Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Aj kje ti veruvam za se cim nemash link.
Se nadevam dobro stoish so Marotta,Zhang i Ausillio.





Ајт чао, друг пат немора да ми веруваш, само не биди мрзлив, живееме во 2020 каде со само еден клик можеш да најдеш секаква информација, само треба да знаеш да побараш.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Денес играме од 15:00 часот против големите Лече. Спремете се за спектакал. :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
GdS кои у задње време добро гаѓаат за ствари поврзани со интер, први известија за фејлнатата трампа со спинацола, први дека агентот на ериксен ќе има средба во милано со марота, даваат оптимистичка најава за ериксен дека уште треба да се дефинираат бонусите со кои цифрата би дошла до 20м евра, наводно вчера овој и се поздравил со навивачите после утакмицата со ватфорд, сам отишол кај нив, не знам ова колку е точно не сум глеал видеа, или па медиумите така го толкувале истото.

Друга работа, во случај весино да си оди ( се спомнува ко опција севиља ) клубот ќе инсистира на носење на уште едно име во средниот ред покрај ериксен. Весино иначе денес не е повикан баш ради трансфер муабетиве зашто не е повреден, асамоа е, и гаљардини исто, за средина класична замена само валеро.
Автоматски споено мислење:

Спинацола можеби ќе се договореше, но во последен момент дојде позитивен одговор од Манчестер за Јанг.
Сакаат сеа мозес да го доведат така да далеку од тоа дека јанг е причината зашто спинацола пропадна, али ќе се согласам дека е у поглед на формулацијата на целиот дил со рома, односно наместо облигативен откуп, да имаат опција за купување на крај од сезона.
И лазаро е пред заминување во њукасл.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Сите се вратија од повреда и пак само 4 играчи имаме на средина од кој Валеро резерва :facepalm: ..на летонека купат уште 5 средни играчи ако треба само да има back-up опција бидејќи со темпото среда-сабота ќе испоцркаат
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
први известија за фејлнатата трампа со спинацола
Јас прв известив :cautious:


наводно вчера овој и се поздравил со навивачите после утакмицата со ватфорд, сам отишол кај нив, не знам ова колку е точно не сум глеал видеа
Точно е.

Весино иначе денес не е повикан баш ради трансфер муабетиве зашто не е повреден
Весино се спукале со Конте пред недела дена. Им се пожалил на докторите дека е повреден и сам си заминал од тренинг, без да го праша тренерот. Конте попиздел па му јавиле на Весино да се врати назад, по што го натерал да го одработи тренингот сам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
dve diskutabilni situacii, golot na lukaku i ova so var-ov, ne vikam deka se 100% cisti i sme osteteni, ama ima sudii sto i dveve bi gi svirele i sankcionirale obratno, narocito ova so barela.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Какви судии бе..срамота ако неможат ебаните Лече да ги добијат па и со 12 играчи да играат..нека се заозбилат малце и нека му стегнат 2 гола..да не треба со Лече да се тресат?..многу се лоши цела средина..од топката се кријат..посебно Брозо игра многу лошо од нова година па наваму...една топка асолна нема пуштена..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Тоа фаул беше од Лукаку, али ова над Барела чист црвен пошто можеше да ја повлече ногата на време наместо да има обид за кршење...
jasno, zatoa rekov narocito toa, samo ovde ne go tolkuvaa ova ko start valjda, deka podade ne ni vide deka doaga barela, po sto mu se zari vo noga. Da bese klasicen start i obid da se zeme topka sigurno go davase crveniot, ama i tuka imase osnova za takvo nesto fakt, za ova sum ubeden deka golem broj na sudii ke lupnea direkten crven, lesno mozese da mu otide cela sezona tuka na barela.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Па и со дортмунд кога изгубивме 3-2 имаше иста ситуација
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.407
Kolku moze da e katastrofa Lazaro koga Conte smeta deka vakov Candreva e za prv tim?!
Автоматски споено мислење:

Aki svirneshe za ova penal kje mu vlezev preku televizor na sudijava.
Pleme mu ebam ja cigansko zabarsko...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom