Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.034
Увек сум го поштувал Сарма како голман и никогаш не сум го гледал како кривец за одредени резултати, баш напротив, во голема мера и сум го бранел и сум се расправал со прекалениот голмански експерт Стек Кастелаци.
Али, рака на срце последниве 1-2 сезони е доста паднат, сезонава јес да е рано сеуште, 3 кола се изиграни ама некако ич не ми влева доверба.

Да беше све како што треба со клубов мислам дека сигурно сезонава ќе имавме нов 1, така да Сарма ќе ја истера сезонава и у мај ќе се поздравиме, евентуално да остане уште 1-2 сезони како втор голман и еден вид ментор за новиот кец.

Според медиумиве најсериозен кандидат е Андре Онана од Ајакс за 0 евра. Боље вака него да се трошат пари на просечниве локалци што бранат низ калчово. Едино да ископаат нешто друго квалитетно испод мапа од странство ама кај знае Марота да купува и бара такви играчи реално.
У некој врвен топ класа голман што ќе кошта пари и ќе има јака плата не верувам дека ќе се земе.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.531
Поени од реакции
21.397
Не е само на форумов такво чувството. Често гледам и на Твитер го ругаат а денес и една добра компилација му склопиле. SOUND ON!



А реално пред некоја сезона ни беше најдобар поединец. Сепак рефлексите на млад и стар голман се очигледни и време му е да си седна на клупа. Се збори оној црнецон од Ајакс е договорен на фри трансфер наредно лето.


 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Увек сум го поштувал Сарма како голман и никогаш не сум го гледал како кривец за одредени резултати, баш напротив, во голема мера и сум го бранел и сум се расправал со прекалениот голмански експерт Стек Кастелаци.
Али, рака на срце последниве 1-2 сезони е доста паднат, сезонава јес да е рано сеуште, 3 кола се изиграни ама некако ич не ми влева доверба.

Да беше све како што треба со клубов мислам дека сигурно сезонава ќе имавме нов 1, така да Сарма ќе ја истера сезонава и у мај ќе се поздравиме, евентуално да остане уште 1-2 сезони како втор голман и еден вид ментор за новиот кец.

Според медиумиве најсериозен кандидат е Андре Онана од Ајакс за 0 евра. Боље вака него да се трошат пари на просечниве локалци што бранат низ калчово. Едино да ископаат нешто друго квалитетно испод мапа од странство ама кај знае Марота да купува и бара такви играчи реално.
У некој врвен топ класа голман што ќе кошта пари и ќе има јака плата не верувам дека ќе се земе.
Сезонава Раду треба да добие шанса да се покаже, барем да добие повеќе минути.
18/19 и 19/20 беше во Џенова, а реално јасно ни е Џенова каква одбрана има и колку шутеви во рамки на гол пуштаат секој натпревар.
Јас би сакал да го видам барем против екипиве што не беа во топ 10 минатата сезона.


За детево Бразао не знам што голман е. Сме го земале од Парма во 2019та за 6 милки и сме го дале по позајмици, според тм во тим ни е сега. 20 години има, вака по видеа на ЈТ што ги изгледав не ми делува лошо, може да е некој скриен gem.
Само не верувам дека би добил некоја шанса во Сериа А да се покаже.

Како и да гледаш само со Сарма тешко ќе биде сезонава, го сакам ко голман но очигледно е во добра надолна линија тргнат, може да не кошта многу бодови сезонава и во Сериа А и во ЛШ. Ќе треба да го фрлиме малце и Раду во оган, да си ја заслужи платата.


Oнана суспендиран е 12 месеци за допинг, демек по грешка земал од лековите на жена му бла бла. Од Фебруари 21. Иако за следна сезона мислам дека одличен избор би бил, во Ајакс го гледав последниве неколку сезони и вака на доста добар голман ми изгледа. Ако успееме да го земеме за 0 би било одлично.

И на Стракоша му истекува договорот следната сезона, нема да ме чуди и по него да тргнат ако со Онана не биде ништо.



Иначе следна сезона на многу добри играчи им истекуваат договорите. Бепе ако со време се фати за работа може многу да се засилиме за ич пари.
Играчи со истек на договор 22г.
Барем 2-3 позиции може да се покријат.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.034
Сезонава Раду треба да добие шанса да се покаже, барем да добие повеќе минути.
18/19 и 19/20 беше во Џенова, а реално јасно ни е Џенова каква одбрана има и колку шутеви во рамки на гол пуштаат секој натпревар.
Јас би сакал да го видам барем против екипиве што не беа во топ 10 минатата сезона.


За детево Бразао не знам што голман е. Сме го земале од Парма во 2019та за 6 милки и сме го дале по позајмици, според тм во тим ни е сега. 20 години има, вака по видеа на ЈТ што ги изгледав не ми делува лошо, може да е некој скриен gem.
Само не верувам дека би добил некоја шанса во Сериа А да се покаже.

Како и да гледаш само со Сарма тешко ќе биде сезонава, го сакам ко голман но очигледно е во добра надолна линија тргнат, може да не кошта многу бодови сезонава и во Сериа А и во ЛШ. Ќе треба да го фрлиме малце и Раду во оган, да си ја заслужи платата.


Oнана суспендиран е 12 месеци за допинг, демек по грешка земал од лековите на жена му бла бла. Од Фебруари 21. Иако за следна сезона мислам дека одличен избор би бил, во Ајакс го гледав последниве неколку сезони и вака на доста добар голман ми изгледа. Ако успееме да го земеме за 0 би било одлично.

И на Стракоша му истекува договорот следната сезона, нема да ме чуди и по него да тргнат ако со Онана не биде ништо.



Иначе следна сезона на многу добри играчи им истекуваат договорите. Бепе ако со време се фати за работа може многу да се засилиме за ич пари.
Играчи со истек на договор 22г.
Барем 2-3 позиции може да се покријат.
Абе каков Раду, пола година бранеше у Џенова, после си го вратија Перин па овој го седнаа на клупа па се љутеше и му издејствуваа позајмица у Парма каде му беше резерва на Сепе.
Не верувам дека ќе биде прв голман на тим у горна половина од табелата у Италија некогаш.

Бразао е купен од Бразил, заедно со Парма, ради диловите за странци да не ни зафаќа место. Така со Цезар и Киево напраивме пред 15 години.
Бранеше негде у втора лига у Шпанија лани, ако не се лажам у21 репрезентативец на Бразил е, сеа пред месец дена искинал све у коленото.
Интер е ова, не верувам дека ќе се коцка со детиште на гол. Никад нема да брани у Интер тој.

Онака сеа се враќа у ноември ми се чини, преку кур ако бил казнет, не дека дремел дома и не тренирал. Е сеа Ајакс може да го зацементира до крај на сезона на клупа, мада не ми се верува, ипак Ајакс е клуб со традиција и нема така да се понаша со сопствените деца.

Стракоша исто добро почна па изгуби место од Реина на 40 години, кујзне што е работа со него.

Ќе видиме ај, мада 90% Онана ќе го земат, и сигурен сум дека следна сезона нема да ја почнеме со Сарма на гол.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Јас мислам дека Инзаги прави грешка што го мења Брозович, таа грешка не треба да ја направи пак.

Без него сме како мува без глава, нема организираност, паничиме кога ќе треба да изнесеме топка.

Измените треба да ги направи порано, а не во 80 или 85мин, но секогаш треба да остави една измена за крај, недај боже повреда, или ако треба да купиш време, или па да го замениш одреден играч кој неможе да оди на теренот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.436
У реду експерти за измени и слични работи, мора да имате предвид дека пола од играчите дојдоа ден пред утакмицата од друг континент, друга временска зона, клима итн. А и останатите играчи играа 3 утакмици у 6 дена што не е баш малце, нормално е дека ќе напраи 5 измени порано од предвиденото. Броз имаше жолт од прво полувреме и беше нервозен, логично беше да оди надвор. Овој па Урко па, не смеел толку рано Инзаги да направи 5та измена знаејќи го Сенси каков е. Ова ме потсеќа на она староно од нашите родители, не ја носи топката надвор може да ти ја дупнат. :D Сигурно не мисли на повреда Инзаги додека ја прави измената, а тоа што се деси јебига, секому може да се деси, ок на Сенси малце почесто али тоа е.

Не замарајте не е трагедија ремиво, дај Реал да го тепаме некако, ги глеав у неделата одбраната им е салата али па напред не се лоши. 70 0 за нас и тоа е тоа нема што многу да се објаснува.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Скептичен сум околу позитивен резултат против Реал, најмногу поради нашиве бочни позиции. Ако стартаме како што се шпекулира ( истиот состав Самдорија) Димарко/Перишич и Дармијан ке имаат огромни проблеми на земајки предвид кој игра во реал.

Незнам што е работава со Бастони бар со него во тим ке сме по стабилни позади , последниве 2 утакмици отвараме премногу простор за напади од контри,а тимот на братот од напредок може да лепо да искористи.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Без Бастони не е исто, ќе не отворат како паштета не стартува господинот Дамброзио.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.509
Го пробивме и дното...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom