Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.669
Небитен е изворот,ист како тој што кажа дека се изјалови со Спинацола работата

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
da, toj nepostoeckiot kade kaza deka ne gi pominal medicinskite : ))))
izmisleniot. Da postoese, ke linknese, 2 sekundi rabota e toa, taka i sea.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.561
da, toj nepostoeckiot kade kaza deka ne gi pominal medicinskite : ))))
izmisleniot. Da postoese, ke linknese, 2 sekundi rabota e toa, taka i sea.
Баш така,мене ми текна зашто го нејќам Интер и зашто не проверувам на секој 15 мин дали има нешто ново за ериксен од што сум нестрплив.
Ме провали,уживај
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.340
Поени од реакции
57.954
Сеа за сеа сепак ништо од трампата за спинацола и политано, пак имаат застој, за ништо од трампа и трансфер драмење се дешава, инстантно треба да ја баталат макар и политано остане декор до крај на сезона а па ќе ти ебам мртвата рома, кај дава инвалидизиран играч уште им смета што детално сакаат да го проверат пред да инвестираат у него.
edit, и дефинитивно изглеа ништо од трампава, потврдија и нивните агенти.
Е Иоооо беее, усто погана :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.669
Баш така,мене ми текна зашто го нејќам Интер и зашто не проверувам на секој 15 мин дали има нешто ново за ериксен од што сум нестрплив.
Ме провали,уживај
Pa ne sum ja kriv sto spodeluvas vesti bez link a istite nikade ne postojat niz internetov.
Pisa deka medicinskite na spinacola fejlnale, netocno se ispostavi toa, istite zavrsile dobro, samo inter ne saka pozajmica i zagarantiran otkup na kraj.
Stavi od mozzart za juve i eriksen, nieden medium vo italija, biten nebiten seedno, ne napisaa nisto na taa tema.

Logicno e da ti se pobara link za ova so eriksen, ete, ne vikam deka si greska, ama barem spodeli go pa da vidime, ja osven izjavava posledna na mur za taa tema, deka seuste nema ponuda od inter, drugo ne gleam.
Автоматски споено мислење:

Е Иоооо беее, усто погана :pos:
abe ti dobro si pisal, samo roma ne bila soglasna za takvo nesto, sakaat inter po sekoja cena da go zeme a svesni se deka od ovoj dil oni sigurno imaat kjar ( inter ne bas ), kakov takov, zaniolo im umre, imaat manjak igraci na toj del od terenot a politano moze da im se pogodi.
Od druga strana oni davaat igrac so golema frekfencija na povredi koj igra na pozicija kade inter veke ima igraci, plus dojde i jang, taka da nema inter tolkava potreba od spinacola sega kolku sto roma imaat od politano.

Dilot bese fer ako se zeme vo predvid situacijata na spinacola, plus i roma ne se staveni u situacija pod difolt da mora da go zemat politano, ako vidat deka e beden, na kraj od sezona nema da go igraat i toa e toa.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Мурињо или трипа или блефира, со денешната изјава.

Пред некој ден изјавуваше во стилот дека ја знае иднината на Ериксен, и дека направил правилен избор, сега дава изјава дека Интер не треба да биде многу оптимист за играчот, и дека Ериксен утре ќе игра за Тотенхем.

Очигледно дека не е среќен со трансферот ако се реализира во Интер.

Гарант се филма, и не сака овој клуб пак да се врати на старите патеки, за да се курчи уште некое време дека после него како тренер на Интер клубот нема успешна сезона сеуште. Мурињо во неколку наврати можеше да ни пушти играчи, и како за инает ќе го направеше спротивното.

Самобендисано копиле.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.340
Поени од реакции
57.954
Нема врска, нека ја достават понудата и се е готово. Мурињо разбирливо сака да ги забрза работите затоа што и нему не му одговара нерасчистена ситуација. Ако си оди Ериксен ќе му треба замена.
Автоматски споено мислење:

 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Нема врска, нека ја достават понудата и се е готово. Мурињо разбирливо сака да ги забрза работите затоа што и нему не му одговара нерасчистена ситуација. Ако си оди Ериксен ќе му треба замена.
Работава е што копилето знае дека Ериксен ќе си оди ако не сега во Јуни сигурно, ако не во Интер сигурно во некој друг клуб.

Овие изјави се директен атак на управата на Интер. Зборува без никаков респект.

Очигледно е накурчен што управата летово се одлучи за Конте а не за него како замена за Спалети.

Позитивната работа е што он моментално не се прашува и нема ништо во раце, инаку се ќе беше друго.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.801
Работава е што копилето знае дека Ериксен ќе си оди ако не сега во Јуни сигурно, ако не во Интер сигурно во некој друг клуб.

Овие изјави се директен атак на управата на Интер. Зборува без никаков респект.

Очигледно е накурчен што управата летово се одлучи за Конте а не за него како замена за Спалети.

Позитивната работа е што он моментално не се прашува и нема ништо во раце, инаку се ќе беше друго.
:pos:
Си слушнал за блефирање, игра на зборови и слични термини? :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.340
Поени од реакции
57.954
Работава е што копилето знае дека Ериксен ќе си оди ако не сега во Јуни сигурно, ако не во Интер сигурно во некој друг клуб.

Овие изјави се директен атак на управата на Интер. Зборува без никаков респект.

Очигледно е накурчен што управата летово се одлучи за Конте а не за него како замена за Спалети.

Позитивната работа е што он моментално не се прашува и нема ништо во раце, инаку се ќе беше друго.
Тоа ти така си го толкуваш. Ериксен за ништо не му треба, само му прави проблем во екипата. Не е во форма, нема желба за играње за клубот а навивачите го плукаат секојдневно. Мурињо мора да се ослободи од него и нормално е да не потсети да ја пуштиме понудата, штом не е пуштена.
Автоматски споено мислење:

Заследете го човеков. Вика ако Ериксен не дошол до следниот петок, ќе честел некого 500 фунти :pos:

 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.649
Работава е што копилето знае дека Ериксен ќе си оди ако не сега во Јуни сигурно, ако не во Интер сигурно во некој друг клуб.

Овие изјави се директен атак на управата на Интер. Зборува без никаков респект.

Очигледно е накурчен што управата летово се одлучи за Конте а не за него како замена за Спалети.

Позитивната работа е што он моментално не се прашува и нема ништо во раце, инаку се ќе беше друго.
А можеби навистина сака да го задржи Ериксен во Тотенхем? Дека му ги играше сите мечеви до сега. Не е дека го седнал на клупа, и намерно не го пушта да си оди.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Е Иоооо беее, усто погана :pos:
Сеа ќе ти го донесат Мозес, што ни во турска лига не игра, ќе го седнат Политано на клупа цела полусезона, додека на лето не прифатат понуда за позајмица со право на откуп од 15 милиони од Фиорентина, па на крај ќе бараш да поминеше трампата. :D
Не знам што беше причината за цела оваа ситуација, дали овој има некоја хронична повреда што му ја откриле на преглед, ама ова беше многу несериозно.
Не дека ми е за Рома, ѓубре клуб се, жал ми е за Политано, што си ги брише солзите со тоа шалчето моментално. :)

Нека го завршат трансферот на Ериксен што побрзо веќе, нека престанат да си играат курташак и после кој сакаат нека потпишуваат на крила и во напад. Нека му го донесат и Дринквотер и Грациано Пеле на Конте, или кој и да е друг рандом играч на кој има фиксација, ако веќе замара за нив, не ми е гајле.
Трансферот на Ериксен е тој што не смеат да го пропуштат, кога се веќе толку блиску.
И не знам што ви е со детските муабети со Мурињо. Да не треба и трансфер цената да ја плати за Интер. Човекот е играч на Тотенхем, класа играч е и сигурно дека ќе го користи додека може. Ако Интер го сака, треба да ја плати цената што Тотенхем ја бара, која е екстремно ниска за играч од негова класа. Ако не, нека се бори за него на лето со еден куп на други европски клубови. Зошто мислите дека се должни да му прават услуги на Интер.
Не знам колку се вистинити информациите што искачаат, зошто секакви цифри се вртат дека се понудени, од 10 милиони до 18, ама да сум ја Тотенхем и да ми дојде некој во ваква ситуација со понуда од 10 милиони, нема воопшто ни да преговарам понатаму.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.804
Поени од реакции
8.953
Сеа ќе ти го донесат Мозес, што ни во турска лига не игра, ќе го седнат Политано на клупа цела полусезона, додека на лето не прифатат понуда за позајмица со право на откуп од 15 милиони од Фиорентина, па на крај ќе бараш да поминеше трампата. :D
Не знам што беше причината за цела оваа ситуација, дали овој има некоја хронична повреда што му ја откриле на преглед, ама ова беше многу несериозно.
Не дека ми е за Рома, ѓубре клуб се, жал ми е за Политано, што си ги брише солзите со тоа шалчето моментално. :)

Нека го завршат трансферот на Ериксен што побрзо веќе, нека престанат да си играат курташак и после кој сакаат нека потпишуваат на крила и во напад. Нека му го донесат и Дринквотер и Грациано Пеле на Конте, или кој и да е друг рандом играч на кој има фиксација, ако веќе замара за нив, не ми е гајле.
Трансферот на Ериксен е тој што не смеат да го пропуштат, кога се веќе толку блиску.
И не знам што ви е со детските муабети со Мурињо. Да не треба и трансфер цената да ја плати за Интер. Човекот е играч на Тотенхем, класа играч е и сигурно дека ќе го користи додека може. Ако Интер го сака, треба да ја плати цената што Тотенхем ја бара, која е екстремно ниска за играч од негова класа. Ако не, нека се бори за него на лето со еден куп на други европски клубови. Зошто мислите дека се должни да му прават услуги на Интер.
Не знам колку се вистинити информациите што искачаат, зошто секакви цифри се вртат дека се понудени, од 10 милиони до 18, ама да сум ја Тотенхем и да ми дојде некој во ваква ситуација со понуда од 10 милиони, нема воопшто ни да преговарам понатаму.
Не знам зашто е несериозно, напротив многу паметно од нашите. Се спасија од пациент.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Не знам зашто е несериозно, напротив многу паметно од нашите. Се спасија од пациент.
Па не знаеме од што се спасиле и дали се спасувале од нешто. За сега нема информации дека му нашле нешто, па тоа било причината што искомплицираа работа, иако веројатно е дека е тоа, не знам што друго би било. Можеби не искача ништо јавно, ради неговата понатамошна кариера.

Што е несериозно? :)
Прво договараат трампа, па инсистираат да се смени за Спинацола во опција за откуп, па ставаат услов за одиграни натпревари, па после бараат одигран натпревар да се смета 45 минути. Се дури овие двајцава чекаат на аеродром. :pos:
Ако веќе нашле нешто, нека кажат одма трампата отпаѓа, се предомисливме.
Иако, повторувам, мило ми е што баш Рома е тимот на кој и го прават ова.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.340
Поени од реакции
57.954
Не знам што беше причината за цела оваа ситуација
Класична премислица. Играчот помина лекарски, ама евидентно нашиве се премислиле, можеби поради Мојсие, или нешто друго. Јас немам ништо против трампата, ако не е со задолжителен откуп. Инаку сметам дека е лоша, затоа што ние во секое време ќе го продадеме Политано, а овој другиот прашање е колку може да се продаде.

Иначе Баерн ни го враќа Перо на лето па ќе има доста работа околу продажби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom