Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Топ, сеа Сенси ќе оди во Сампа и клучен играч и мотор ќе биде Гаљардини заедно со летечката измена Весино која ќе внесе свежина во креативниот ред...
Нема креативност бе, ќе ја бетонираме 0-0 и идеме на пенали.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272
Официјално, господинот Сенси потпиша на позајмица 6 месеци во сампдорија. Виден е во болницата во Џенова, прашуел како да резервира кревет да има слободен за него.
Со среќа нека му е, и нека лапа сирење јакнат коските.
За креативност на теренот не берете гајле, можно е видал да ја смени бојата на томахавката.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Нема везе сепак е позајмица од 6 месеци и јасно е зошто се зема Каиседо, ама Инзаги мамицата ќе ти ја ебам со овие ТВОИ играчи што ги носиш, и овој и Кореа се лично негови трансфери така да нека не се опушта многу да ни се трупаат просеци во екипа и да не можеме да ги откачиме со години. Пак ќе кажам, ај Каиседо е позајмица ама со Кореа фино не одраа Лацио да му ебам све дефектно јас на него.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Само какви можности има на маркетот во Јуни. Мислам дека веќе може да се преговара со нив.
Дибала, Кеси, Телисо, Белоти, Ориги, Рудигер, Ди Мариа, Иско, Гинтер, Погба, Костич, Ромањоли, Бернардески, Дембеле...

Можеби некои веќе продолжиле договор, некои се невозможна мисија. Сепак, има простор со продажба на ДеФрај и ослободување со Видал, Весино и компанија да се зајакне тимот со 3-4 вакви играчи.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Само какви можности има на маркетот во Јуни. Мислам дека веќе може да се преговара со нив.
Дибала, Кеси, Телисо, Белоти, Ориги, Рудигер, Ди Мариа, Иско, Гинтер, Погба, Костич, Ромањоли, Бернардески, Дембеле...

Можеби некои веќе продолжиле договор, некои се невозможна мисија. Сепак, има простор со продажба на ДеФрај и ослободување со Видал, Весино и компанија да се зајакне тимот со 3-4 вакви играчи.
Dokolku inter i ovaa godina osvoi titula poveketo od nevozmoznite iminja ke stanat povtorno vozmozni.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Нема да дужиме плати и панично да продаваме за да крпиме финансиски дупки.
Добро де,не се лути одма :)
Ја мислев братот има некое инфо дека арапи го купиле клубов,затоа потпрашав.

Опуштено бато,нема потреба од нервози.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Нема да дужиме плати и панично да продаваме за да крпиме финансиски дупки.
Se dodeka se kinezite na vlast ke imame dupki za krpenje.
Автоматски споено мислење:

Добро де,не се лути одма :)
Ја мислев братот има некое инфо дека арапи го купиле клубов,затоа потпрашав.

Опуштено бато,нема потреба од нервози.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ako sakaa arapit da ne kupat dosega ke bevme prodadeni. :confused:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Со продажбата на Лукаку(115м) да бидете сигурни дека полесно се дише во Интер, има Марота каде каде повеќе простор да покаже што знае и умее, а сите знаеме какво копиле е стариов.

Лани Госенс не ни можевме да го замислиме испод 45М, он го донесе сега за обична позајмица и да го отплати тек во 2023-2024 и тоа за ебани 25м со се бонуси... што да кажеш повеќе за ова, освен едно големо БРАВО?!

Ако успее да го донесе еден од Фратези или Скамака сега во овој преоден рок, тоа ќе биде ептен јако изиграно, иако сметам дека нема да се брза со овие двајцата ќе почека летово да види какви се шанси може да му се укажат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom