Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.479
Поени од реакции
5.394
Ајде малце и јас да кажам нешто после лудиов ден спортска ( едно ливче фатено 5,000 ден каде Интер ми беше со најголем коф:),и на едно ме заеба само Вардар за 5,500:( ) А сега за Интер да додадам,најбитно е што конечно ја остваривме првата победа иако во второ полувреме не одигравме најдобро,али и судијата заеба работа бидејки при такви прекини нормално е да се влечат противицните за топка, па сметам дека престрого беше досуден пенал,по што постигнаа погодок за 1-1 ! Ми падна смешно коа видов како Крхин се обидува да се бута со Занети:pos:,па по тој прекин ние го дадовме и третиот гол за печат на победата,иначе Мунтари добро изигра така да немам причина денес да го критукувам ! Еве и Наполи киксна,така да минусот со Гасперини мислам дека нема многу да земе важност при конкурентите,Милан победи само минимално со 1-0 и тоа значи дека ке има мртва трка за скудетото оваа сезона!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.295
Пеналот беше пенал, играчот му побегна и овој го сруши.
Со Милан ќе сме во мртва трка, ама кузнае за што... :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.479
Поени од реакции
5.394
Пеналот беше пенал, играчот му побегна и овој го сруши.
Со Милан ќе сме во мртва трка, ама кузнае за што... :)
Па реално ке има мртва трка меѓу Интер,Милан,Наполи и Јуве за скудетото,никој не се издвојува дека е многу посилен од другите ! Јас мислам дека имаме добри шанси до скудето,првиот потежок испит за Раниери е веќе следно коло кога играме дома против Наполи и Пандев:)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Не бе Иосоно, ако тоа го свират за пенал ондак 100 пенали ќе има во еден натпревар, топката башка паѓаше на друго место, немаше шанса овој да стигне до неа, локум беше тоа за Цезар али знаеше и играчот кој е судија, немаше ништо да изгуби со тој пад и воала, бидна пеналот ...

За какви дуели при корнер не свират пенал, овој Таљавенто за ова се фати, едноставно бараше и најмал контакт за да досуди нешто вакво, уште у прво полувреме кога имаше една статистика, 1 фаул направен на Интер, 6 над Интер ( зборам за први 15 минути ) а на крај од полувреме Интер беа со 2 жолти а Болоња со 0, јасен беше критериумот на Таљавенто.

Затоа и преголем ризик беше Интер да играат со Мунтари и Џонатан место Оби и Коутињо, играта во офанзива им се десеткуваше со влагањето на овие двајца дупло
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Syn, што толку друже ти згрешил тебе Мунтари?
Поеќе збориш за него, а човекот во последните две години, две цели утакмици нема изиграно за Интер.. кажи нешто за Самуел, направи пенал, промаши чиста шанса, одбраната не е баш сјајна..ти си се фатил за Мунтари, ко да е најголем проблем тој.
Како другите да се толку сјајни.
Оби изигра што изигра океј, супер одиграно додека беше на терен, ама пак Кутињо везе немаше, не е за фалење детето, треба уште калење кај него..џабе го форсирате и се радувате ко ќе е во стартен состав.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.295
Види, во 16 метри секогаш се прашува судијата, ако сака ќе свирне ако сака нема да свирне и пак никому ништо. Сепак во овој случај мислам дека имаше право, зошто Самуел ја изгуби борбата за позиција а топката што ја избоксува Цезар беше баш во тој дел кај што беше и фаулот. Сега знам ја дека педерчето селективно ги свири овие работи ама во секој случај не се жалам од тоа. Има право да свирне.

Со картоните критичен беше Киву, мислам имаше еден и после 1-2 стартови на граница.
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:15 PM ---
Ало Литванија... си заборавил некои „врвни изведби“ на Мунтари очигледно. Тоа што тука 100 души пцуевме мајки и шајки и викавме Мунтари не е калибар за Интер? Што сега, нафрлил една топка во 16 метри и треба да викаме Суљо Мајсторееее? Чекај, ќе дојдат посериозни противници ќе ти се врати сеќавањето...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Да го криткувам Самуел, централен дефанзивец, кој е левак, што утнал шанса со десна ... не сум малоумен, толку му е капацитетот него во напад, исто и за пеналот кој беше подарен а не грешка на Самуел.

Мунтари што ми згрешил ? Мене ништо, али на тимов ... треба да се навраќаме на минатото што згрешил ? Најди си постови со Катанија кога се кршеше сезоната каде погрешил, вака не си контрирај сам на себе, види што тогаш се говореше за него, Мунтари е елементарна непогода, ништо повеќе ...

Мунтари не е играч за екипа која се бори за Лига Европа, а не па за тим кој атакува на сите трофеи, Мунтари е во Интер само зашто никој не сака да го купи и не сака да даде бедна сума за него па најверојатно ќе се чека да му истече договор или во Јануари да си иде за 2 милиони евра колку да не биде без ич.

Тоа доволно говори колку Мунтари ко фудбалер е ценет во фудбалска Европа а и пошироко, тебе ако ти одговараат вакви играчи во екипата мене не ми одговараат, не ми одговара веќе 2 години и го критикував уште на старт од сезоната кога освоија тројна круна а тука ме убедуваа дека грешам ( дел од членовите ), па после некој месец сами се негираа.

И моментално немам ништо против него, имам против тие што го ставаат во игра, тимот губи играч во напад а е ставен на позиција која влијае на нападот, нормално дека сум против такво нешто, Мунтари може да влага само кога имаат осигурано победа, во ниту еден друг случај не е од корист за екипава, не е од корист за екипава веќе 3 години.

@ Iosono, ја гледав успорената прееска, немаше везе тоа од пенал, типичен дуел помеѓу два играчи у шеснаестерец при корнер-ситуации, али денес нешто наоштрен им беше Таљавенто од нему познати причини.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Не, а што одигра Форлан? (освен што го исфрли играчот на средина од терен при првиот гол на Интер, нешто што Лусио го прави секој натпревар по 2-3 пати)

На форумиве секогаш се удира на најслабите играчи наместо да се удира на оние од кои што треба највеќе да очекуваме а не прикажуваат ни пола од нивниот максимум.

Кутињо просек, не ми текнува да направи нешто спектакуларно, онаа финтана што ја враќа назад топката и да му помине не постигнува ништо иако или му прават фаул и се прекинува контрата или му ја земаат топката. Никаков ќар.

Форлан утна 10 пасови па никому ништо. Ние удираме по Мунтари, Карја и Нагако :) (не ми се збореше за дечково што имал одлични центаршутиви)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Ало Литванија... си заборавил некои „врвни изведби“ на Мунтари очигледно. Тоа што тука 100 души пцуевме мајки и шајки и викавме Мунтари не е калибар за Интер? Што сега, нафрлил една топка во 16 метри и треба да викаме Суљо Мајсторееее? Чекај, ќе дојдат посериозни противници ќе ти се врати сеќавањето...
Абе до некња го плукавте Деки, сеа да се врател Деки да се врател овој ќе види Мунтари дали ќе биди во игра. Исти ташак е и Деки во моментот, а и Камбиасо..
И не дека го бранам Мунтари, ама премногу критики кон него, а за безврска.
Па пола тим не е калибар за Интер, што да прајме сеа?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Камбијасо ? Деки ? Тие се Кристијано Роналдо за Мунтари, биле, се и ќе останат, Камбијасо денес имаше една асистенција и перфектен пас до Милито кога беше направен пеналот, во второ беше безгрешен, во прво имаше неколку грешки т.е. ја му замерив најмногу за пасот што му го пресече играч кој лежеше на земја а можеа добра контра да направат во таа ситуација.

Cambiasso 7,5: All’esordio in campionato (non vorrete farmi credere che quello visto finora era davvero Cambiasso?), sfodera una prestazione monstre. Morde le caviglie, regala assist, tira in porta e sfiora anche il gol. Bentornato Cuchu.

Најдобро оценет после Пацини.

Ниту една критика за Мунтари не е без врска, и дете од 12 годинки може да види дека на моменти делува нефудбалски, со Рома прави некои макази човек да се чуди како е возможно тоа да го прави профи фудбалер што игра за голем клуб, Мунтари за Интер имаше една добра сезона, првата кога дојде, потоа и Мурињо виде дека Мунтари нема капацитет за Интер, му даде шанси и не ги искористи т.е. покажа дека не е кадаре за тим ко Интер, истото и Рафа го виде, па Лео, дури и Гасперини кој не го пријави ни во ЛШ зашто сите беа убедени дека ќе си оди, али ни еден Галатасарај не сакаше да го купи.
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:30 PM ---
Не, а што одигра Форлан? (
Премногу проста поента имаме и ја и Иосоно ама не ја разбирате, срамота е тим ко Интер во своите редови да има играч како Мунтари веќе 3 години, играч кој ни еден Галатасарај не го сака, кој ниту во Сандерленд го нејќеа па не го играа намерно за да не бидат обврзани да го земат ...

Е сега, чим едни Сандерленд сметаат дека за нивните амбиции овој фудбалер не е адекватен, зашто ја ко фан на Интер да сакам да го гледам овој играч кој е суициден за екипава, крајно дестркутивен.

Не мешајте баби и жаби, никој не рече дека Форлан бил супер иако беше главен креатор на акцијата за првиот гол, ниту пак дека Мунтари денес бил очаен, ама едноставно, не сакам да го гледам во екипава во ситуации кога резултатот е сеуште отворен, докажал во 100 наврати што всушност претставува за овој тим Мунтари, освен првата сезона, Се останато од него е еднакво на 0, односно, ко што вели Иосоно, не е калибар за Интер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Камбијасо ? Деки ? Тие се Кристијано Роналдо за Мунтари, биле, се и ќе останат, Камбијасо денес имаше една асистенција и перфектен пас до Милито кога беше направен пеналот, во второ беше безгрешен, во прво имаше неколку грешки т.е. ја му замерив најмногу за пасот што му го пресече играч кој лежеше на земја а можеа добра контра да направат во таа ситуација.

Cambiasso 7,5: All’esordio in campionato (non vorrete farmi credere che quello visto finora era davvero Cambiasso?), sfodera una prestazione monstre. Morde le caviglie, regala assist, tira in porta e sfiora anche il gol. Bentornato Cuchu.

Најдобро оценет после Пацини.

Ниту една критика за Мунтари не е без врска, и дете од 12 годинки може да види дека на моменти делува нефудбалски, со Рома прави некои макази човек да се чуди како е возможно тоа да го прави профи фудбалер што игра за голем клуб, Мунтари за Интер имаше една добра сезона, првата кога дојде, потоа и Мурињо виде дека Мунтари нема капацитет за Интер, му даде шанси и не ги искористи т.е. покажа дека не е кадаре за тим ко Интер, истото и Рафа го виде, па Лео, дури и Гасперини кој не го пријави ни во ЛШ зашто сите беа убедени дека ќе си оди, али ни еден Галатасарај не сакаше да го купи.
CAMBIASSO 6,5 – Inizio abbastanza ispirato, assolve bene il ruolo di frangiflutti come da tempo non gli accade. E’ lui a servire a Pazzini il pregevole assist che viene tramutato nell’1-0. Potrebbe far gridare al 2-0 quando Coutinho gli serve un pallone d’oro, che solo la traversa ferma. Ritrova solidità.

MUNTARI 6,5 – Avrebbe dovuto giocare dall’inizio, Ranieri gli concede poco più di mezz’ora. Contrasto ai limiti in area con Gillet (che deve lasciare il campo). Si butta con coraggio, avrebbe anche un bel pallone per il terzo gol ma anziché servire Pazzini decide di fidarsi e spara da fuori trovando il muro di Agliardi. Ma è lui a mettere la splendida punizione per il colpo di testa di Lucio che mette i chiodi al match.

Сега што праиме? :)

Немојте со овие рејтинзи ве молам...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.295
@Бене, Фотос

Сите имаат срање ден, недела или месец... Мунтари нема капацитет, него никогаш нема да го биде. Тој е играч што не може да се наметне во Сандерленд, а игра во Интер. Тоа треба доволно да ви зборува. Не го споредувајте со другите, тие се играчи кои имаат одработено за титула во ЛШ, за Мунтари се Кока-Кола. Јасно е дека заврши нивното, но барем имало нивно.

Мене ме иритра тоа што Мунтари го држи местото на играчи кои треба да ги уиграме и да ни бидат иднина, а не да ги пропаднеме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Оф леле ... ти збориш, канти тропаат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Епа ај да прајме ако не за Обафеми Мартинс муабет...така испаѓа.
Вие споредувате во тоа што праел Мунтари пред неколку години, се навраќате на тие моменти, не гледате моментално каква е состојбата во клубот, и дека тој е најмалце за критика.
Камби напраил асистенција, направи и Мунтари.
Не води никаде дискусијата, туку ајде..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Премногу проста поента имаме и ја и Иосоно ама не ја разбирате, срамота е тим ко Интер во своите редови да има играч како Мунтари веќе 3 години, играч кој ни еден Галатасарај не го сака, кој ниту во Сандерленд го нејќеа па не го играа намерно за да не бидат обврзани да го земат ...

Е сега, чим едни Сандерленд сметаат дека за нивните амбиции овој фудбалер не е адекватен, зашто ја ко фан на Интер да сакам да го гледам овој играч кој е суициден за екипава, крајно дестркутивен.

Не мешајте баби и жаби, никој не рече дека Форлан бил супер иако беше главен креатор на акцијата за првиот гол, ниту пак дека Мунтари денес бил очаен, ама едноставно, не сакам да го гледам во екипава во ситуации кога резултатот е сеуште отворен, докажал во 100 наврати што всушност претставува за овој тим Мунтари, освен првата сезона, Се останато од него е еднакво на 0, односно, ко што вели Иосоно, не е калибар за Интер.
Не, и јас имам премногу проста поента. Зашто се удира по Мунтари кога има по други да се удира? Или најјлесно е кај него зашто ако удриш по засилувањата удираш индиректно и по Морати и Бранка :)

И има многу играчи што не заслужуваат да го носат дресот на Интер :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom