финале ни се паѓаат Манчестер,ако воопшто и дојдат до финале.Руни не посакувал во 1/4 финале ама се надевам оти ке не добие во финале па да му покажиме кој е кој оти изгледа дека уште не научи.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
abe losa bese zdrebkata so nas mamata da mu ja ebam
prvo celzi pa ako go pominime celzi AKO oti gus e nezgoden trener, pa barcelona ako ne se sluci cudo so bi bilo super. A za mancester ne mi se veruva da odi vo finale ako go pomini porto ke go primi od arsenal.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom