Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.636
Поени од реакции
7.285
Снајди нема ни со ЦСКА да игра, а можно е да ги пропушти и Наполи, голема е веројатноста за такво нешто.
Лошо лошо до толку ли е сериозна повредата??
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Блазе вас за тоа што си ја изигравте интер..јас па идиотот на повеќе пари ја изиграв Манчестер Сити 1,3+ и заврши 2-0..::kesa::..значи каков дебил сум...

Он:..Што бе сме победиле:vozbud::vozbud:...:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Лошо лошо до толку ли е сериозна повредата??
Повредата не е убер сериозна, али недела дена одмор, до две очигледно ќе бидат потребни со што ќе бидат пропуштени 2 битни натпревари каде ќе мора Мунтари да го гледам како игра, макар и минут време, бар нема да игра за Холандија на квалификациите за ЕП.

п.с. Ако ништо друго, Алварез би требало конечно да добие поголема минутажа во тимов.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Mунтари и гол ке дадеше :pos: ама мислам дека боље ке беше да ја пуштеше на Пацини.
Коа Самуел утна одма ми текна на муабетите на Syn за среката на Раниери.
Огромно подобрување во играта. Сега се надевам на титула :)

пс. И ја го фатив Интер ама Манчестер бе :tapp:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Головите...

Заборавив да напоменам дека и Кутињо приреди добра партија (y)
--- надополнето: Sep 24, 2011 6:56 PM ---
пс. И ја го фатив Интер ама Манчестер бе :tapp:
Ако мислеше на Манчестер Јунајтед и мене ме скинаја за убава добивка :mad:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Декоооооооо тука ли си??? :) ЛАпна нешо а? И ја лапнав, од Базел еден немиен. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Мунтари уствари не е ни викнат за ЛШ оваа година, не е дел од списокот, гајле немаме.
Оби е заменет ради рафа-синдромот, мускулите, Раниери вели дека уморот си го прави своето, темпото си го прави своето, се надева дека не е нешто сериозно.
Исто и Форлан нема да може да игра со ЦСКА така да најверојатно тандемот од Пацини - Милито ќе го гледаме во Моска во пакет со Коутињо, можен е и старт на Алварез во случај Оби да не е во комбинација.

Тоа што загрижува во моментов е Снајдер, али јебига, и без него можат да ги совладаат и ЦСКА ( кои се дрва последниов период и играат без Акинфеев и Хонда ) а и Наполи, тим кој од кога се врати во Серија А реди само порази во Милано.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Мунтари уствари не е ни викнат за ЛШ оваа година, не е дел од списокот, гајле немаме.
Оби е заменет ради рафа-синдромот, мускулите, Раниери вели дека уморот си го прави своето, темпото си го прави своето, се надева дека не е нешто сериозно.
Исто и Форлан нема да може да игра со ЦСКА така да најверојатно тандемот од Пацини - Милито ќе го гледаме во Моска во пакет со Коутињо, можен е и старт на Алварез во случај Оби да не е во комбинација.

Тоа што загрижува во моментов е Снајдер, али јебига, и без него можат да ги совладаат и ЦСКА ( кои се дрва последниов период и играат без Акинфеев и Хонда ) а и Наполи, тим кој од кога се врати во Серија А реди само порази во Милано.
Значи затоа доби денеска предност пред Алварез. Паметен потег, значи сигурно треба да очекуваме Алварез да игра со ЦСКА особено ако и Оби не биде 100% спремен.
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Мунтари уствари не е ни викнат за ЛШ оваа година, не е дел од списокот, гајле немаме.
Оби е заменет ради рафа-синдромот, мускулите, Раниери вели дека уморот си го прави своето, темпото си го прави своето, се надева дека не е нешто сериозно.
Исто и Форлан нема да може да игра со ЦСКА така да најверојатно тандемот од Пацини - Милито ќе го гледаме во Моска во пакет со Коутињо, можен е и старт на Алварез во случај Оби да не е во комбинација.

Тоа што загрижува во моментов е Снајдер, али јебига, и без него можат да ги совладаат и ЦСКА ( кои се дрва последниов период и играат без Акинфеев и Хонда ) а и Наполи, тим кој од кога се врати во Серија А реди само порази во Милано.
Абе знае Раниери што прави (y). Замените беа да се држи резултат и да се зачуваат некои играчи. Да точно беа лошо изведени, но тоа е тоа. Сепак човекот имаше само два тренинга со екипата. Мислам дека Алварез ќе добие шанса и ќе го видиме во вистински светло со што ќе си осигура статус на првотимец.

Најбитно е што тргна работата па сега другото само по себе ќе си дојде. Сепак лузерот каде отишол правел супер екипа.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Блазе вас за тоа што си ја изигравте интер..јас па идиотот на повеќе пари ја изиграв Манчестер Сити 1,3+ и заврши 2-0..::kesa::..значи каков дебил сум...

Он:..Што бе сме победиле:vozbud::vozbud:...:D
Не си единствениот, и мене само таа ме заеба :(
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Абе знае Раниери што прави (y). Замените беа да се држи резултат и да се зачуваат некои играчи.
Лесно е сега да се збори, кога примија гол а на терен беа Џонатан и Мунтари ко најистурени од средината друг беше муабетот. Интер не смее да си дозволи толкав луксуз да чуваат резултат во ситуација кога условите не се идеални за такво нешто, требаше да одат на уште еден гол па потоа да имаат мирна завршница, ретко кога знаеле на резултат да изиграат, тоа и Мурињо не го практикуваше зашто знаеше колку лабилни знаат да бидат, секогаш се одеше на тоа да се '' осигура '' победата со уште еден гол, а тоа е одлика и на големите тимови.

Али и играчите кои влегоа го налагаа тоа, да беше Мота на клупа, или Деки, друга ќе беше приказната, затоа и сакам да дојдат бидејќи од Мунтари немаат никаква корист кога напаѓаат.

Џонатан знаел и во Сантос да игра и ко десно крило по потреба, мада денес се изгуби тотално на таа позиција.

Во секој случај, ова е прв меч на Раниери, 1-2 тренинга имал со екипата, аналогно на тоа и на условите кои владееа во екипата пред да дојде, изданиево од денес беше задоволително, а и што би рекол Рафа, покажаа карактер со оглед дека примија гол по судиски поклон што знае и те како лошо да влијае врз екипите во остатокот од натпреварите, што не беше случај со Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom