Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Значи сега кој сигурно кој со 90 % сигурност ни се можни противници...
Еве ги можните противници на Ливерпул за во осмина финале
Интер
Спортинг
Виљареал
Лион/Баерн
Порто
Реал Мадрид
Од сите овие кој би го избрале даа?
За сигурен пласман во 1/4 финале можеби Спортинг или Порто.Кога би бирал од сите останати би го избрал Реал Мадрид мада они немаат поминато оваа фаза 4 години па сакаат оваа година да се извадат.А и нов тренер имаат.Жозе Мурињо го знае англискиот фудбал може да не прочита.Баерн или Лион не предвидливи.Исто како и Виљареал.Ќе биде тешко.Ако не се лажам мислам дека ждрепката е во Петок.Јас лично го сакам Реал Мадрид
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Читам сеа на 24фудбал,Рафа се размислувал дали да бидеме прво или второ место у групата.Па не знам шо се размислува,треба да иде на прво место за после у осмина-финале втората утакмица да ја играме дома (Знаеме сите зошто е добро втората дома:) ) Ја кога би бирал,би ги избрал Интер,не знам кое место се,ме мрзи да видам,ама сакам со нив да се паднеме.Малце беше ланското бушење од 3-0 вкупно.... :)
Честитки за победата.
Секој ден не е Бајрам, се тече се се менуваа.
Поздрав...
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Честитки за победата.
Секој ден не е Бајрам, се тече се се менуваа.
Поздрав...
Брат,моето мислење е дека ако се паднеме со вас пак ќе ве поминеме,твоето е сосема различно,многу нормална ствар.Стварно сакам со вас да се паднеме,ќе биде добра утакмица,Мурињо пак ќе се врати на Енфилд.:helou:


Иначе добра утакмица пружија нашиве,браво за Нгог,али и за асистенцијата на Роби.Викендов играме дома со Хул,мора да победиме,две по ред киксираме дома.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Според мене од тие што ги наброја атанасе најнезгодни би ни биле Виљареал,а викендов мора да победиме со Хул да ја одржуваме разликата пошто Челзи игра со Вест Хем така да не верувам дека ќе киксне.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
more poteski protivnici se vtorive ekipi podobro da bevme vtori
inace vreme e vo prvenstvoto da igrame kako vo l.s.
 
T

the Carpenter

Гостин
Честитки за победата. На нашиот Риера му го честитам најубавиот гол во кариерата. Само продолжи така царе.
Инаку, победа си е победа, иако сакав да сме втори во групи, еднаш бевме први и Бенфика не избуши. Секогаш си сме втори и си стигнувавме до Финале. Е, да си бевме втори ќе ни се паднеше Панатинаикос можда. А сега ќе мораме да играме со Реал Мадрид ( уште сега кажувам).
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Значи од конкуренција падна и Порто.Што значи можни противници останаа 5:Интер,Реал Мадрид,Вилјареал,Спортинг или Лион...
Во Петок ли е ждрепката?Најлесно би поминале со Спотртинг.Најмалку го посакувам Интер.Мурињо не знае добро.Кога би бирале помеѓу Реал и Интер би го избрале Реал.Типувам на дуел на најтрофејните во оваа конкуренција (без Милан) Реал Мадрид:Ливерпул
 
Член од
18 април 2008
Мислења
256
Поени од реакции
9
Премиерлигашот Манчестер Сити ќе му понуди рекордна цифра на Ливерпул со цел да го донесе Фернандо Торес во своите редови во јанураскиот преоден рок, објавува британскиот таблоид „Дејли Мирор”. Сопствениците на клубот се подготвени да платат неверојатни 50 милиони фунти за шпанскиот интернационалец. Сепак се очекува „Ел нињо” да ја одбие ваквата понуда што би му обезбедило подобра позиција во преговорите со идните заитересирани клубови.
Од друга страна финансиската криза што го погоди фудбалскиот клуб Валенсија сè уште ги држи картите отворени за да Ливерпул го доведе Давид Вилја во своите редови. Но, и покрај финансиските потешкотии, претседателот на Валенсија, Винсенте Сориано, се чини е подготвен да ги одбие сите понуди од Манчестер, иако се шпекулираше и со цифра од 60 милиони фунти што Англичаните се спремни да ги понудат за Вилја.
 
В

Вори

Гостин
Аман бе веќе престани со информациите од 24фудбал.ком,досаден си,кењаш на секој фанклуб.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Премиерлигашот Манчестер Сити ќе му понуди рекордна цифра на Ливерпул со цел да го донесе Фернандо Торес во своите редови во јанураскиот преоден рок, објавува британскиот таблоид „Дејли Мирор”. Сопствениците на клубот се подготвени да платат неверојатни 50 милиони фунти за шпанскиот интернационалец. Сепак се очекува „Ел нињо” да ја одбие ваквата понуда што би му обезбедило подобра позиција во преговорите со идните заитересирани клубови.
Од друга страна финансиската криза што го погоди фудбалскиот клуб Валенсија сè уште ги држи картите отворени за да Ливерпул го доведе Давид Вилја во своите редови. Но, и покрај финансиските потешкотии, претседателот на Валенсија, Винсенте Сориано, се чини е подготвен да ги одбие сите понуди од Манчестер, иако се шпекулираше и со цифра од 60 милиони фунти што Англичаните се спремни да ги понудат за Вилја.
Интересно е ова болдираното.Ме потсека на НБА.понуда што би му обезбедило подобра позиција во преговорите со идните заитересирани клубови.:pos2::pos2: Шо сака да каже ауторот само он си знае
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Sega mu e majkata da se odlepime od Chelsea i Manchester posto i dvete ke gubat
Chelsea ne veruvam deka ke uspee so West Ham posto onoj poraz doma od Tottenham gi raznisa malku pa sega ocekuvam najmalku na nereseno da izvadat iskreno ne se nadevam na pobeda na Chelsea
a pak na Manchester ocekuvajte tezok poraz srce mi kazuva:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
LIVERPOOL neli ke si prodolzi da gazi i sega so Hull da im pokazeme na bogatasite sto se pod nas :icon_lol: kako se igra so Hull a na niv ke im pokazeme kako e da se igra so vistinska prvoligaska Ekipa od Premier

YOU WILL NEVER WALK ALONE
:eek:lee::eek:lee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom