Фан Клуб: Лацио

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114


Според мене последната златна постава на играчишта во Лацио, играа машки со срце, теренот го гризеа и кога губеа и кога победуваа, од кога Лотито презеде неможам да поверувам какви играчи чува во тимот и што направи до сега за да ги зачува неколкуте што вредат...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874


Според мене последната златна постава на играчишта во Лацио, играа машки со срце, теренот го гризеа и кога губеа и кога победуваа, од кога Лотито презеде неможам да поверувам какви играчи чува во тимот и што направи до сега за да ги зачува неколкуте што вредат...
Многу јака беше таа утакмица со Интер, штета што не победивме.

Добра сезона беше таа, ако не се лажам 2002/03. Таман мислев ништо нема да биде откако беа продадени Неста и Креспо, дојде Манчини за тренер и направи одлична екипа што избори место во Лигата на Шампионите за наредна сезона. Клаудио Лопез беше во фантастична форма таа сезона, како и поголемиот дел од играчите. Колку ми фалеше тој играч изминатите сезони. Откако дојде Лотито во Лацио, одма го прати на позајмица две сезони во Клуб Америка :tapp:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Verojaten ne verojaten bez Pandev tesko nesto dek ke se napravi ali taka e magareskiot inaet na Lotito ke popusti kad tad samo neznam koja ke bide cenata koja ke se plati.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Ја би рекол дека повеќе Ледесма ќе фали во тимот отколку Пандев. Зарате и Роки ќе се снајдат некако во нападот, не се сомневам во нивните квалитети. Исто така тука е и Круз на клупата ако нешто не иде како што треба. Ама средината без Ледесма е катастрофа. Видов нешто дека Баронио можда ќе игра наместо него... :tapp:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
срека имавте,насрека 2 гола,пфффф паднав на спортскаа,Жулио Цезар ако е најдобар :pos2:голман јас сум супермен
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
лацијали нека ви е честито титулата во италијанскиот супер куп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom