Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Abe sekako deka e gospod bog :)
Inace ne pokaza sila kjorleto, da pokazese veke ke bese izbrkan od timot i nikad nemase da go oblece toj dres ko sea konte sto go tretira, samo togas nemavme trener od vakov kalibar ko sea, pa dobi sansa ikardi koja nikad ne smeese da ja dobie.
A nacinot na koj sto ja iskoristi istata toj gospod bog e prica za sebe, namesto da gi zamolci site toj bese mizerija do poslednata minuta izigrana za inter, na kraj i LS ke ne kostase so utnatiot penal, ama ok sekogas ke ima hardkor navivaci na inter sto bezuslovno go sakaat klubot a pritoa zhalat za nekoj sto isra kilo fekalii vrz istiot, ko sto toa go napravi ikardi.
Како да го избрка коа имаше само 2 ебани напаѓачи?
Одземање капитенска трака е = на бркање.
Само тотален безрбетник и анти фудбалер ко ранокија не би се осеќал непожелен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Како да го избрка коа имаше само 2 ебани напаѓачи?
Одземање капитенска трака е = на бркање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
обично кога некој направил доволно срања за да му се одземе капитенска трака ( срамота е да ти се објаснува како треба да се понаша еден капитен и која одговорност ја има таа трака ), истата и му се одземува, тоа е просто ко грав.
Во спортивно, го третираш ко да е поголем од клубот, а икарди тоа нит бил нит ќе биде, нит па има статус на таков играч ко што имал Ибра во Интер и остали кои всушност и носеле титули и никогаш не му се исрале на клубот и навивачите ко овој што направил. Треба ли да те потсеќам дека еднаш веќе му прегледаа низ прсти, колку шанси требаше да добие он ко Капитен, не обичен играч, туку Капитен ? Милион ? Да му го пушат по секоја цена ?
Реков, да беше конте тренер лани, немаше да ја помириса тревата а не па пак да се врати да игра, зашто покажа 0 професионалност и изреагира имплусивно ко некој разгаленко, што всушност и е, ко и секое папучарско гомце.

Инаку не, тргање на капитенска трака не е еднакво на бркање, со тоа што он секоја шанса да ги оправи работите ја прокоцка со реакцијата по тоа со капитенската лента, му удрија у кревкото его, и на крај он самиот многу изгуби, од можност да биде најбаран напаѓач у европа, од можност да игра на Копа Америка, до ова дереџе денес, па уште и се заканувал ќе седел до крај на договор тука :pos:, најлудата закана од која дополнително само ќе си ја доусере кариерата, ако ја исполни секако.

Само тотален безрбетник и анти фудбалер ко ранокија не би се осеќал непожелен.
Поголем безрбетник од папучаров нема, кариера, фамилија, све си поеба само ради една одвратна курва која еден ден ке му набие рогови и цел свет ќе му се смее, не сфаќаш дека она е таа што усра све, не Интер, ни па он, бар не директно.
Иначе, у принцип, капитените на големите екипи знаат да ја ценат капиентската лента и одговорноста која доаѓа со истата, од имиња ко Пујол, Малдини, Занети, Дел Пиеро, Буфон, Тоти и да не наборјувам, до овој извртениов, има разлика, не ? Никад не ни требаше овој да е капитен, ханда, скринијар, имаат далеку подобри капитенски карактеристики од овој, тоа што е најдобар на хартија под дифолт некого и не го праи добар и за капитен.[DOUBLEPOST=1563300774][/DOUBLEPOST]
Једнино нешо што е големо кај тебе се постовите.
да беше стекот, ова беше пенал за mother јоке, али цела среќа на планетава што не си.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Тоа се тие извртувани муабети. Син: Конте сакаше да го земи Лукаку во Челзи, па на крајот мроаше да се задоволи со тикваров Мората.
ТИ се чини којзнае колкава разлика имаше тогаш помеѓу едниот и другиот. Ама сеа со оваа реченица што ја напишал, одма појак Лукаку станува. Не ми е верно каков хајп има за тикваров. Вака некој да не пуштил фудбал 10 години, ќе мисли новиот Роналдо го земаме. Ќе се потсети на 90тите на момент.
Нема да биде блам, ќе дава голови против убијанине екипи. Ама затоа во потешките утакмици ќе се гине максимално.
СО тие пари ќе земеле играчиште во средниот ред.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Тоа се тие извртувани муабети. Син: Конте сакаше да го земи Лукаку во Челзи, па на крајот мроаше да се задоволи со тикваров Мората.
ТИ се чини којзнае колкава разлика имаше тогаш помеѓу едниот и другиот. Ама сеа со оваа реченица што ја напишал, одма појак Лукаку станува. Не ми е верно каков хајп има за тикваров. Вака некој да не пуштил фудбал 10 години, ќе мисли новиот Роналдо го земаме. Ќе се потсети на 90тите на момент.
Нема да биде блам, ќе дава голови против убијанине екипи. Ама затоа во потешките утакмици ќе се гине максимално.
СО тие пари ќе земеле играчиште во средниот ред.
Пак тој со мртвите спинови, сум извртувал муабети.
Ај кажи која е твојата дефиниција за нешто што е извртено, претпоставувам нешто што е невистинито ...
Па ќе те прашам, иако убаво ти рекол тролејбусот, слабо си информиран за интер, па не верувам дека и за челзи нешто си прател, ама еве, има гугл затоа или некој од тука што навива за нив.
Дали Конте го сакаше Лукаку во Челзи и му беше примарна цел, а не Мората ?
Дали Лукаку и Moрата се ист профил на играчи ?

Ме боли кур кој каде како се покажал, дали мората вака у челзи или лукаку онака у манчестер, Лукаку у системот на Конте допрва ќе видиме како ке се покаже, ФАКТ е, а не извртен муабет, дека Конте е тој што инсистира на него у два клуба веќе, ко примарно засилување за нападот.

Тука ја ништо не извртувам, само кажувам факти, дека Конте е тој што ја креира пред Се трансфер политиката, и Конте е тој што инсистира по секоја цена Лукаку да дојде. А конте мислам дека поише се разбира у фудбал од мене и тебе, или еве од мене сигурно се разбира, бар за тоа можам да гарантирам али нешто ми кажуе дека и од тебе поише има разбирање за овој спорт. Сигурно има причина зашто го сака '' тикваров '' толку многу, ако дојде, ќе имаме прилика да ја видиме истата, ама ја сум прилично убеден дека ти и уште пар луѓе тука ќе сакате он да фејлне, ради онаа животна сатисфакција, бев у право на форум.

Ама затоа во потешките утакмици ќе се гине максимално.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Пак тој со мртвите спинови, сум извртувал муабети.
Ај кажи која е твојата дефиниција за нешто што е извртено, претпоставувам нешто што е невистинито ...
Па ќе те прашам, иако убаво ти рекол тролејбусот, слабо си информиран за интер, па не верувам дека и за челзи нешто си прател, ама еве, има гугл затоа или некој од тука што навива за нив.
Дали Конте го сакаше Лукаку во Челзи и му беше примарна цел, а не Мората ?
Дали Лукаку и Moрата се ист профил на играчи ?

Ме боли кур кој каде како се покажал, дали мората вака у челзи или лукаку онака у манчестер, Лукаку у системот на Конте допрва ќе видиме како ке се покаже, ФАКТ е, а не извртен муабет, дека Конте е тој што инсистира на него у два клуба веќе, ко примарно засилување за нападот.

Тука ја ништо не извртувам, само кажувам факти, дека Конте е тој што ја креира пред Се трансфер политиката, и Конте е тој што инсистира по секоја цена Лукаку да дојде. А конте мислам дека поише се разбира у фудбал од мене и тебе, или еве од мене сигурно се разбира, бар за тоа можам да гарантирам али нешто ми кажуе дека и од тебе поише има разбирање за овој спорт. Сигурно има причина зашто го сака '' тикваров '' толку многу, ако дојде, ќе имаме прилика да ја видиме истата, ама ја сум прилично убеден дека ти и уште пар луѓе тука ќе сакате он да фејлне, ради онаа животна сатисфакција, бев у право на форум.


Ајде на кратко...
Оценка за сѐ досега сработено, по твое?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Ајде на кратко...
Оценка за сѐ досега сработено, по твое?
Без лукаку 7ца, со лукаку солидна 8ца, ако успеат да го земат и џеко, веќе имаат одлично меркато. 9 од 10, годин, сенси, барела, лазаро, лукаку и џеко, и ќе се остаи простор за уште некое име, ваљда во средина.
За Барела го дрвам 2-3 години веќе, еден од поголемите млади таленти е во калчото така да мене лично овој трансфер ми е топ.
За одбраната глупо е било што да се каже освен дека заедно со јуве ќе имаат ( убедливо ) најдобра дефанзивна линија во Италија.

Реков погоре, ако изненадат со уште некое име плус во средина, перфектно меркато, до тогаш, прво лукаку, и после ваљда џеко, овие двајца во моментов се најбитни бидејќи конте на располагање на припремиве практично и без напаѓач е, лаутаро не знам кгоа се враќа али не е ни битно тоа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
:tvg:

Секоја година седмици и осмици редите, браОс!
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Тоа се тие извртувани муабети. Син: Конте сакаше да го земи Лукаку во Челзи, па на крајот мроаше да се задоволи со тикваров Мората.
ТИ се чини којзнае колкава разлика имаше тогаш помеѓу едниот и другиот. Ама сеа со оваа реченица што ја напишал, одма појак Лукаку станува. Не ми е верно каков хајп има за тикваров. Вака некој да не пуштил фудбал 10 години, ќе мисли новиот Роналдо го земаме. Ќе се потсети на 90тите на момент.
Нема да биде блам, ќе дава голови против убијанине екипи. Ама затоа во потешките утакмици ќе се гине максимално.
СО тие пари ќе земеле играчиште во средниот ред.
Во Италија најчесто клучни бодови се губат против такви екипи. Мртви. И само на нив да дава голови Лукаку на коњ ќе сте. Ќе му одговара фудбалот во Италија пред се што е физички јак фудбалер. Да има кој да го рани со топки 20+ гола сигурно дава во сезоната.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Syn

Која е потребата да го споменуваш тролејбусон во муабетов? Или сеа као 2 вс 1 сте против мене па одма во право сте.
И не мораше да пишуваш толкав пост. Проблемот е што НЕПОТРЕБНО го пиша зборот НУБ покрај името на Мората.
Демек имаше голема разлика во тие моменти помеѓу Лукаку и Мората? Ама е вака, ќе пишеш нуб Мората, и Лукаку као мн појак бил ќе испадне.
Еве и во твојава реплика, додаваш непотребни реченици Тролејбусот ти кажа очигледно не си информиран блабла.

Сакаш на таков начин да комуницираме? Со заобиколување и додавање на 31093902 реченици што не се битни во муабетот, а уствари како да сакаш да исползуваш нешто со нив?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Шо му фали на слоганот не заебавај :D..мора нешто да се измисли јебига ..релативно и ланскиот Inter is here и од 2017 Inter is coming не ви чинеше..да сум јас ќе ставам три-четириесет мачиња/топ модели да вртат по видеата за да предизвикаат гледаност и заинтересираност ..да се разнежни публиката малце :D
Сите слогани што ги спомна се лоши. Brothers of the World пример е класа слоган.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Awe vie ludi ste Inter da platat 80M za nekoj si Lukaku. Ne me zafrakvajte Real za Azar plati 100M nie za izguben slucaj kako Lukako 80M.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Awe vie ludi ste Inter da platat 80M za nekoj si Lukaku. Ne me zafrakvajte Real za Azar plati 100M nie za izguben slucaj kako Lukako 80M.
Реал и Барса се магнети за ѕвезди. Азар во Интер никогаш не би дошол, ни за 100 мил. Затоа за да донесеш некој што кошта 50 мил реално треба да дадеш многу над тоа затоа што не си Реал Мадрид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom