Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.337
Нови засилувања? Какви се тие "засилувања" ако го продавате своето најголемо засилување (Икарди)?

Па тимот кој треба да го имаме треба да го градиме врз него, а не него да го продаваме за 2-3ца потрошени. Па крај краева не мора по секоја цена да бидеме инволвирани во трансфер пазаров, ок е, имаме бан и не мора да се засилуваме овој период. Или па ако сме принудени да продаваме не гледам зошто тоа мора да биде Икарди?

Ми се гади од трансфер политикава, а и од клубов!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако се продава Икарди, тоа мора да биде сума повисока од 150м. Се подолу од тоа во вакво трансфер лудило не треба да биде прифатливо.
Исто и Скриниар, се под 100м не треба да се разгледува, а од друга страна да се осугура трансферот на Де Фрај уште сега.
Екипите од Италија не се како Тотенхем кој на Кејн, Али и Даер на секои 6 месеци им продолжува договори без откупни клаузули и постепено им ги зголемува платите. Прва повисока понуда и одма рачунаат колку ќе бидат во корист и што ќе купат.
Вие сте во ситуација кога мора да продавате, за да инвестирате.

Во екипа имаш играч кој се` уште нема потпишано нов побогат договор и има откупна клаузула од 110 мил. Со околу 160-180 мил евра максимум за двајцата Кинезите ќе бидат задоволни. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Ако играме ЛШ и ако го продадат Икарди нека се утепаат одма. Градиш екипа 2-3 години околу него, му даваш и капитенска лента и се и на крај се пласираш во ЛШ и го продаваш... Ме боли кур за буџети, пари, трансфери и се остало, едноставно не смеат ни да помислат да го продадат Икарди. Треба сега нов договор да му дадат, откупна клаузула милијарда евра и поздрав, кој ја плати нека го носи со се тоа дрољата што ја има дома.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Мене нема да ме чуди Икарди да иде у лето без разлика дали се пласираме во Лига Шампиона или не , и ја би отишол од Интер ако Брозгара и Перишич останат, сепак имаме само 3ца играчи од висока класа, се остало е бижутерија. Пре би да играм со Роналдо и Модрич него ли со опајдуриве наши балкански. Не е некој валиден аргумент ама имам осекај дека у лето ке пакуе куферите со таа коњската негова што сигурно ке го убеди да фати џаде од Интер.

Туку за утре, уште имам верба у Спалети дека може да не пласира во лига шампиони. Али ако старта со Броз немасто Рафиња ке ја изгубам таа доверба која виси на конец бар кај мене. Пљус, Карамох да влезе место некој од ботовиве наши од крила би било одлично. Ајде ќелави покажи муда малце.

Апдејт : Икарди е неизвесен за утре.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Треба сега нов договор да му дадат, откупна клаузула милијарда евра и поздрав, кој ја плати нека го носи со се тоа дрољата што ја има дома.
И 5-6 деца добива гратис за младинската академија. :icon_lol:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.065
Само погледнете дадени/примени колку имаме и споредете не со останатите топ 6 екипи.
Ама битно имаме надежни и перспективни Весиновци,Гаљардиновци.Топ трансфери,јер и Мајкон некад беше надежен играч па видовме до каде стигна.
Абе дури не се земе некој топ АМЦ и крило за по 2-3 рутински на Шпаловци да им даваме,ќе се тресеме за топ4.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.253
Нови засилувања? Какви се тие "засилувања" ако го продавате своето најголемо засилување (Икарди)?

Па тимот кој треба да го имаме треба да го градиме врз него, а не него да го продаваме за 2-3ца потрошени. Па крај краева не мора по секоја цена да бидеме инволвирани во трансфер пазаров, ок е, имаме бан и не мора да се засилуваме овој период. Или па ако сме принудени да продаваме не гледам зошто тоа мора да биде Икарди?

Ми се гади од трансфер политикава, а и од клубов!
Има и друга страна на приказнава а тоа е желбата и на самиот играч, со оглед на тоа што во моментов во најмала рака сме второразреден клуб и буквално ништо не можеме поразлично да му понудиме да остане од било кој премиерлигаш од средина на табела.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.337
Има и друга страна на приказнава а тоа е желбата и на самиот играч, со оглед на тоа што во моментов во најмала рака сме второразреден клуб и буквално ништо не можеме поразлично да му понудиме да остане од било кој премиерлигаш од средина на табела.
Тоа е друга приказна, тука не може ништо да се направи.
А со оглед на тоа што е капитен, не верувам од негова страна да постои притисок за принуден трансфер. Мада и не сакам премногу наивно да делувам, се' е можно. :)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.253
Тоа е друга приказна, тука не може ништо да се направи.
А со оглед на тоа што е капитен, не верувам од негова страна да постои притисок за принуден трансфер. Мада и не сакам премногу наивно да делувам, се' е можно. :)
Би било прилично чудно да не форсира трансфер, на крај ќе испадне дека таа курвата шо ја пцуете е единствена причина што е Мауро уште во Интер :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.675
Само погледнете дадени/примени колку имаме и споредете не со останатите топ 6 екипи.
.
I sto so sporedbava, sto poenta sakas da isturkas so ova : )
U top 5 sme spored dadeni golovi, sampdoria ( 7 boda pozadi inter ), juve, lazio i napoli poveke imaat dadeno, i vo top 5 spored primeni golovi, odnosno na 4to mesto roma, napoli i juve se pred nas vo toj pogled.
Vaka ako gledas, po statistikava koja ja spomnuvas voopsto ne se losi, u sporedba so top 6te ekipi, zasto spored broj na golovi bolji se od roma, milan, spored primeni bolji se od lazio, sampdoria, milan, taka da gore dole i spored ovie statisticki podatoci mestoto koe se na tabela e realen ishod koga e inter vo prasanje.
A pricinata zasto se treseme ne e nemanjeto kvalitet, tuku losoto vodenje na spaleti na ekipava u posledni 2 meseci, mu izlegoa rabotite od kontrola, so kanselo imal verbalen konflikt ( ovoj se bunel zasto igral kako lev bek ) i zatoa ne bil del od timot so krotone, a ova e informacija sto ne smee da bide dostapna za javnosta sto e dopolnitelen primer deka spaleti ja ima (delumno) izgubeno kontrolata vrz soblekuvalnata.[DOUBLEPOST=1518277656][/DOUBLEPOST]
Ако играме ЛШ и ако го продадат Икарди нека се утепаат одма. Градиш екипа 2-3 години околу него, му даваш и капитенска лента и се и на крај се пласираш во ЛШ и го продаваш... Ме боли кур за буџети, пари, трансфери и се остало, едноставно не смеат ни да помислат да го продадат Икарди. Треба сега нов договор да му дадат, откупна клаузула милијарда евра и поздрав, кој ја плати нека го носи со се тоа дрољата што ја има дома.
Na ikardi mora itno da mu se prodolzi dogovor so klauzula minimum 150m evra, i sea ima otkupna klauzula ama e 100, taka da ako nekoj ponudi pod difolt i se prifaka, inter ne se prasue nisto, vaka so 150minimum, a sigurno i on ke bara da ima klauzula, neka ide ... ako saka, jebiga.
Najveronatna destinacija bi bila real, a real tesko bilo koj da go odbie, narocito igrac ko nego, koj veke 25 ke puni, a seuste ne igral ni vo LS.
Ne veruvam ako real mu dojde so ponuda, deka bi gi odbil, mu odgovara toa ko opcija i nego i na wanda, u spotlajt ke bide i pod difolt ke si ima i zgarantiran reprezentativen status.
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.566
Пуштете монако - анжер кој има арена и глејте го јоветич како игра и каков гол даде.А овде со некои стручњаци се расправав коа ме убедуваа дека габивол бил подобра варијанта.
Абе цел свет мајка да им ебе на жандингдонг и компанија.
Ова со икарди и шкрињар ако е вистина гроб да немаат да даде господ.Поколенија да им трпат да бог да!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Bi gi trampal Broz, Perisic i Kantreva za Malinkovic - Savic . Sega go gledam protiv Napoli , deckoto gi rabotis mislis protiv Pelister igra.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
Zamislete lazio ima 3 porazi dokolku inter pobedese na prethodnite 2 natprevari ke imavme prednost sega pred lacio i roma. Da go e*am u gz spaleti perisic kandreva i site smrdezi so se zamisluvat bogovi vo inter .plemeto da im go tiiit utre ako ne pobedat
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Bi gi trampal Broz, Perisic i Kantreva za Malinkovic - Savic . Sega go gledam protiv Napoli , deckoto gi rabotis mislis protiv Pelister igra.
Да секако,и ќе го снајди истата судбина на Хернанез,Зарате и Кандрева...да му ебам племето нивно смрдено..во Лацио играат како нинџи,ќе дојдат во Интер ќе станат второразредни играчи....и пак Лацио пред нас ќе завршат на крајот...никогаш повеќе да не купат играч од тој посран клуб...и што е најтрагично 3 порази со ред имаат и нашите ништо неможат да искористат...јас не знам што треба повеќе за да завршиме во Топ 4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom