Фан Клуб: Лацио

Член од
17 октомври 2007
Мислења
87
Поени од реакции
0
првото полувреме лацио не го изигра ко со треба не играја како со треба ама второво пандев 4е дај гол само да не заборај дека има золт па да го сле4и дресо оти гледам слика од тосе има
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
Pandev e gladen za golovi vecerva posebno,dali vidovte so koja energija igra?Stvarno covekov e fenomen.Za dzabe ne e proglasen za EL FENOMENO od Corriere delo sport.NAPRED GORAN,ZA TEBE NAVIVAME!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FORZA LAZIO-VO SRCE TE NOSAM....
 
Д

Демијан

Гостин
ajde be laciali!! i da izgubite imate da igrate so werder doma!!tamu ke tepate i ke ti ubiete i grcive!!toa se 6 boda doma!+ ovie 2 so gi imate toa se 8 boda!!i odno bodce od madrid i ke bidete u osminafinale!!taka da i poraz ne e strasno ama sakam lazio da tepa vecerva!! GO LAZIO!!!!!!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
2-2 real izramni. pandev out... ne se istakna vecerva poradi slabiot sreden red na lazio i odbranata i prejakite werder.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
aj cestito gol se nadevam ke dadete uste eden barem za izramnuvanje!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
uf real 4-2

a laziot gi ostetija so nekolku ofsajdi. Ama spored igrata werder dominirase.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Лацио пак катастрофално одигра. Право чудо е како не губи со огромна разлика овој клуб. Панев немаше ни шанса да игра, тој Мењи, по камен од него мислев дека нема, додека не влезе Дел Неро. А србинов со наше презиме не знам како е ставен да игра дефанзивец? Дечкото одигра како одлично лево крило ама у одбрана го немаше никаде. Мутарели нешто на крај покажа, Бехрами малиот косовар е пак одличен и нормално Пандев кој не знам дали воопшто изгуби топка од противнички играч.
Оној играч кој треба да биде главен во екипа кај Лацио е Ледесма (повреден) Мањи, или Дел Неро. Ја викам Неџипи да си го земат, ќе растурат... Овие тројца ја не би ги земал ни во Милано да играат.

А Судијата... божеееее, како да се трудеше обратно да суди... :pop:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Лацио изигра многу лошо вечерва, особено средниот ред ...
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
Ova sudiive kaj gi najdoja?Slabo izigra Lazio vecerva stvarno,ama kolku samo sudese sudijava za Werder vecerva toa e cudo nevideno.Glavata gore LAZIALI IDEME VO SLEDNATA RUNDA!!!!!!!!!
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Штета за Лацио, лошо одиграа, ама и судијата ги подебнуваше малце. Имаше некои без везе одлуки, знам еден или два офсајда за Лацио немаа врска. Мислам дека Гоч‘то (Пандев :)) требаше да го остаи уште малце во игра. Јеби га, се надевам дека ќе идат у осминафинале.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Изглеа ќе им скинат 2 бода на Лацио поради телефонски разговор меѓу Роси и Лотито ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom