Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ДОсега немам видено итграч кој тренира сам а да не е пред заминување од клубот, сите се секаваме како беше со Алонсо и Маскерано.
Така да според мене Торес веке е надвор од клубот!


Ова беше еден од коментарите на Твитер до еден новинар во Ливерпул ЕКО!

--- надополнето ---

Значи Торес дефинитивно останува ?
Дефинитивно си оди!

--- надополнето ---

Инаку штотуку видов пост каде пишува дека во кладилниците шансите за Ешли Јанг да премине во Ливерпул паднале на 1/2.
Знаеме како беше коефициентот денот кога Хоџсон си замина, така да за мене тоа е доволен показател.
Следното што би требало да следува е да забранат вложувања за тој влог, па после неколку часа да објават за евентуален трансфер!
Така беше со Хоџсон!
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.034
Поени од реакции
1.973
едно прашање до вас чисто ме интересира не е некоја провокација
знам пандев го тужеше лацио затоа што не го продаде и чекаше една година и после го пуштија за 2-3 мил не се секавам точно
е сега да ли има нешто такво во клаузулата на торес или не?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
едно прашање до вас чисто ме интересира не е некоја провокација
знам пандев го тужеше лацио затоа што не го продаде и чекаше една година и после го пуштија за 2-3 мил не се секавам точно
е сега да ли има нешто такво во клаузулата на торес или не?
пандев имаше само пола година останата од договор тој тужеше зш не го ставаа да играт а пред тоа прва постава. а торес е сосмем друга ситуација тој има 2 и пол години останато од договор значи ако сакет ливерпоол да му ја упропастет кариерана комотно мозат да го дрзат 1 и пол во резерви( освен ако нема некоја клузула во договор да е првотиме, јас лично не вервам дека има). се надевам ти е појасно сеа
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.034
Поени од реакции
1.973
пандев имаше само пола година останата од договор тој тужеше зш не го ставаа да играт а пред тоа прва постава. а торес е сосмем друга ситуација тој има 2 и пол години останато од договор значи ако сакет ливерпоол да му ја упропастет кариерана комотно мозат да го дрзат 1 и пол во резерви( освен ако нема некоја клузула во договор да е првотиме, јас лично не вервам дека има). се надевам ти е појасно сеа
појасно ми е фала
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
едно прашање до вас чисто ме интересира не е некоја провокација
знам пандев го тужеше лацио затоа што не го продаде и чекаше една година и после го пуштија за 2-3 мил не се секавам точно
е сега да ли има нешто такво во клаузулата на торес или не?
Пандев сакаше да си оди но не го пуштија. НО и покрај тоа тој не изјави дека нема да игра ако не го продадат т.е Лацио без никаква причина го исфрли од тимот и затоа си замина како слободен а претходно ги тужеше.
СО Торес е поразлично затоа што од клубот сакаат да остане и да игра а ако тој одбие можат да го седнат на клупа или да го тужат затоа што тој го крши договорот
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Дефинитивно ќе знаеме за точно 24 часа :)

Иначе не знам за шансите со Јанг, ама мислам дека Чарли Адам ќе успееме да го лапнеме.
За Адам сум сигурен а за Јанг ќе видиме но како што тргнало утре очекувај го на прегледи

--- надополнето ---

http://www.chelseafc.mk/nova/index.php?option=com_content&view=article&id=1170:-----50

Од некоја шит страна,ама....Супер ако искешираат 50 миљончиња.
ц.ц.ц.ц.ц.ц ти најмногу ќе профитираш од ова :pos2: и пред тоа беше за продавање на Торес така да тебе ова најлесно ти паѓа:tv:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Прочитав еден од овие англиските репортери рече дека не ја гледал разликата меѓу начинот на кој Торес си отиде од Атлетико, и начинот на кој што сака да си оди од Ливерпул.
Искрено не ѓи знаев деталите, и прочитав интервју од Торес веднаш по потпишувањето за Ливерпул во 2007

Е тука има нешто многу слично со сегашнава ситуација: "The Liverpool offer arrived and I told the club to listen to that offer as that is the team I wanted to play for," said the Spanish international.

Се знаеше дека момчево е мелодраматично, ете доказ.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.034
Поени од реакции
1.973
Пандев сакаше да си оди но не го пуштија. НО и покрај тоа тој не изјави дека нема да игра ако не го продадат т.е Лацио без никаква причина го исфрли од тимот и затоа си замина како слободен а претходно ги тужеше.
СО Торес е поразлично затоа што од клубот сакаат да остане и да игра а ако тој одбие можат да го седнат на клупа или да го тужат затоа што тој го крши договорот
фала ти и на тебе за одговоров
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
фала ти и на тебе за одговоров
ноу проблем. Сега уште поштено да си платите......

--- надополнето ---

Ќе издржиме и без него, туку највеќе се нервирам што ќе оди у клуб од ПЛ а не у некоја друга лига, кај што не морам да го глеам.

Иначе:

Liverpool have lined up a remarkable £50m worth of transfers for deadline day as they prepare for life without Fernando Torres. The plan includes moves for Ashley Young, Charlie Adam and Luis Suárez.


Фино звучи нели :P
И мене тоа ми пречи ама ќе ја среди работата кралот. Ако ги купиме тие добри сме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom