Фан Клуб: Италија

Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
хахаха абе овој состав може да се окарактеризира како млад и неискусен во комбинација со инвалдски пензионери, лоша комбинација во секој случај...:)
Ама италијанци како италијанци никогаш не треба да се отпишат :smir:
 
B

boki10messi

Гостин
^ OK. Brazil ima prosek 28.6 a Italija 28.3.

I veke ne sakam da se raspravam. Ako pominete grupite, cestito. Ako ne, da si ebete mater.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
^ OK. Brazil ima prosek 28.6 a Italija 28.3.

I veke ne sakam da se raspravam. Ako pominete grupite, cestito. Ako ne, da si ebete mater.
Дечко ај биди така добар и послушен напушти ја темата за да нема никакви несакани навреди од фановите на италија на твоја страна...биди конкретен и напиши дека ја мразиш италија поради нивниот менталитет и бавниот и дефанзивниот фудбал......а не да трубиш вака освоиле така освоиле...па твојата шпанија пред 2008 италија ја немаше победено 83 години...и плус на тој натпревар ве надигравме и имавме повеќе шанси а вашите кога излегоја на теренот се посраа.....Италија сега има промена на генерациии и секогаш се случувало да има пад во кавлитетот кај секоја репрзентација.....и немој да ми ги споредуваш Шпанија со Италија( не заради титулите) туку заради традицијата која ја имаат двете земји во фудбал...фудбалските имиња на назад каде се значително поимпресивни кај Италија и цела фудбалска историја на шпаниските клубови против италјанските каде се знае кој е кој!
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Аргентинец
Shpanec po poteklo.

Although born in Argentina, Herrera's parents were both Spanish, his father being a well-known Spanish anarchist in exile. He emigrated at age four with his parents to Casablanca, Morocco where he adopted French citizenship.
http://en.wikipedia.org/wiki/Helenio_Herrera

I moja greshka, Helenio mesto Hilario.

Непостоечки пенал против Австралија во последна минута.
Za toa, ke go zemesh sudijata, i ke go ishlakash, ne igracite i navivacite. :)

Istiot sudija dosudi crven karton na Materazi, taka da nekako se kompenzirashe. Bez karton, Avstralija 3 ke gi jadeshe vo tekot na vtorot poluvreme. Nejse, ako toa te teshi, OK. Italija osvoi svetsko prvenstvo so nepostoecki penal. Jess...

Не дека нешо ќе ти контрирам на темава, навивајте си али Касано да не се земе?? И да ти играат тие старци, ај ќе видиме
Ja mislam deka ti ne moesh da znaesh poveke od Marcelo Lipi koj e poveke od strucnjak. Ili ako znaesh poveke od nego, da potpishueme peticii, za ti da go nasledish. A? Nema vrska Prandeli, ke go anulirame i nego nekako. ;)

--- надополнето ---

I aj sporedi gi Italija i Brazil vo momentot :tapp:
Da Italija ima ponadezni i po kvalitetni fudbaleri.

--- надополнето ---

^ OK. Brazil ima prosek 28.6 a Italija 28.3.

I veke ne sakam da se raspravam. Ako pominete grupite, cestito. Ako ne, da si ebete mater.
Ne be pilence malo, ne, Brazil ima daleku najstar tim, a Italija se duri treti, i toa so brkanje prosek Kanavaro i Kamoranezi. ;)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ja mislam deka ti ne moesh da znaesh poveke od Marcelo Lipi koj e poveke od strucnjak. Ili ako znaesh poveke od nego, da potpishueme peticii, za ti da go nasledish. A? Nema vrska Prandeli, ke go anulirame i nego nekako. ;)
Никој не ги оспорува квалитетите на Липи сите удираат врз неговата тврдоглавост и наклонетост да повикува играчи од Јувентус! Едноставно удира со глава во ѕид и си игра со репрезентацијата!
И од самите играчи имаше изјави дека им фали креативност... а според мене и покрај овоа некој ладнокрвен млад играч што овоа е моментот да се докаже!


Иначе не беше лоша утакмицата со Парагвај, ја имавме топката само некако ептен се напињав кога оној Пепе пробваше да изиграва кристијано роналдо и кога му ја зимаа топката како на мало дете. Исто имам забелешка на тоа што ниту еден од овие напаѓачи неможе да влезе сам во шанса ептен готовани се !
Буфон го пропушта светсково или се работи за ситна повреда?
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
На Буфон повредата е сложена и мислам дека нема да игра веке . Не дека е којзнај каква повреда ама треба време да се опорави. Е сега то е за нормален смртник треба најмалку месец до два , а за Буфон незнам таму современа медицина имат а и немам доволно познавања :) белким ке се справат и ке го гледаме за брзо !
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Најмногу што може да пропушти е следниве 2 натпревари од групата , каде што и нема да биде кој знае колку потребен ...

за нокаут фазата ќе биде спремен и дотеран цакум пакум :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Еј кај е овај да ни кажи јака колку е Шпанија. :icon_conf
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Еј кај е овај да ни кажи јака колку е Шпанија. :icon_conf
Да искоментирам во негов стил - изгубија само 1-0, тоа е успех за Шпанија...
Колку се нервирам кога некој се сити на туѓ неуспех а не си гледа во својот двор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom