Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.371
Поени од реакции
42.332
Ова требаше барем 3-0 да се добие, нереални 2 одбрани на Шчезни, статива, уште пар прилики каде лошо изигравме во задња фаза, во меѓувреме точно 0 шанси на јуве, никаква интервенција на Сомер.

Хакан изигра господска партија, ГОСПОДСКА, го разбуди inner pirlo-то у себе, бреј што све правеше, за мене он е мотм, а вреди да се издвои и Павард, во глобала цел тим достави ама овие некако и на ваква топ партија, отидоа над све остало.

Смирено сеа, нека не се лета во облаци, на секој меч да му се пристапува баш вака ко денес и минатата со Фиорентина, крв се исплука на терен од прва до задња секунда. Инзаги докторски денес ја имаше поставено цела игра, го стави у џеб својот далеку поискусен колега.

Ништо уште не е готово но гледајќи го периодов, сите очекуваа денес Јуве да запне и да не помине на табела со можност и плус 4 да имаат ако изгубевме бодови минатото коло, вака ние ги имаме тие плус 4 и утакмица помалку. Нештата се одвиваат и подобро од очекуваното, со ист стил до сам крај треба да се изигра, и тука и во ЛШ.

Следни Рома.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.294
Поени од реакции
108.413
Се ќе искршев околу себе после уткана на Арнаутовиќ, нереално еј, колку нема самодоверба дури и жал ме фаќа за него.

Штета што не ги одравме со барем 3-0 али што е тука е, битни се трите бода.

И за мене денес најдобри беа Бенџи и Хакан, изгазија у секој можен аспект на фудбалската игра. Измената Барела-Класен :facepalm:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.833
Поени од реакции
9.056
Се шие втората ѕвезда, полека но сигурно. Нека ги лупнат и Атлетико, дур им е вака дигнат, секако веќе имаме и солидна луфта у првенство. Ама никако не смеат да си дозволат кикс од Рома.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
229
Поени од реакции
785
Едно 1000 фала на Милан за Хакан. Каква партија изигра лелееееееееееејјјјјјјјјјјјјјј !
Автоматски споено мислење:

"Referees bought off, managers disbarred, exams falsified, ultras not respected, championships stolen, markets manipulated, financial statements distorted, players doped. Invented capital gains, expelled and condemned from Europe.

How the poor men who met his gaze turned to stone in the face of their sad reality"

viber_image_2024-02-04_21-34-42-274.jpg GFhnDpBXwAAM7i4.jpeg
Автоматски споено мислење:

Се ќе искршев околу себе после уткана на Арнаутовиќ, нереално еј, колку нема самодоверба дури и жал ме фаќа за него.

Штета што не ги одравме со барем 3-0 али што е тука е, битни се трите бода.

И за мене денес најдобри беа Бенџи и Хакан, изгазија у секој можен аспект на фудбалската игра. Измената Барела-Класен :facepalm:
"Why Klaassen? Because he deserves more space. He's great, he's scored more than 100 goals in his career. He's an extraordinary boy. Frattesi had a problem finishing and so I had Klaassen and Sensi. More Asllani but It's time he didn't play midfielder. The game remained open only thanks to Szczesny. Sommer was well rested tonight."
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.592
Поени од реакции
21.726
Има една многу добра статистика што ја форсираат последно време за Интер а тоа е фактот што сезонава од 75та до 90та минута немаме примено гол. Звучи нереално со оглед на тоа што веќе сме Февруари ама ова е само уште една потврда дека сме ниво над сите во лигава.

Мене стварно не ми е јасно како овој Јуве ни е конкуренција. Денеска едно 20 пати направија аматерски потези во одбрана и изгледаа на екипа од типот на Монца со Гаљардини и Дамбо во комбинација.

Од други интересни факти да се потенцира дека Јуве има потрошено скоро дупло повеќе за овој тим отколку Интер. Не знам каде го гледав податоков сабајлево ама сумата мислам дека беше некои 400+ милиони Јуве и 250+ мил Интер.
Не дека ме занимаат вакви факти зашто секако не идат од мој џеб парите за трансфери ама да му дадам уште едно признание на Дон Инза за тоа каков тим создаде со минимални вложувања. Ок, Марота е тука битен, јасно ми е, ама последниот збор за тоа кој ќе игра сепак го има Инзаги а он моментално го води тимот перфектно.

Идеме уште еднаш СИУУУУУУ.
Едвај чекам да се разбудам, тројца од вкупно 8 колеги ми се фанови на Јуве и утре ќе им бидам крајно напорен. Има цел ден да свири Паца Интер Амала у канцеларија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.294
Поени од реакции
108.413
Од други интересни факти да се потенцира дека Јуве има потрошено скоро дупло повеќе за овој тим отколку Интер. Не знам каде го гледав податоков сабајлево ама сумата мислам дека беше некои 400+ милиони Јуве и 250+ мил Интер.
На ова мислиш ваљда.
Screenshot_20240204_232847_Facebook.jpg
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.082
Поени од реакции
12.676
офф топик
Почна ривер плате на арена и заглеав и гледам еден момак факундо колидио даде гол у 10та минута и везе на терен.
Ми притекна дека ова беше наше дете и валда имаме некоја buy back клаузула или нешо слично јер малиов си кине.
он топик
Продолжете со сеирџиштвото над лоповите,сосема им е заслужено : D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.294
Поени од реакции
108.413
офф топик
Почна ривер плате на арена и заглеав и гледам еден момак факундо колидио даде гол у 10та минута и везе на терен.
Ми притекна дека ова беше наше дете и валда имаме некоја buy back клаузула или нешо слично јер малиов си кине.
он топик
Продолжете со сеирџиштвото над лоповите,сосема им е заслужено : D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
До кај сме со оризарите? Hhhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom