Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Арапите давале скоро 30м за Арна и Кореа? Нема шанса да е вистина.

Исто и за Лаутаро не знам што точно се случува.
Изјавува дека е на ниво на Халанд и Мбапе? Бара 12м по сезона?
Ако е така, нека го продадат додека вреди и со парите 2ца добри напаѓачи. Никој не е поголем од клубот.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
407
Поени од реакции
839
Ne veruvam da go prodavaat Lautaro a i mislam deka nema da si odi so ogled na poslednite izjavi koi gi dade kako uziva i mu e ubavo u Inter. Sepak ovaa sezona mu bese nerealna... go vodese timot do vtora zvezda kako kapiten, najvekje golovi postignati, mvp na sezona i normalno deka agentot ke igra hardball a i si ja brka negovata rabota. Ne veruvam deka ke mu dadat nasive plata od 12 mil, citav deka do 10 mil ke mu ponudat.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Ne veruvam da go prodavaat Lautaro a i mislam deka nema da si odi so ogled na poslednite izjavi koi gi dade kako uziva i mu e ubavo u Inter. Sepak ovaa sezona mu bese nerealna... go vodese timot do vtora zvezda kako kapiten, najvekje golovi postignati, mvp na sezona i normalno deka agentot ke igra hardball a i si ja brka negovata rabota. Ne veruvam deka ke mu dadat nasive plata od 12 mil, citav deka do 10 mil ke mu ponudat.
Еден познат италијански новинар баш имаше пишано за ситуацијата со Лаутаро.
Интер може да понуди максимум 10, па ако не прифати не е исклучена продажба.

Изјавите на агентот јас ги гледам само како притисок врз клубот.
Не сум сигурен дека заслужува 10м плата кога останатите клучни играчи земаат двојно помалку. Ова не е Премиер лига, па нити е на ниво на најдобрите во светот.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
407
Поени од реакции
839
Еден познат италијански новинар баш имаше пишано за ситуацијата со Лаутаро.
Интер може да понуди максимум 10, па ако не прифати не е исклучена продажба.

Изјавите на агентот јас ги гледам само како притисок врз клубот.
Не сум сигурен дека заслужува 10м плата кога останатите клучни играчи земаат двојно помалку. Ова не е Премиер лига, па нити е на ниво на најдобрите во светот.
Mene ne mi e jasno koj bi go kupil nego od klubovive osven Chelzi i PSG da izvadi tolkava suma vo momentot ne gledam nikoj ama ne mi e verno da saka da igra vo francija... Real ke si se pokrijat so mbappe a barsa nemaat tolku pari da lupnat za nego. I sto ostanuva? Saudiska Arabija? Neka si se pribere najubavo neka ne se kurci mnogu i neka ostanuva vo Interot poso podobra opcija za nego ne ni ima.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.354
Поени од реакции
7.566
Mene ne mi e jasno koj bi go kupil nego od klubovive osven Chelzi i PSG da izvadi tolkava suma vo momentot ne gledam nikoj ama ne mi e verno da da saka da igra vo francija... Real ke si se pokrijat so mbappe a barsa nemaat tolku pari da lupnat za nego. I sto ostanuva? Saudiska Arabija? Neka si se pribere najubavo neka ne se kurci mnogu i neka ostanuva vo Interot poso podobra opcija za nego ne ni ima.
Може и Јунајтед да плеснат 150 милиони.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.824
Поени од реакции
63.484
Може и Јунајтед да плеснат 150 милиони.
Јунајтед моментално ги отпушта половина од вработените од што кратат на трошоци. Тие 150 што ги збориш, можеше само петарда како Вудвард да ги даде, таак да, отиде тој воз. Новиве во управата, тешко, ем немаат толку пари за еден играч, ем тотално различна политика за купување на играчи ке имаат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.354
Поени од реакции
7.566
Јунајтед моментално ги отпушта половина од вработените од што кратат на трошоци. Тие 150 што ги збориш, можеше само петарда како Вудвард да ги даде, таак да, отиде тој воз. Новиве во управата, тешко, ем немаат толку пари за еден играч, ем тотално различна политика за купување на играчи ке имаат.
Ливерпул ќе искешира 100 милиони плус Нуњез. Со 60 милиони ќе го земеме Зиркзе и ќе останат 40 милиони бакшиш. Ако е паметен Марота вака ќе изигра.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
523
Поени од реакции
1.746
Заебана работа е да си „акохоличар“
Од кај никнуваат бе овие портали само, па не се ни трудат бар да изгледа текстот професионално.
А К О Х О Л И Ч А Р
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.404
Поени од реакции
58.329
Акохоличар - човек што вика ако на се, комформист, лесно прифаќа се што ќе му се каже, одобрува. Омилена песна му е Let it be...

Почнува досадата, дај нека излезат шпекулации дека ги продаваат Бастони и Барела да има со што да се нервираме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.443
Поени од реакции
42.630
Prifatil izgleda Lautaro, 9m godisno plus bonusi. (y)
Posle 4ti Juni ke se oficijalizira i noviot na Barela.
Автоматски споено мислење:

gledas deka e staro ova veke 3 godini, i bese diskutirano na temava.
Ima problemi so alkoholot se leci veke podolgo vreme od taa zavisnost, mislam deka e vo podobro stanje sega.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
407
Поени од реакции
839
celava drama pocnata e od toj agentot negov smrden
 

Kajgana Shop

На врв Bottom