Фан Клуб: Италија

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
друже еве јас ќе ти кажам зошто јас би го ставил Ди Натале... за мене барем Ди Натале е играч кој барем колку толку може да даде креативност во нападот, играч кој би можел да го проигра истурениот шпис и да му асистира за гол, притоа има техника и може да постигне гол од дистанца... а тоа што тој има трема го прави да биде како посран на Мундијалот
Гледајќи ги неговите игри во дресот на Удинезе, и јас самиот бев убеден дека тој ќе биде недопирлив во нападот. Арно ама од искуството со пријателските мечеви на Италија и ако малце се навратам на Европското првенство, првенство на кое тој ја доби улогата на лидер во нападот, не сум убеден дека типот би добил првотимски статус дури и во нашава Македонска репрезентација. Едноставно малиот (по раст, секако не по години), не е дораснат да биде лидер на некој голем тим или пак на репрезентација како италијанската која патем е светски првак. Многупати со прикажаните игри во репрезентацијата го докажал тоа и немам што друго да додадам за него освен дека не го бива, јебига.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Гледајќи ги неговите игри во дресот на Удинезе, и јас самиот бев убеден дека тој ќе биде недопирлив во нападот. Арно ама од искуството со пријателските мечеви на Италија и ако малце се навратам на Европското првенство, првенство на кое тој ја доби улогата на лидер во нападот, не сум убеден дека типот би добил првотимски статус дури и во нашава Македонска репрезентација. Едноставно малиот (по раст, секако не по години), не е дораснат да биде лидер на некој голем тим или пак на репрезентација како италијанската која патем е светски првак. Многупати со прикажаните игри во репрезентацијата го докажал тоа и немам што друго да додадам за него освен дека не го бива, јебига.
можеби си во право, ама во ситуација кога нема подобар од него кој друг би играл?? еве јас мислам дека со оние 11-на кои ги кажав заедно со Ди Натале би биле добри и би донале некој резултат, тие според мене се нешто најдобро што може да се скрпи од овие 23-ца

мислам дека наредната утакмица треба да му се даде шанса на Ди Натале од почеток, па ако изигра како што ти го опиша(многу лошо) на наредните утакмици нека игра некој од Јакинта или Квајарела, друго чаре нема
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Cestitki za nereseniot. Toa e uspeh za italija.
Дојде во фан-клубот на светскиот првак да кажеш како нерешеното со Парагвај е успех? Обрни посебно внимание на болдираното па размисли уште еднаш дали ќе истресеш таква глупост. По таа логика за сите други репрезентации минимален пораз е успех зошто по секое здраво размислување тие се барем ниво под светскиот првак.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Каде бе со овој тим, Замбрта од милан ќе го избркаат уште малце, канаваро, гатузо човече
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
E што ги мразам Шпанциве и навивачиве наши кои се за нив .... Само се фураат со фуријата дека ке гази .. Баш да ги видам што ке направат .. Језда се тим за респект али се нервирам кога навивачиве на Шпанија понижуваат други репрезентации и ги потценуваат ..
 
B

boki10messi

Гостин
Druze ne zezaj be, pa kakva Italija, grupi ako pominete ke bide pregolem uspeh za vas.
I ne mi kazuvaj deka ste svetski sampioni, znam kako stanavte. Da vi ebam katanadzoto, najomrazena reprezentacija na site vreminja. Grub fudbal, baven, mrtva igra, odbrana. I na penali najdobri ke ste. Samoto toa sto golmanot vi e najdobar adut, pokazuva kolku ste favoriti. A od ovaa generacija, samo Pirlo e igrac, a i on ne e siguren, taka da ne lupajte i ne sonuvajte mnogu. Svetski sampioni ste, i mora da ste sekogas najdobri. Pa, na FIFA rankingot ste 5-ti, ama sigurno mozam da ti nabrojam 10 reprezentacii koi bi ve pobedile vo sekoj moment.

Znaci spored tvojata teorija, Grcija pred 2 godini na EP trebase da bide najdobra i glaven favorit, zatoa sto e evropski sampion od prethodnoto EP, pred 4 godini?!?!?!:uvo:
 
М

Мартин`

Гостин
Каде бе со овој тим, Замбрта од милан ќе го избркаат уште малце, канаваро, гатузо човече
Ти воопшто го гледаше натпреварот вчера па да даваш такви заклучоци или по default кењаш само ?

Druze ne zezaj be, pa kakva Italija, grupi ako pominete ke bide pregolem uspeh za vas.
I ne mi kazuvaj deka ste svetski sampioni, znam kako stanavte. Da vi ebam katanadzoto, najomrazena reprezentacija na site vreminjmaa. Grub fudbal, baven, mrtva igra, odbrana. I na penali najdobri ke ste. Samoto toa sto golmanot vi e najdobar adut, pokazuva kolku ste favoriti. A od ovaa generacija, samo Pirlo e igrac, a i on ne e siguren, taka da ne lupajte i ne sonuvajte mnogu. Svetski sampioni ste, i mora da ste sekogas najdobri. Pa, na FIFA rankingot ste 5-ti, a sigurno mozam da ti nabrojam 10 reprezentacii koi bi ve pobedile vo sekoj moment.

Znaci spored tvojata teorija, Grcija pred 2 godini na EP trebase da bide najdobra i glaven favorit, zatoa sto e evropski sampion od prethodnoto EP, pred 4 godini?!?!?!:uvo:
Алоо Италија никогаш не можеш да ја споредуваш со Грција, погледни ги имињата во двата состави и тренерот ќе ти стане јасно сите се искусни играчи. Во фудбалот не треба само коњ да бидеш и да имаш сила за да играш треба малку мозокот да го искористиш зошто скоро сите натпревари се добиваат на тактика ако знаат да одиграат како што треба. Џабе ти се и 40 гола на СП дадени ако неможеш да постигнеш гол кога највеќе ќе ти треба за да одиш финале или пак да освоиш, и искрено qr ме боли мене дали сме најомразена репрезентација уствари нормално е кога си шампион а останатите „фаворити“ неможат да стигнат до финале.

Се додека си најдобар ќе имаш и хејтери многу нормално ..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Боки, не треси зелени, ќе ти се смејат.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Боки ти за Шпанија си?колку титули светски првк има просветли ме?:) НУЛА ,Италија има 4,од што игра толку добар фудбал Шпанија глеам партали праат,едно европско во 2008 год. тоа е најголемиот успех,ме заболе ако ги мрзиш,италијанците не се замараат со играта само сакаат резултати а Шпанија побитно им е изглеа играта,само Бразил може да освои со добра игра ,тука е и Аргентина која има 2 светски титули и увек игра добро,ама Шпанија кога највише треба се серат.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Каде бе со овој тим, Замбрта од милан ќе го избркаат уште малце, канаваро, гатузо човече
Шо збораш бе? Да ако ти си тренер и стручњак. Глеам се разбираш од екипи и тимови.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Druze ne zezaj be, pa kakva Italija, grupi ako pominete ke bide pregolem uspeh za vas.
Тоа ќе биде за секого успех.


.
I ne mi kazuvaj deka ste svetski sampioni, znam kako stanavte.
Како станавме? Шо не стана така и Бразил? Шо не стана така и Аргентина? Шпанија? Не, не фигурираше никаде, и пак нема да фигурира.

Значи како станавме?


Da vi ebam katanadzoto, najomrazena reprezentacija na site vreminja.
Да си ебиш умот, што од фрустрации ти атрофира се повеќе и повеќе, а катанаџото е измислено од Шпанец, Хиларио Херера, така да, упатисе некаде накај Пиринеите.
А за тоа колку е омразена, види и по форумов, кој има најмногу фанови. ;)


Grub fudbal, baven, mrtva igra, odbrana.
Тоа е моја работа. Како ќе играм, јас одлучувам не ти. Се што ќе добијам и загубам е моја работа. Не се сака екипа за нејзината игра, туку едноставно се сака екипата како философија, како начин на функционирање, генеза, историја, доживување, зенит. Ти тоа не пара го знајш.

I na penali najdobri ke ste.
Да! 2008 како помина Шпанија со Италија. Да да.

Samoto toa sto golmanot vi e najdobar adut, pokazuva kolku ste favoriti.
Сегаш сме биле и ќе бидиме. Константно фигурираме како фаворити. Некои не ги знаеја до 2008, така?

Svetski sampioni ste, i mora da ste sekogas najdobri.
Токму така, на крај ти стана јасно, браво.

Pa, na FIFA rankingot ste 5-ti, ama sigurno mozam da ti nabrojam 10 reprezentacii koi bi ve pobedile vo sekoj moment.
Ти радувај се на фифа рангот, а јас на титули може така? ;)

--- надополнето ---

Ај ќе видиш до кај ќе стигнат.
Ај ќе видам де... и ти... ;)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Значи како станавме?
Непостоечки пенал против Австралија во последна минута.

а катанаџото е измислено од Шпанец, Хиларио Херера,
Аргентинец

Не дека нешо ќе ти контрирам на темава, навивајте си али Касано да не се земе?? И да ти играат тие старци, ај ќе видиме.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Пацини му е мајката! мора наредната утакмица да игра. Подвижен е, брз, технички добар... У секој случај боље него ли Јакинта или дрвото Џилардино...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom