Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Не е до Инзаги, ја само дерби натпревари гледам сезонава. :D

Поздрав друштво. Не се нервирајте.
Од сезонава у бантер ера сме, така да гледајте си лабаво некоја сезона. Нека помине малку време, со нови газди, живи, здрави, спастрени, со некое дерби добиено по можност, Дамбросио во пензија, и повлечен дрес, Лукаку на 6та позајмица по ред и Марота со преживеани два удари, ќе играме за 20ката.

П.с. Инзаги е лузер. Секогаш ќе си биде тоа, карактер не се мења на 45 години. Ви реков уште лани со Ливерпул кога играа. Таман за лш места борба.
Спалети..... секогаш верував во тебе, не ме разочарувај сега.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Да, а пред нас знаеш ли кој е? Ќе прашаш дома или си знаеш? Јехехехехехехехе
Знам, еве ти скриншот.

1667774123935.png
Автоматски споено мислење:

Твитер бот или @Filip Telford?
Готово ме западна со тажниве сеа, ќе почнам да го фалам вентилаторот.
 
Последно уредено:

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.537
Слободно, бар ќе заштедиме некој денар, ќар од Лукаку секако неаме.
Na red e Junajted. Ke im go prodademe za edno 100m, ke im bide zamena za Kristijan :). Za godina/dve ke dumame pazar so Everton....
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Ама Инзаги идел на нерешено... Факт е дека Инзаги е путка невидена што сезонава на секое дерби у првенство иде со смкнати гаќи, ама да имаш вакви 3 шанси на 0-0 и 1-0 и да не успееш ниеден гол да дадеш стварно бара талент и способност.


Дамфриз буквално више не сакам да го видам у поставава, нула од играч. Хајлајт во кариера му е што се рита со Тео Хернандез секое дерби.

Ачерби другарот приказна за себе, со Де Фрај вчера на моменти беа ко благо ретардирани, блокада им се дешава и прават глупости, да му го ебам јас имунитетот скапан на Бастони. Друг тим сме без него, и во одбрана и во напад.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
19 гола имаме од 13 утакмици, ова е убедливо најлошата статисика за нашата одбрана споредбено со периодот пред Инзаги кога тука беа Спалети, Конте а верувам и со Манчини бољи бевме назад, иако тогаш 3 класи послаба одбрана имаа од сега.
Нема шанса без стабилност во одбрана Интер било кога да вади добри резултати, никад апсолутно не сме имале успешни сезони кога сме иделе на гол повеќе од противник а рака на срце ни играта во напад не ни е нешто воув, не дека играме некој напаѓачки фудбал и слично па на тоа да се должи ваквата бројка на примени голови. Напротив, и у напад вриеме од безидејност намоменти со пар нелогични потези у задња фаза на напад, ко идеш у контра и му ја даваш на извлечениот Џеко доле лево, играч кој у прајмот 2 пати успеал да помине противник у ситуација 1 на 1 со него.

У топ 10 сме убедливо најлоши во одбрана заедно со Салернитана, кои исто имаат 19 примени голови, па дури и у први 14 екипи, пак сме на последно место со Болоња у пакет со нас и Салерно. Тек од 15то надоле има екипи што имаат примено повеќе голови од нас, ова е ужасно нешто за екипа која назад има двајца играчи од кои комотно може вкупно да направи едно 150м евра на денешниот трансфер пазар (Шкринијар и Бастони), ако го додадам тука и Дамфрис кој ич не ми праи мене ќејф, скоро 200. Дури и Лече кои се 16то, имаат 16 гола примено, у пичку матер.

Очигледни се проблемиве на екипава и ништо не се превзема, ако некој мисли дека нешто се сменило од тактичка перспектива задњи месец дена, курац, истото е, со тоа што подигнаа играчите форма, ама и у таква ситуација имавме пар среќни резултати, ко Фиорентина на пример каде исто примивме многу голови, или Барса двете, ова све беа утакмици каде можеше и да не го имаме посакуваниот исход на крај, односно, бевме далеку од одлични. Сеа следни Болоња, па Аталанта, и пауза за СП која е и поише од добредојдена моментално за нас. Уште еден кикс иначе пред СП и прилично сум убеден пак дека ќе почнат муабетите за смена на тренер, а и да не е тоа случај, дополнително ќе ни се искомплицираат работите .... у битката за топ 4.
Автоматски споено мислење:

Aj бар имаме шанса за четврт финале у ЛШ .... or do we?!
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Подобар противник не ни можеа да добијат. Ама пацери се секако, небитно е кој ќе се падне.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Нека се замозапалат ако не ги поминат Порто, од играчи, до тренери.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ама Инзаги идел на нерешено... Факт е дека Инзаги е путка невидена што сезонава на секое дерби у првенство иде со смкнати гаќи, ама да имаш вакви 3 шанси на 0-0 и 1-0 и да не успееш ниеден гол да дадеш стварно бара талент и способност.


Дамфриз буквално више не сакам да го видам у поставава, нула од играч. Хајлајт во кариера му е што се рита со Тео Хернандез секое дерби.

Ачерби другарот приказна за себе, со Де Фрај вчера на моменти беа ко благо ретардирани, блокада им се дешава и прават глупости, да му го ебам јас имунитетот скапан на Бастони. Друг тим сме без него, и во одбрана и во напад.
Брат не знам дали се гледа на видеото ама лош отскок имаше топката при шансите на Лаутаро.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Посакуван противник од цела фан база, не дека ќе поминеме со сигурност, тука сепак сите гледавме најмногу шанса, од друга страна и Порто ако ги прашаш, не дека многу би негодувале тука, свесни се и они дека можат моментално со нас.

Али ок, добро е зашто не верувам дека менатално играчите ќе се истрошат со цел фокус на ваков меч споредбено со лани кога играа со Ливерпул и тој двомеч многу ни наштети во серија а утакмиците што се играа измеѓу. Порастеретени ќе се тој период, што не значи дека во дуелот со Порто ќе се влезе потценувачки али друго е да играш против голем клуб кој е еден од главните фаворити во ЛШ друго е ова, психички полабилен противник кој нема да не преоптерети за главниот предизвик сезонава а тоа е да останат у топ 4 у Серија А и да не дозволат (дополнително) комплицирање на сезоната.

Од физичка перспектива ќе не осакати ова, таков фудбал играат Порто, знаат да убодат добра одбрана, играа ко што знам класична 442 формација и до некаде наликуваат на она што го игра и Симеоне со Атлетико, со тоа што делуваат поофанзивно јер у нивна лига има боранија екипи кои примаат доста голови. Не би се улетувал со прогнози као Интер е сигурен патник даље и слично али факт е дека имаат далеку поголема шанса споредбено со лани и се надевам тоа ќе го искористат. Од друга страна ние треба да сме комплетни и конечно црното да го имаме на располагање на долг рок, до тогаш може и нов лев бек и уште некој од средина чисто за ротација со надеж дека овој пат ќе убодат добри играчи а не тоталка бесполезни какви што се Госенс и Кореа моментално (ако земеме у предвид дека 60м не коштаа).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Гледам некои вчера коментираа демек Инзаги да влезеше ако не за да ги даде зицерите на Дамфрис и Лаутаро, алудирајќи на тоа дека не е Инзаги крив. Ок, не дека е нешо особено крив зашо вчера мечот можеше и друг тек да има да дадеше гол Дамфрис или Лаутаро да ја закачеше таа со лева како што треба, ама ако глеавте убаво како пристапивме кон мечот ќе видите дека игравме како пички, повлечено и со страв. Тука јак тренер ќе ги прегореше мртвите Јуве уште во прво пошо беа прелоши, а Инзаги влезе претпазливо божем финале на СП игра. Ни препуштија игра Јуве и место да ги нападнат јако нашиве си додаваа назад, мислам дека Ачерби, Миланчо и Де Фрај имаа 5000 0000 0000 додавања меѓу себе, гарант рекорд срушиле. Додај ја на Хакан или Барела овие одма назад до штоперите, немој да нападнат случајно, скраја да е. Мене јасно ми е дека ова е дерби и дека влогот е голем ама дај друже, ваков умрен Јувентус да се плашиш да го нападнеш е резил. И не е само ова дерби, и против Рома и против Милан и против Лацио беше слично или полошо него вчера, пичкарски пристап кој кошта бодови и битка за Скудето.

Се повеќе и повеќе ме уверува Инзаги дека е обичен жабарски просек и дека нема да мрдне подалеку од Фиорентина тип на екипи. Мртвак.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Гледам некои вчера коментираа демек Инзаги да влезеше ако не за да ги даде зицерите на Дамфрис и Лаутаро, алудирајќи на тоа дека не е Инзаги крив. Ок, не дека е нешо особено крив зашо вчера мечот можеше и друг тек да има да дадеше гол Дамфрис или Лаутаро да ја закачеше таа со лева како што треба, ама ако глеавте убаво како пристапивме кон мечот ќе видите дека игравме како пички, повлечено и со страв. Тука јак тренер ќе ги прегореше мртвите Јуве уште во прво пошо беа прелоши, а Инзаги влезе претпазливо божем финале на СП игра. Ни препуштија игра Јуве и место да ги нападнат јако нашиве си додаваа назад, мислам дека Ачерби, Миланчо и Де Фрај имаа 5000 0000 0000 додавања меѓу себе, гарант рекорд срушиле. Додај ја на Хакан или Барела овие одма назад до штоперите, немој да нападнат случајно, скраја да е. Мене јасно ми е дека ова е дерби и дека влогот е голем ама дај друже, ваков умрен Јувентус да се плашиш да го нападнеш е резил. И не е само ова дерби, и против Рома и против Милан и против Лацио беше слично или полошо него вчера, пичкарски пристап кој кошта бодови и битка за Скудето.

Се повеќе и повеќе ме уверува Инзаги дека е обичен жабарски просек и дека нема да мрдне подалеку од Фиорентина тип на екипи. Мртвак.
Па не треба некоја посебна анализа за да се дојде до заклучок дека е ТАПА.
Погледни ја табелата само, и се е јасно. Сите тимови што колку толку личат на нешто, СИТЕ се пред нас. ДО еден. Уште Удинезе да не помини и таман, линија помеѓу врвот на табелата и распаднатите полутимови ќе бидеме. Повеќе од доволно за АУТ е ова.
А тимов што го има сигурно е за топ 3, најмалку. Еве Наполи можеме да се сложиме дека игра страшно досега, ама не гледам зш би биле подолу од Милан. Во најлош случај требаше да сме на делба на второ место. од 13 утакмици успеа 5 да ги изгуби царот, од секој посалам противник. 141904 гола примивме до 6ти Ноември. Страшна работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom