Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Со задоцнување нека ни е честито победата.
http://www.liverpoolfc.tv/news/transfer-gossip/liverpool-place-17m-attacker-at-top-of-wish-list И мене ми е желба да го видам мата во тимот али после Силва и Вила не верувам дека ќе го пуштат и него али да се надеваме.
http://www.liverpoolfc.tv/news/transfer-gossip/cleo-in-dark-over-reds-talk за Клео нека си остане во Партизан за да си ги полни циганите.:pipi:
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Едно прашање до оние кои ја гледаа...... дали тоа на мене ми се виде од хајлајтите, Кујт како втор напагач (од првиот гол ми се виде)..... инаку топка на тацна!&lt;font color=&quot;Silver&quot;&gt;&lt;br /&gt;<br />
<br />
<br />
Кајт можеше да се види сегдека на теренот..Почна како десно крило,па се префрли на лево и остана да игра како полу шпиц...Типот е ѕвер,рекоа дека нема да игра до крај на сезона ради повреда а он за 3 недели оздраве.Кузнае како мал со шо го хранеле...

--- надополнето ---

И појма неам зошо вака испадна......
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Едно прашање до оние кои ја гледаа...... дали тоа на мене ми се виде од хајлајтите, Кујт како втор напагач (од првиот гол ми се виде)..... инаку топка на тацна!&lt;font color=&quot;Silver&quot;&gt;&lt;br /&gt;<br />
<br />
<br />
Кајт можеше да се види сегдека на теренот..Почна како десно крило,па се префрли на лево и остана да игра како полу шпиц...Типот е ѕвер,рекоа дека нема да игра до крај на сезона ради повреда а он за 3 недели оздраве.Кузнае како мал со шо го хранеле...

--- надополнето ---

И појма неам зошо вака испадна......

Со ДУРАЦЕЛ батерии!



Џабе не му е надимак.......
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
90 минути сум седел како коцка мраз не сум се помрднал, и коа го слушнав тоа во 93 свирчето златно издишив воздух за три дена,,,,торо иако почна да ме нервира во последните неколку кола со своето лежење овој пат скроз се промени и го видов како и на некој мечеви каде што потешко му беше да промаши одколку да погоди.
`дали поради тоа што одбраната ни беше 50-50 па сите играа перфектно покриваа и назат и напред и немаа никаков пропуст но во второ полувреме се ставија на една коцка (се бранеа) но морам да признаам ни беше денот ...пречки,стативи,чисти топки во реина пуцаа.......а за тоа со макси џабе викате пенал коа типчето му се врзаа носете и незнаеше што да прави да бев на негово место со двете нози гол ќе му дадев а не да се мислам 5 минути дали да го поминам или да му шутирам....толку одмене се гледаме со виган и се разбира за новите три бода.
~томсоер да ти е жива и здрава ќерката и да гледа барем 20 титули како освојува лфц во ПЛ :cug:
:pos2: :zver:

--- надополнето ---

Не беше пенал тоа на Макси,сам се сопна....Можеше само да ја подигне топката со 2 на саат и да си влезе,ама он нееее пенал ќе глумел.Како и да е браво за победата и само така нека продолжат.
Него со ластици треба тепање!!!!

--- надополнето ---

--- надополнето ---

Нели се договоривме дека со 7 бода од наредни 3 утакмици сме задовлни??? Јас си стојам на тоа, 7 поени од 3 утакмици е супер остварување!!! И после уште барем 6 од Њукасл Вила и Тотенхем и после иде божиќ и тука се ќе се решава!
Е па јас со 10 бода од наредните 3 утакмици ќе бидам задоволен!!!! Единствено ми е криво за Блекпул!!! Се друго беше очекувано или не беше голема катастрофа!!!!! Да загубиш од Евертон,Сити и Јунајтед на гости и не е така страшно.....ама од Блекпул дома??? Единствено за таа утакмица ми е криво!!!!

--- надополнето ---

Дадада..Доста се 13-14 бода од наредните 6 утакмици,таман ќе бидеме негде 6-7 место.И после Јануар ќе гледаме на шо ќе се атакува со оглед на тоа шо ќе се донесе.
Од наредните 6 утакмици доста се 18 бода!!!!!Сакам серија како на Јунајтед пред 2 години!!!! Ама ајде да не пребарувам оти ќе се посерат сега со Виган и Стоук!!!!!

--- надополнето ---

[/COLOR]Првата Дама на Ливерпул....Линда Пизути!:vozbud:


Дамава и газдата закон ни се!!!!

--- надополнето ---

Со ДУРАЦЕЛ батерии!



Џабе не му е надимак.......
Фала богу дека е со Дурацел!!!!! Само ова повеќе од Дурацел ќе да е :smir:

--- надополнето ---

И да ти е здрава и жива ќерката томсоер!!!! Уште од мала да ја учиш за кого треба да навива!!!!

--- надополнето ---

И уште еднаш по 11515151 пат ќе пишам:
НА КОЈ МУ СЕ ИГРА НА ТУРНИРОТ НЕКА МИ ПИШИ ПО ПП ИЛИ НЕКА ОСТАВИ ПОРАКА НА ПРОФИЛ!!!!!

--- надополнето ---

А да......еве го

--- надополнето ---

И уште еднаш


--- надополнето ---

Тимот на колото во ПЛ!!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ах ах....шо испуштивме....сеуште жалам по овој играч... ке си пропадне така во нискоразредни тимови!



Striker - Asamoah Gyan (Sunderland)



Player Rating: 8.5 (vs Stoke)

Just think of the fans. You've been whalloped 5-1 by your rivals the week before, and without your top goalscorer, you have to face Stoke... But never fear, Gyan is here! The Ghanaian earned a Team of the Week call-up with a match winning brace. Top work.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Баш коа станав одсабајле,незнам зашо ама ми текна за кој трансфери треба да се направаат.Да сум ја Хоџсон,би го вратил Инсуа,би го продал Аквилани(нема кај нас шо да праи,ќе се е упропасти и он ако се врати),би го донел Мата и тоа е тоа...Имаме перфектен тим.Нишо поеќе не ни треба,едино да се земе уше еден младинец за во срединпа пошо од Сперинг глеам нема да биде некој си играч.И тој млад играч да се става само на не битни утакмици и да е стартер во 2 тим да се ојача и то.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Баш коа станав одсабајле,незнам зашо ама ми текна за кој трансфери треба да се направаат.Да сум ја Хоџсон,би го вратил Инсуа,би го продал Аквилани(нема кај нас шо да праи,ќе се е упропасти и он ако се врати),би го донел Мата и тоа е тоа...Имаме перфектен тим.Нишо поеќе не ни треба,едино да се земе уше еден младинец за во срединпа пошо од Сперинг глеам нема да биде некој си играч.И тој млад играч да се става само на не битни утакмици и да е стартер во 2 тим да се ојача и то.
И јас размислував за тимот.......би играл слично......да сум јас менаџер го земам Арда.....го враќам Инсуа а ако не тогаш Коентрао ќе го купам......за играч од средина ....хмм би го зел Сахин ама детето е супер талент греота е да седи на клупа....од друга страна пак греота е и Леива да седи на клупа...........за нападот Бабел итно да добие шанса!!!! Кајт да се врати како напаѓач!!!!Нгог е тука и е се подобар и подобар!!!!!Ако пак се продава Бабел тогаш може еден напаѓач како Руиз или Љоренте!!!
Значи Арда сигурно.......Инсуа или Коентрао......Бабел/Руиз/Љоренте!!!! А за играч од средина што знам....Спиринг е дрво засега ама којзнае може ќе научи од Лукас нешто!! Ако не тогаш стварно немам идеја кој да го купиме!!! Да видиме со Инс и со Сусо што ќе биде!!! Значи од 1-4 играчи!!! Газдите од 30 милиони повеќе нема да треба да дадат!!!
И сега вака:Дај пријаувајте се за турнирот кај мене !!! Испраќајте ми име и презиме и ајде малку побрзо посериозно и поодговорно!!!!Засега Диме,Аикен,Скопје 1 и Фут Солџер се сигурни...ја ќе идам на еден ден!!! За другите чекам!!!! Атанасе да видиме дали ќе игра а би требало.......Ливерпул,Леџенд,Шоути и компанија.....чекам одговори!!!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Ајде бе момци да се собереме,барем 1 ден...Да им покажеме на другите фанови како се игра во Шенкли стајл.
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
И јас размислував за тимот.......би играл слично......да сум јас менаџер го земам Арда.....го враќам Инсуа а ако не тогаш Коентрао ќе го купам......за играч од средина ....хмм би го зел Сахин ама детето е супер талент греота е да седи на клупа....од друга страна пак греота е и Леива да седи на клупа...........за нападот Бабел итно да добие шанса!!!! Кајт да се врати како напаѓач!!!!Нгог е тука и е се подобар и подобар!!!!!Ако пак се продава Бабел тогаш може еден напаѓач како Руиз или Љоренте!!!
Значи Арда сигурно.......Инсуа или Коентрао......Бабел/Руиз/Љоренте!!!! А за играч од средина што знам....Спиринг е дрво засега ама којзнае може ќе научи од Лукас нешто!! Ако не тогаш стварно немам идеја кој да го купиме!!! Да видиме со Инс и со Сусо што ќе биде!!! Значи од 1-4 играчи!!! Газдите од 30 милиони повеќе нема да треба да дадат!!!
И сега вака:Дај пријаувајте се за турнирот кај мене !!! Испраќајте ми име и презиме и ајде малку побрзо посериозно и поодговорно!!!!Засега Диме,Аикен,Скопје 1 и Фут Солџер се сигурни...ја ќе идам на еден ден!!! За другите чекам!!!! Атанасе да видиме дали ќе игра а би требало.......Ливерпул,Леџенд,Шоути и компанија.....чекам одговори!!!!!
Хаха Леџенд може за голман да биде ама тешко а инаку ако игра овој атанасе гледам од Кавадарци е може да идеме заедно :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Ајде бе момци да се собереме,барем 1 ден...Да им покажеме на другите фанови како се игра во Шенкли стајл.
Полека ама сигурно се собираме!!!!

--- надополнето ---

Хаха Леџенд може за голман да биде ама тешко а инаку ако игра овој атанасе гледам од Кавадарци е може да идеме заедно :)
Е па разговарајте и кажете ми!!!!

--- надополнето ---

Засега како тргнало скоро сигурно сме 5 души.....чекам на останатите!!!!!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
момци вечер играме со виган а гледам не е ни толку важен меч чим никој не пишувате во врска со овој меч во кој очекувам 3 бода и 2 гола разлика, уште нешто дане знае некој што стана со мак.фан клуб на ливерпул на фб ?? и дали има направено нов
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
момци вечер играме со виган а гледам не е ни толку важен меч чим никој не пишувате во врска со овој меч во кој очекувам 3 бода и 2 гола разлика, уште нешто дане знае некој што стана со мак.фан клуб на ливерпул на фб ?? и дали има направено нов
Изглеа е направен нов од истите луге..... барем ја така мислам!

Еве ти линк!

Macedonian Reds
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ќе може ли да ми кажите точно која дата и на кое место и населба ќе се одрже турнирот пошто јас сум од Кавадарци за да видам дали ќе можам да дојдам инаку може ја да бранам ако можам да дојдам

и за учество на турнирот по колку пари треба од екипа
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
И јас размислував за тимот.......би играл слично......да сум јас менаџер го земам Арда.....го враќам Инсуа а ако не тогаш Коентрао ќе го купам......за играч од средина ....хмм би го зел Сахин ама детето е супер талент греота е да седи на клупа....од друга страна пак греота е и Леива да седи на клупа...........за нападот Бабел итно да добие шанса!!!! Кајт да се врати како напаѓач!!!!Нгог е тука и е се подобар и подобар!!!!!Ако пак се продава Бабел тогаш може еден напаѓач како Руиз или Љоренте!!!
Значи Арда сигурно.......Инсуа или Коентрао......Бабел/Руиз/Љоренте!!!! А за играч од средина што знам....Спиринг е дрво засега ама којзнае може ќе научи од Лукас нешто!! Ако не тогаш стварно немам идеја кој да го купиме!!! Да видиме со Инс и со Сусо што ќе биде!!! Значи од 1-4 играчи!!! Газдите од 30 милиони повеќе нема да треба да дадат!!!
И сега вака:Дај пријаувајте се за турнирот кај мене !!! Испраќајте ми име и презиме и ајде малку побрзо посериозно и поодговорно!!!!Засега Диме,Аикен,Скопје 1 и Фут Солџер се сигурни...ја ќе идам на еден ден!!! За другите чекам!!!! Атанасе да видиме дали ќе игра а би требало.......Ливерпул,Леџенд,Шоути и компанија.....чекам одговори!!!!!

Koлега...на мене мојш со сигурност да сметаш....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom