Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.480
Поени од реакции
11.192
E=Young J;3416299]i jas mislam deka ni e dosta...no ovie najavuvaat pari i podobra finansiska polozba - nesto sto mourinho go postavi kako uslov za da dojde kako sto e navedeno i pogore....2 ameri se mnogu a 3 premnogu...no ako davaat pari dobredojdeni se....i da dodadam deka novava kompanija od america sakala da go izbrka benitez i da donese nov menager- sto sekako nas ni odgovara...taka da ako go dovedat mourinho dobredojdeni se vo sekoe vreme[/QUOTE]

[/QUOTE] + од новите спонзори таа банката како и да се вика ке дадат поише пари, повеќе и од манчестер ке зимаме. Е сеа само ке ми фали она Carlsberg на дресовите :)[/QUOTE]

da da...100 milioni funti ke daele...a za toa carlsberg zal ke mi e i mene ama toa e...navodno nekoja banka ke bidela sponzor i ke pisuvalo standard na dresovite...a se spekulirase deka carlsberg ke bidele sponzori na noviot stadion i namesto stanley park -da se vikal carlsberg anfield(ova na oficijalnata strana na lfc go imase)..no za mnogumina nejasno e kako ke go sponzorirat stadionot ako veke ne se sponzori na liverpool..

Не заслуживме да победиме, исто како што ни манчестер не го заслужија “пеналот“, беше фаул пред 16етник, али јбг, тоа е...
Џабе нов тренер ако останат истите играчи, (иако ова го иаме кажано 100 пати) мора да се купат нови играчи и тоа не било какви, туку од висока класа, не може да очекуваме трофеи со ваков тим. Глеам нешто се пуштаат трачеви за Мурињо (мада поверојатно ми е он да иде во Реал), лично би бил најзадоволен ако дојде Гус Хидинк, човекот прави чуда, тоа што нас ни треба, иако пак ќе кажам, џабе се тоа ако нема нови засилувања, ама коа кажувам засилувања мислам баш на тоа, а не на пропали инвестиции, или играчи што само ќе греат клупа.
pa za toa zboruvame brat....za novite sopstvenici i novite zasiluvanja...za da ima nov trener i novi zasiluvanja najprvo treba novi sopstvenici...a za Gus Hidink i jas bi sakal da dojde ama on e veke selektor na turcija...taka da..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не ја гледав, не бев во можност.......ама поарно !:kesa:

Според сите статистики...............Бенитез пак правел сарма од составот.

Макси го става во прв состав а пред овој меч дремеше на клупа цели 3 натпревари.
Лукас......абе Лукас е шпион бе човече он игра за противничката екипа!


Џерард ........ ........................ах срце ме боле!taga


Тоа е тоа. Ман Јун во моментот се подобри со формата, затоа и победија.

Се надевам дека ке дочекаме брзо нови моменти на Енфилд.



RAFA OUT!:costumed2
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
a so mislite za penalot ja mislam ne bese penal poso onoj padna namerno unutra ali se na se bolji bese man utd posteni da sme abe ne e onoj liverpul od minali sezoni mama ebavaa pa na onoj milan koa vodese 3-0 pa drugarive so gleavme vikat brat ovie deset ce primat a ja im vikam poleka be sea na poluvreme koa ce mavne onoa pesnata od livepul kako se vikase ce viis ce im doe krivo so gi razocaruvat navijaci ce i boli toa i ce igrat ko ludi u vtoro poluvreme i ovie mi vikat ne si zdrav ti brat milan ima najaka odbrana i pocna toa poluvremeto i so da vi kazam si znaete so se desi mame im rasplakaa neznaea taljanive kaj im e glava ko baletani se vrtea i liverpul tepa
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
по-срање утакмица од дамна немам гледано. како да гледав втора македонска лига. колку што бевме ние срање, малку помалку беа другите.

како и многу пати до сега оние другите докажаа дека се даваат два гола од една шанса.
за пеналот нема многу посебно што да се коментира, па си има камера се гледа убаво, правило е, правило пропишано : прекршок се покажува на местото каде што истиот е започнат. а не на крајот. тоа е исто како едно тегнење од 10-20 метра, судијата се обидува да даде предност, ама решава да свирне, тогаш топката се враќа каде што почнал прекршокот. ама нема везе, на ферги му се коментираше зошто немало црвен, а во ситуација кога немаше пенал. валенсија си напраи убав "трискок" и со скок "ласта" рипна во базенчето :)

без разлика. мивки бевме, не заслуживме ни нула бодови. најреално ќе беше да ни одземат некој бод.

лукас и кујт?
кујт што играше , десно кочничарско сметало со две леви нозе?
јас знам дека на човекот не му е природна позиција средината, туку центарфор, ама и голман да си од роџење би требало да знаеш колку толку да играш фудбал во поле!!

лукас стандардно мивка, си го држи дечкото нивото, ама не е он крив, он си има лимит, тој му е, крив е тој шпањолецот.

единсвнет според мене со преодна оценка беше емилијано инсуа. колку толку, бар едно двојче би му дал , на стаклени нозе и тоа :)
некако ми делуваше како само он да доручкувал, другиве беа ко да се на велигденски постови...

џерард тотално аут од ордер!

и на крај ги имаме на клупа аквилани и бенајут, дури и мојот неомилен бабел. сите тројца иако долго седат на клупа моментално во подобра форма од останатите...

ми се јави колега од работа ми рече имал карта за со бенфика реваншот ако сум сакал да одам. ќе зимав слободен ден да се сменам си викам на раат да си појдам..
сега се премислив, не ми се гледаат вакви какви што се моментално.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Шо би бирале, пенал и жут за Маскерано или црвен и слободен удар веднаш до 16ник?Сам беше против голман Валенсија, никој немаше да го стигне.Да добиевте црвен повеќе ќе го наебевте, и така после вашиот гол топка не пипнавте, па уше со 10 играчи.
 
T

the Carpenter

Гостин
Слушам ... на Олд Трафорд 17 терец бил тоа просторот казнeт. Шо велиме ние во Охрид: глата да им паднит и на судијата и на Манчестеровци.

Не игравме добро, ама ни тие не беа поарни. Племето нивно. Додека е тој стариот педер тренер тоа ќе биде стандард. Али јебига ... следечи пут ќе му речиме на Маскерано да го смета центарот како пеналтик ... којзнае, со Манчестер и се е можно

CYPA Munich, 1958 педерчиња!

Liverpool, alone ... you'll never walk alone ...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.252
Слушам ... на Олд Трафорд 17 терец бил тоа просторот казнeт. Шо велиме ние во Охрид: глата да им паднит и на судијата и на Манчестеровци.

Не игравме добро, ама ни тие не беа поарни. Племето нивно. Додека е тој стариот педер тренер тоа ќе биде стандард. Али јебига ... следечи пут ќе му речиме на Маскерано да го смета центарот како пеналтик ... којзнае, со Манчестер и се е можно

CYPA Munich, 1958 педерчиња!

Liverpool, alone ... you'll never walk alone ...


Заплачи си.
 
T

the Carpenter

Гостин
Сатана Рулз ... арен си? Премногу си опседнат со тоа што се случува во нашиот фан клуб. Премногу. Оди напиј си се млекце, и легни си. Некои немаат лична карта, јеби га.
_____________

Браво за сликата иначе ... реалистика!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229


Заплачи си.
Ај бе бркај а гумата да ти еем тоа кога ве тепавме ние 4-1 ви се курчевме ли или сега еднаш ке не тепате педерски и готово најјаки сте.:raz:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.480
Поени од реакции
11.192
ne se raspravajte so ovie bitangi ne vredi...vi rece atanase a eve i jas ke vi recam: nemojte da se zamarate so niv a uste pomalku da im 4estitate....neka skokaat sega.....kaj i da e stariot ke gi frli 4evlite a shrek ke se povredi....e togas ke gi vidime kolku se jaki....:wink:
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Слушам ... на Олд Трафорд 17 терец бил тоа просторот казнeт. Шо велиме ние во Охрид: глата да им паднит и на судијата и на Манчестеровци.

Не игравме добро, ама ни тие не беа поарни. Племето нивно. Додека е тој стариот педер тренер тоа ќе биде стандард. Али јебига ... следечи пут ќе му речиме на Маскерано да го смета центарот како пеналтик ... којзнае, со Манчестер и се е можно

CYPA Munich, 1958 педерчиња!

Liverpool, alone ... you'll never walk alone ...
you'll never walk alone....only with your gay friend!
Болдираното може само идиот да го напиши!

Ај бе бркај а гумата да ти еем тоа кога ве тепавме ние 4-1 ви се курчевме ли или сега еднаш ке не тепате педерски и готово најјаки сте.:raz:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ајде ајде јунајтед фанови, најискрено ве охрабрувам да кењате, провоцирате и слично.
Многу сакам да имам потпора за наредниот пат кога ќе го сркате, секој втор пост во вашата тема да биде мој.
Бан-ман? Ич не ме загрижува тоа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom