Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Остана уште Џонтра па да прајме Фан Клуб Инза.
Урко е тежок човек за убедување. Него ќе го придобиеме на крај од сезона кога ќе креваме трофеј.
Чекај прво Инза нека се ослободи од менталните стеги, да не кур паничи, да научи измени да праи, да менаџира ин гејм, да не се пичка со жутите картони, побрзо да ги уигрува новите играчи да добиваат шанси почесто за да бидат уклопени со остатокот од играчите и нека се опушти малце, многу е стегнат како да има еден тон притисок врз глава.
Нека освои Скудето, не е проблем за фан клуб, увек сум подржувал тренери и сум бил од нивна страна.
Без титула све му паѓа у вода.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Чекај прво Инза нека се ослободи од менталните стеги, да не кур паничи, да научи измени да праи, да менаџира ин гејм, да не се пичка со жутите картони, побрзо да ги уигрува новите играчи да добиваат шанси почесто за да бидат уклопени со остатокот од играчите и нека се опушти малце, многу е стегнат како да има еден тон притисок врз глава.
Нека освои Скудето, не е проблем за фан клуб, увек сум подржувал тренери и сум бил од нивна страна.
Без титула све му паѓа у вода.
Да беше совршен одамна ќе завршеше во друг клуб со пари а не да се бори со Арнаутовиќ и Санчез како замени во напад и да чека да дојде лето да му донесат некој 35 годишен за ич пари.
Конте имаше многу подобар состав сезоната кога освоивме ама убаво ми текнува дека имаше голем број на натпревари каде се мачевме и не игравме ништо. Од друга страна Инзаги кога дојде веќе тимот кој освои скудето се распаѓаше а дополнително му ги продадоа Брозовиќ, Шкриниар, Перишиќ и Онана...

Си има маани човекот, никој не го оспорува ама ваков фудбал како што играме сезонава па и минатата, не сме играле не памтам од кога. Само оваа сезона имаме 5-6 натпревари каде имаме победено со 4 или повеќе голови разлика. Димарко беше непожелен кај Конте а овој од него направи најдобриот лев бек после Максвел па и меѓу подобрите во свет моментално. На Чаланоглу му даде нова улога и топ се снаоѓа во истата. Општо цел тим игра на друго ниво иако индивидуалниот квалитет е малку опаднат ако гледаме дека Дармијан ни е главен десен бек два месеци уназад а Конте го имаше Хакими таму кој беше еден од подобрите таа сезона. Патем, таа сезона во 20то коло Интер не ни беше прв а имаше 5 нерешени и 2 порази. Истотака, моментално имаме само два бода помалку од лудата сезона на Спалети во Наполи ама лани ова време Наполи бегаа +10 а оваа година. Ко за инает Јуве се повампири и се над сите очекувања.
Се надевам нема да се фокусира многу на ЛШ и уште пред Март ќе набилдаме некоја бодовна предност затоа што срамота ќе биде една ваква сезона да остане без Скудето.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Конте плачеше константно кога не му доведуваа играчи или му доведоа некој што тој не го сакаше, што до некаде е и ок плус често знае да најде изговор после пораз, додека Инзаги молчи и работи и поради тоа повеќе го ценам него, отколку Периклето од Лече.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Мириса на 120 минути ова и пораз. Таман да се истрошат за првенство.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Барела ја сјеба со жутиот, ради глупав приговор и со ова ги пропушта Фиорентина, во пакет со Хакан. :facepalm:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Што е сигурно, сигурно, тие со жолт надвор.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom