Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Малце оффтопик:
Рома сеа бара 25 милиона еура за Џеко.Тоа е резултат на циганчењето на управата и смешната почетна понуда која ја покачуваа по пола милион на секои 2 недели...

Дури и мене не ми се верува колку неспособни говеда се ејјј...
1 ебан напаѓач имаат во екипа на 7 Август и тоа и он цело лето не беше достапен ради копа америка.
Ах колку ќе биде смеење ако им го извади конте таму накај 5-6 Септември

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Малце оффтопик:
Рома сеа бара 25 милиона еура за Џеко.Тоа е резултат на циганчењето на управата и смешната почетна понуда која ја покачуваа по пола милион на секои 2 недели...

Дури и мене не ми се верува колку неспособни говеда се ејјј...
1 ебан напаѓач имаат во екипа на 7 Август и тоа и он цело лето не беше достапен ради копа америка.
Ах колку ќе биде смеење ако им го извади конте таму накај 5-6 Септември

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Рома нема напаѓач, затоа и не го дава џеко, кој ќе им игра напред кога и ел шарави им отиде у кина ?
Прво треба да купат, за да продадат, затоа е и цело ова одовлекување а проблем им се створи и со игуаин кој изглеа сака да остане у јуве. Нека земат сеа некого, било кого у напад, ќе видиш колку им е до парите и колку ке условуваат, нарочито ако играчот сака да си иде. Моментално нема шанса да го дадат без притоа да обезбедат некаква замена, ако не обезбедат нема ни да им иде, и они се тенки многу напред.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Никој не ја спори љубовта на Морати кон Интер, поентата е дека сега живееме во друго време каде и да си моќник неможеш да вбризгуваш пари од џеб туку треба да имаш самофинансирачки клуб за да можеш да изградиш екипа достојна за борба за титули.

Self sufficiency е единствениот прав пат, но тоа е долгорочна цел и за тоа треба време. Купување на М'бапе, не гледам како би се остварило, но еве под предпоставка дека Жанг би ги дал од џеб, е краткорочен band aid. Никаков баланс нема да имаме со супер играч од таков калибар впарен со просечни соиграчи а финансиски ќе трпиме загуби и ќе ризикуваме да бидеме исфрлени од европските натпреварувања.
Автоматски споено мислење:


Чувај Боже тебе некад да ти мириса на првото, mister negative Nancy :)
На здрава основа ми е песимизмот околу интер брате .
Уште од Тихо навака е истата песна.Бели влакна ми се појавија на главава,а уште никаков напредок немаме.
За напредок не рачунам гризење нокти до последно коло дали ќе бидеме 4то место.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Рома нема напаѓач, затоа и не го дава џеко, кој ќе им игра напред кога и ел шарави им отиде у кина ?
Прво треба да купат, за да продадат, затоа е и цело ова одовлекување а проблем им се створи и со игуаин кој изглеа сака да остане у јуве. Нека земат сеа некого, било кого у напад, ќе видиш колку им е до парите и колку ке условуваат, нарочито ако играчот сака да си иде. Моментално нема шанса да го дадат без притоа да обезбедат некаква замена, ако не обезбедат нема ни да им иде, и они се тенки многу напред.
Па добро само Џеко ли е напаѓач кој може Интер да го купи,крај краева?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.681
Викаш споредувате две ери, тотално безвезно е, и наеднаш, замисли да го донесат Мбапе, а сам си свесен дека во оваа ера у моментов тоа не е можно. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: А и замисли вакво сценарио, Морати потег, го носиш мбапе и тренер го ставаш вентура, гатузо, делио роси или серсе козми, сигурно сите среќни и задоволни ќе бевме од таквото нешто и ќе си го ладевме.
Башка, да те потсетам дека со Морати егзистиравме и во оваа ера, кога постоеше ФФП, чисто да ти се долови како он успеа да се снајде у таа деликатна ситуација.

И никој никаде не фрла кал врз неговото име и презиме, ама ќе фрлаа, доколку истите тие фаци постоеа тој период, и имаше некој форум на оној модемски мизерен нет со 1 килобајт у секунда, кога интер доживуваа резултатски бламови и поише беа познати по фејлови, отколку успеси.
Koj del od frazata "ne velam deka Morati nemase greski i gluposti" ne go razbiras?

Jas licno nitu gi kritikuvam Kinezite niti go mrazam Morati, me iziritira so prviot tvoj post kade Morati go napravi ko bozem nekoj skitnik e najden na buniste kogo go bolelo kur za klubov.

I Morati koga vide deka nema da moze da opstoi vo timov go prodade na Tohir koj podocna go prodade na Suning. Nekoj drug mozebi ke go bankrotirase Inter, who knows, ali donot go prepusti na drug gazda i ne go ostavi na cedilo timot.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Па добро само Џеко ли е напаѓач кој може Интер да го купи,крај краева?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
pa ne e, tuka e rebic. :pos:
u momentov e prioritet glaven napagac, znaci lukaku, u momentov samo toj e opcija koja kolku tolku ke go pokrie ikardi. Tretata opcija ne do tolku, zasto tuka e lautaro, a postoi verojatnost deka i esposito ke go ostavat, taka da dali dzeko ili nekoj tret, koj ke e za rotacija koristen vo vakva situacija u kakva sto sme, e u vtor plan.
Ima minimalni sansi i da se iskoristat frkite na dybala i juve, pa pak da doe u igra i trampata glava za glava so ikardi, sto isto ne bi bilo loso scenario za inter a i za juve, jebiga, ama bez razlika koe scenario e u igra za vtor napagac, lukaku mora da e prioritet i must buy u momentov, zasto e glavna zelba na konte, ne moja, tvoja ili na nekoj 10ti od forumov, a nezadovolen konte e problem koj nit marota nit zhang sakaat da go imaat, ovoj prviov znae sto moze da znaci toa.
Автоматски споено мислење:

Koj del od frazata "ne velam deka Morati nemase greski i gluposti" ne go razbiras?

Jas licno nitu gi kritikuvam Kinezite niti go mrazam Morati, me iziritira so prviot tvoj post kade Morati go napravi ko bozem nekoj skitnik e najden na buniste kogo go bolelo kur za klubov.

I Morati koga vide deka nema da moze da opstoi vo timov go prodade na Tohir koj podocna go prodade na Suning. Nekoj drug mozebi ke go bankrotirase Inter, who knows, ali donot go prepusti na drug gazda i ne go ostavi na cedilo timot.
Nikad ne sum go naprail mario, ne seri, do tolku ne sum.
eve ti eden lajk za latinicata i ne kur me zamaraj sea, ok e.
Автоматски споено мислење:

И Dimarzio и Sky истовремено известија за ваљда последен атак за Лукаку, со пасторело, неговиот агент, ќе се сретнат у лондон за да се договорат деталите, ова според Скај , а димарцио извести дека и со Жанг ќе ја договараат формулата за купување на Лукаку.

па ...

tenor.gif
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Назад во реалноста, 7ми август сме, сеуште зависиме од трансфери на други тимови, во меѓувреме си ги даваме играчите (Перишиќ) по позајмици
"They are so eager to get the 30-year-old off their books that they could even accept a loan, similar to the deal that saw Radja Nainggolan join Cagliari."
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Жанг е во Лондон, каде веќе е Пасторело, агентот на Лукаку кој посредува у дилот со Јунајтед, и претставници од самиот клуб.
Сега за сега само дејли телеграф известуваат дека се многу блиску до договор и со Јунајтед и има голем оптимизам дека дилот ќе помине и со нив.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Многуо ми е јако што Морати е виновен за сите лоши транфери во негово време, а сеа во по новово време Жанг не е, туку некој друг.
 
  • Хаха
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Многуо ми е јако што Морати е виновен за сите лоши транфери во негово време, а сеа во по новово време Жанг не е, туку некој друг.
стварно чудно мајкуму, за убедливо насјкапиот трансфер во историјата на клубот, кој е убедливо најголема желба на новиот тренер, претседателот на клубот да се вклучи у преговорите.
Невидено до сега.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.124
Чим е Жанг веќе во Лондон очигледно ке се среди трансферов , потегов на Кинезов е да добие уште поголеми симпатии кај навивачите на Интер у стил еве го договорив најголемото засилување летово ..
Само да видиме за колку ке го договори ако биде 85 и ја можев така :)
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Чим е Жанг веќе во Лондон очигледно ке се среди трансферов , потегов на Кинезов е да добие уште поголеми симпатии кај навивачите на Интер у стил еве го договорив најголемото засилување летово ..
Само да видиме за колку ке го договори ако биде 85 и ја можев така :)
I 200 m ako treba neka bide,samo da mu go donesat na Conte sto bara, covekot so Dalbert,Longo mu funkionira se,turete mu k...t na Marota i ostali se gleda deka rabotat na baranjata na Conte, treba Conte da go cuvame,Covekot e MAJSTOR
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Сега не гледам проблем да го земат Лукаку, благодарение на она тврдоглавото дете Дибала. :)

80 милиони ќе ги рокнат, Лукаку сака да дојде, Ман.У сака да го даде, нема трети понуди... така да би требало да се заврши.

За Џеко Рома си кажаа пред десеттина дена дека ако не го земеме на време за 20 ќе ја качат цената на 25. Така да нема што да им се замерува, нивно право.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Жанг сепак бил во Милано :) Енивеј, изглеа ќе ја средат за 75 +/- некое милионче.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Јок, 80 ќе пукнат како ништо. Знаат во Манчестер дека немаме друг избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom