Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Болеста од оваа сезона продолжува.Не ја гледав утакмицата ај некој шо а гледал нека ми каже дали играше Бабел и од кога?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Болеста од оваа сезона продолжува.Не ја гледав утакмицата ај некој шо а гледал нека ми каже дали играше Бабел и од кога?
Влезе некаде 80 минута без некоја посебна улога:helou:
 
В

Вори

Гостин
Епа и вие почнавте да паѓате во формата.Две утакмици без постигнат гол.И без победа.Се гледа дека без Торес ништо не правите!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Епа и вие почнавте да паѓате во формата.Две утакмици без постигнат гол.И без победа.Се гледа дека без Торес ништо не правите!
Да и освоивме два бода.А вие дадовте еден гол а освоивте еден бод (зборам за последните две кола)

Chombe_United напиша:
Влезе некаде 80 минута без некоја посебна улога
Ете ако може да имаме толку глуп тренер.Бабел одгодина ќе отиде во друг голем тим и ќе прави растур има само 21 година.Оваа недла имаше шпекулации Реал Мадрид нешто.Штета мислам дека со двајца шпица ќе се надоместеше отсуството на Торес но очигледно Бенитес е премногу тврдоглав и не менува и покрај тоа што не оди.Ете ако не се лажам место да навале тој наместо да го изваде Кин требало да изваде друг и да го убаци вториот шпиц Бабел.Пример неговиот миленик Кујт кој е поредовен и од Рејна
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Епа и вие почнавте да паѓате во формата.Две утакмици без постигнат гол.И без победа.Се гледа дека без Торес ништо не правите!


Да,не победивме 2 утакмици,ама нема врска дека сме зависни од Торес.Па ако бевме зависни од него немаше вас да ве победиме и тоа на гости,и да ги победиме Манчестер.На двете утакмици беше повреден.

Него не ја глеав утакмицата вечерва,бев на роденден,ама читам интервју на Рафа Ливерпул упатил 20 шута кон голот на Вест Хем.Арно ама ниеден не влегол:tapp::drk::uvo::pusk:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Да,не победивме 2 утакмици,ама нема врска дека сме зависни од Торес.Па ако бевме зависни од него немаше вас да ве победиме и тоа на гости,и да ги победиме Манчестер.На двете утакмици беше повреден.

Него не ја глеав утакмицата вечерва,бев на роденден,ама читам интервју на Рафа Ливерпул упатил 20 шута кон голот на Вест Хем.Арно ама ниеден не влегол:tapp::drk::uvo::pusk:

Decko ne se trevozi mn mn oti ste go pobedile Manchester United,bidejki pred toa 5 godini te nemase da pises nekoj "radosen" post okolu natprevarite Manchester United-Liverpool,a i + cekaj ima uste mn vreme,znam deka ne si bil roden koga Liverpool posleden pat osvoil titula u Premier Liga ama nemoj tolku da se raduvas na predvremena titula (ne e provokacija,toa e moe mislenje) pozz
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Decko ne se trevozi mn mn oti ste go pobedile Manchester United,bidejki pred toa 5 godini te nemase da pises nekoj "radosen" post okolu natprevarite Manchester United-Liverpool,a i + cekaj ima uste mn vreme,znam deka ne si bil roden koga Liverpool posleden pat osvoil titula u Premier Liga ama nemoj tolku da se raduvas na predvremena titula (ne e provokacija,toa e moe mislenje) pozz


Чоек,шо ти е на тебе бе,шо се палиш.Првин види шо ми била поентата па ондак цитирај,не само пишувај постови.Цццццц бог да чува.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Decko ne se trevozi mn mn oti ste go pobedile Manchester United,bidejki pred toa 5 godini te nemase da pises nekoj "radosen" post okolu natprevarite Manchester United-Liverpool,a i + cekaj ima uste mn vreme,znam deka ne si bil roden koga Liverpool posleden pat osvoil titula u Premier Liga ama nemoj tolku da se raduvas na predvremena titula (ne e provokacija,toa e moe mislenje) pozz
dobro be decko nemate so da prajte vo vasiot fan klub pa sega provocirate
vazno godinava ve tepavme ednas bese vreme da go skrsime baksuzot se nadevam deka ke ve prati istiot baksuz kako sto ne pratese nas prethodnite godini i nikoj ne moze da mi dokaze deka mancester ne nadigra na poveketo utakmici so gi pobedi so liverpul
ama da ne se navrakame na minatoto oti vo sekoj slucaj naseto e daleku pobogato i vo domasnoto prvenstvo i vo evrokupovite
najvazno mi e deka ve tepavme i toa so presvrt pa sega neka vi kisni
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
dobro be decko nemate so da prajte vo vasiot fan klub pa sega provocirate
vazno godinava ve tepavme ednas bese vreme da go skrsime baksuzot se nadevam deka ke ve prati istiot baksuz kako sto ne pratese nas prethodnite godini i nikoj ne moze da mi dokaze deka mancester ne nadigra na poveketo utakmici so gi pobedi so liverpul
ama da ne se navrakame na minatoto oti vo sekoj slucaj naseto e daleku pobogato i vo domasnoto prvenstvo i vo evrokupovite
najvazno mi e deka ve tepavme i toa so presvrt pa sega neka vi kisni

covek kako prvo napomenav deka ne provociram deka toa e moe mislenje so veruvam deka i neutralnite navivaci go znaat toa,vtoro Manchester United momentalno e "izmislen" za Liverpool,i igracki i finansiski,i po menadjer........zatoa poraduvajte se nekade do 14 mart oti togas dovagjate na OLD TRAFFORD,e togas molite se da ne zagubite so 2-3 gola razlika,kako sto e slucaj vo prethodnite godini pozz:vozbud:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
dobro be decko nemate so da prajte vo vasiot fan klub pa sega provocirate
vazno godinava ve tepavme ednas bese vreme da go skrsime baksuzot se nadevam deka ke ve prati istiot baksuz kako sto ne pratese nas prethodnite godini i nikoj ne moze da mi dokaze deka mancester ne nadigra na poveketo utakmici so gi pobedi so liverpul
ama da ne se navrakame na minatoto oti vo sekoj slucaj naseto e daleku pobogato i vo domasnoto prvenstvo i vo evrokupovite
najvazno mi e deka ve tepavme i toa so presvrt pa sega neka vi kisni
Добро не тепавте.А се секаваш на ланските резултати и на Енфилд и на Трафорд или тие од лани не ги важиме .. ? Лани на Енфилд ве победивме 0-1 а за на Трафорд да не зборувам 3-0. А за оваа година 1 пат не наебавте ама за 2 пат ке видиме .. :helou:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Да,не победивме 2 утакмици,ама нема врска дека сме зависни од Торес.Па ако бевме зависни од него немаше вас да ве победиме и тоа на гости,и да ги победиме Манчестер.На двете утакмици беше повреден.

Него не ја глеав утакмицата вечерва,бев на роденден,ама читам интервју на Рафа Ливерпул упатил 20 шута кон голот на Вест Хем.Арно ама ниеден не влегол:tapp::drk::uvo::pusk:

Ја гледаше утакмицата со Стоке? Исто беше и оваа, само што Вест Хем се закани еднаш кон Ливерпул.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Добро не тепавте.А се секаваш на ланските резултати и на Енфилд и на Трафорд или тие од лани не ги важиме .. ? Лани на Енфилд ве победивме 0-1 а за на Трафорд да не зборувам 3-0. А за оваа година 1 пат не наебавте ама за 2 пат ке видиме .. :helou:
pak ke povtoram da ne se navrakame na minatoto "se sekavate ko ve tepavme vaka pa ve tepavme vaka" oti NIE IMAME MNOGU POVEKE DA SE FALIME gledaj gi segasnite rezultati a za 2-3 gola razlika ke prasam pa ke ti kazam oti da ne vi se sluci arsenal pak

covek kako prvo napomenav deka ne provociram deka toa e moe mislenje so veruvam deka i neutralnite navivaci go znaat toa,vtoro Manchester United momentalno e "izmislen" za Liverpool,i igracki i finansiski,i po menadjer........zatoa poraduvajte se nekade do 14 mart oti togas dovagjate na OLD TRAFFORD,e togas molite se da ne zagubite so 2-3 gola razlika,kako sto e slucaj vo prethodnite godini pozz:vozbud:
a ti mozis da napomenis so sakas ama sigurno site navivaci na liverpul ke go svatat kako provokacija a deka ste izmisleni so znam mozi samo finansiski a inace se gleda momentalnata situacija kolku ste izmisleni
vie mozi da ste izmisleni za hull ili nekoi takvi timovi a ne za liverpul ama toa e toa imavte sreka cela sezona lani i vo ligata na sampioni onaj bosion teri se sopna na penalite
i sega mislite deka ste kojznae kolku jaki
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Во сабота со Блекбурн на гости.Ќе биде тежок натпревар како и увек коа играме со нив на гости.Ама мораме да победиме пошто две по ред не тепаме,па да си ја вратиме самодовербата.Среќа што и Челзи изигра тапа на претходните утакмици.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Какви се овие натписи по весниците ТОРЕС ВО АУТ ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА.До Јуни или до Декември?Зарем е возможно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom