Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.817
Добро можеби грешам за формацијата или пак бев вчудоневиден од тоа што го покажа во првиот дел Мунтари но Алварез и Зарате на сите натпревари до сега немаат покажано ништо ,поготово Зарате освен голот против ЦСКА што го даде е изгубен случај на теренот исто и Алварез едноставно немаат ништо покажано и оставено зад себе за да ги вметне во прв тим Раниери ,а и ако беа добри играчи а не тежок просек на веќе изморениот според тебе просечен тим на Катанија требаше барем еден од нив да нанижи некого сепак се млади,без репрезентативни натпревари зад себе неделава.Алварез дури направи едена страшна грешка погрешниот пас кога Катанија можеше да создаде шанса после тоа .Денес никој не се издвои од ова сивило ниеден играч не покажа дека има повеќе желба за надигрување од другите ,а бар младите играчи треба сепак се земени во голем тим како Интер
Сеа и ти правиш муабет ко да играле против Ренова, Катанија неколку сезони по ред е дел од Серија А, до толку кадарни се да се носат против таква мизерна средина на Интер а потоа и да зачуваат водство од 2-1 во ситуација кога Интер брка победа, не бод, туку победа со само тројца офанзивни играчи, Алварез, Зарате и Пацини.

Како очекуваш ти овие тројца играчи, ''потпомогнати'' од Мунтари да направат нешто против 10те играчи на Катанија кои се бранат на своја половина ?

Затоа реков, не е исто кога од старт имаш 3 до 4 офанзивни играчи во тимот, и во ситуација кога тимот веќе губи 2-1 на 30 минути до крај во ситуација кога мораат да победат. Тебе ако ти е ок, тим ко Интер во меч кој мораат да го победат против боса екипа стартува со таков тим, мене не ми е, поготово зашто на клупа беа оставени одморени играчи а беа ставени играчи ко Мунтари и Дејо, кај се лоши, па и за своите репрезентации играа периодов, што значи, и кондициски не се 100% подготвени, сите видовме како Мунтари трчкаше на крајот од мечот, немаше сила топка да смири која се влечеше по земја..

Друго ќе беше доколку во составот беа Алварез, Милито, Зарате и Пацини од старт, или па веднаш откако го примија првиот гол, ама не, Раниери чекаше уште еден гол за да извади еден напаѓач, да стави друг, и да го извади Дејо, за да го стави Алварез. Фактички многу не беше променето, Интер за нијанса поофанзивна постава имаа од онаа нивна мизерна стартна, што е апсурдно кога сакаат да дадат 2 гола.

Реално, овој пораз целосно паѓа врз грбот на Раниери, нема никаков изговор за денес.
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Сеа и ти правиш муабет ко да играле против Ренова, Катанија неколку сезони по ред е дел од Серија А, до толку кадарни се да се носат против таква мизерна средина на Интер а потоа и да зачуваат водство од 2-1 во ситуација кога Интер брка победа, не бод, туку победа со само тројца офанзивни играчи, Алварез, Зарате и Пацини.

Како очекуваш ти овие тројца играчи, ''потпомогнати'' од Мунтари да направат нешто против 10те играчи на Катанија кои се бранат на своја половина ?

Затоа реков, не е исто кога од старт имаш 3 до 4 офанзивни играчи во тимот, и во ситуација кога тимот веќе губи 2-1 на 30 минути до крај во ситуација кога мораат да победат. Тебе ако ти е ок, тим ко Интер во меч кој мораат да го победат против боса екипа стартува со таков тим, мене не ми е, поготово зашто на клупа беа оставени одморени играчи а беа ставени играчи ко Мунтари и Дејо, кај се лоши, па и за своите репрезентации играа периодов, што значи, и кондициски не се 100% подготвени, сите видовме како Мунтари трчкаше на крајот од мечот, немаше сила топка да смири која се влечеше по земја..

Друго ќе беше доколку во составот беа Алварез, Милито, Зарате и Пацини од старт, или па веднаш откако го примија првиот гол, ама не, Раниери чекаше уште еден гол за да извади еден напаѓач, да стави друг, и да го извади Дејо, за да го стави Алварез. Фактички многу не беше променето, Интер за нијанса поофанзивна постава имаа од онаа нивна мизерна стартна, што е апсурдно кога сакаат да дадат 2 гола.

Реално, овој пораз целосно паѓа врз грбот на Раниери, нема никаков изговор за денес.
Се океј во право си не викам не ,знам дека измените дојдоа прекасно и дека средниот ред беше мизерен .Сакам да кажам дека иако беа одморени и Зарате и Алварез немаше да се смени нешто ако играа од почетокот за мене се тежок просек и двајцата ,да притисокот ги уби уште повеќе коа беа заменети . Неможе Алварез цел товар на плеќи да го носи ниту Зарате премногу се млади и без никакво искуство зад нив . Настрана тоа ме интересира како би изгледала нашата одбрана против Лил ?
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Нема оправдување за поразот.Навистина стануваме најнепредвидлива екипа во Италија!Навистина незнам што може да очекуваме понатаму!Одбраната за никаде,средината без Снајдер се губи,а нападот да не трошам зборови!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.269
Поени од реакции
41.817
Се океј во право си не викам не ,знам дека измените дојдоа прекасно и дека средниот ред беше мизерен .Сакам да кажам дека иако беа одморени и Зарате и Алварез немаше да се смени нешто ако играа од почетокот за мене се тежок просек и двајцата ,да притисокот ги уби уште повеќе коа беа заменети . Неможе Алварез цел товар на плеќи да го носи ниту Зарате премногу се млади и без никакво искуство зад нив . Настрана тоа ме интересира како би изгледала нашата одбрана против Лил ?
Па не би рекол, што повеќе универзалци во екипа толку подобро, во ситуација кога Интер бргу го отворија резултатот многу полесно ќе доаѓаа до нови прилики за гол и едноставно да го убијат противникот а со тоа и мечот, они тоа не можеа да го направат бидејќи позади двајцата чекачи напред беше онаа фамозна некреативна 4ка ...

Ја не се согласувам со тоа дека Зарате и Алварез се просеци, не зашто во моментов условите во Интер не се идеални за да можеме да судиме на одредени фудбалери. Денес Пацини не се виде, па ја не би го обвинил него поради тоа туку оној од клупата, кој катастрофално ги постави играчите на теренот денес.

Раниери треба да истапи од оваа 4-4-2 формација која бара убитачни крилни фудбалери, да прекине да го користи и Алварез ко крило, зашто сам себе си контрира на онаа изјава во која кажа дека играчите играле на своите природни позиции, нешто што не е случај ниту со Мунтари, ниту со Занети ниту со Џонатан ниту со Алварез.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
I PONOVNO MI NIJE JASNO ZASTO PRIMAMO TOLIKO GOLOVA..PFF ??
Julio Cesar = 32 anni.
Ivan Cordoba = 35 anni.
Javier Zanetti = 38 anni (18)
Dejan Stankovic = 33 anni.
Lucio = 33 anni.
... Diego Forlan = 32 anni.
Luca Castellazzi = 36 anni.
Maicon = 30 anni.
Esteban Cambiasso = 31 anni.
Paolo Orlandoni = 39 anni.
Diego Milito = 32 anni.
Walter Samuel = 33 anni.
Cristian Chivu = 31 anni.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.964
Поени од реакции
84.416
Што се случи со Санјдер?Кога ќе се врати?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Само на момент сакам да сум новинар и да им ја ебам мамата на сите на прес конференција кога ќе имаат . Ќе бидам дрзок и безобразен Македонски спорт , латас и боки 13 заедно има гомна да јадат
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Само на момент сакам да сум новинар и да им ја ебам мамата на сите на прес конференција кога ќе имаат . Ќе бидам дрзок и безобразен Македонски спорт , латас и боки 13 заедно има гомна да јадат
И јас потполно ја имам истата желба како тебе моментално..абе каков латас онаа точи од А1 лајна да јади за мене....па со прашањата ќе го натерам Раниери да го замрази фудбалот!..страмота е ова што се случува моментално со Интер..го срамат дресот сите играчи и пред се значката што ја носат на средина како светски шампиони!
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
I PONOVNO MI NIJE JASNO ZASTO PRIMAMO TOLIKO GOLOVA..PFF ??
Julio Cesar = 32 anni.
Ivan Cordoba = 35 anni.
Javier Zanetti = 38 anni (18)
Dejan Stankovic = 33 anni.
Lucio = 33 anni.
... Diego Forlan = 32 anni.
Luca Castellazzi = 36 anni.
Maicon = 30 anni.
Esteban Cambiasso = 31 anni.
Paolo Orlandoni = 39 anni.
Diego Milito = 32 anni.
Walter Samuel = 33 anni.
Cristian Chivu = 31 anni.
БАБИ И ДЕДОВЦИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom