Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Па баш Валеро е измислен за споро градење на акции.

У право си за ова. И јас истово го размислував вчера, Борха ти е класичен шпански (ју донт сеи) везен играч, доста поразличен од погоре набројаниве пред се Банега и Љајиќ. Валеро ко и секој шпански фудбалер практично, е научен на споро играње фудбал, со подавање со споро градење на акции, без брзање и со точни докторски пасови.
За 10ка не е, да, не е таква 10ка ко што бараш, нешто ко Снајдер што беше или ко овие што ги спомна.

Ја мислев Марио ќе биде таков, ама курац, не знам што се дешава со компиров.
Многу корисен играч е за тимов, го обожавам. Има одличен осет за пас во длабочина но најдобар е кога од него почнуваат акциите а тоа значи играње малку поназад. Нас ни фали некој вистински АМФ кој ќе има добар шут и ќе допринесува со голови, некој што ќе може да ја дрибла одбраната кога ни играат бункер.

Мора да имаме повеќе играчи способни да постигнуваат голови освен Икарди и Перишиќ. Рандом голови од прекин од Шкриниар, Дамбросио и остали се баш тоа, рандом.

Како и да е, добри резултати досега, 10 победи и 3 нерешени. Нема место да им се замери за ништо ни на Спалети, ни на дечките. Ме радува што после долго време земавме засилувања во вистинска смисла на зборот, и тоа играчи што на хартија делуваа загрижувачки. Ќе си добијат шанса Кансело, Далберт и Карамо со тек на време, секако не се земени да дадат инстант импакт, туку се земени да бидат битна алка во иднина. Сепак се деца и не треба да се брза со нив.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нас ни фали некој вистински АМФ кој ќе има добар шут и ќе допринесува со голови, некој што ќе може да ја дрибла одбраната кога ни играат бункер.


9 милиони. :) :) :) :)

Магот Сабатини, сеа ќе ми го ували тимонот Пасторе.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Moze nekoj da mi kaze statistika za spaleti i roma i nivnite nastapi vo LS, normalno dodeka toj im bese trener ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
06/07- 1/4 финале 1-7 од Манчестер.
07/08 - 1/4 финале исто испаднати од Манчестер.
08/09 - 1/8 финале испаднале од Арсенал на пенали.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Ова се тие 1-1 утакмици на гости што ги играме. Ќе примиме некој глуп гол, ќе притиснеме, ќе се бранат и едвај ќе израмниме. Шкринијар спие, Ханда ја вади од гол линија, цел тим у паника више 20 минути..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ова се тие 1-1 утакмици на гости што ги играме. Ќе примиме некој глуп гол, ќе притиснеме, ќе се бранат и едвај ќе израмниме. Шкринијар спие, Ханда ја вади од гол линија, цел тим у паника више 20 минути..
najzalno e toa sto vo prethodnata utakmica i vo ovaa edinstvena rotacija e nagatomo-santon.

Awe daj pustaj gi vnatre brozovic, mario neka gi kinat ciganive ama jbg
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Ханда бог :semolam:
Во шише не ставија овие. Многу е едноставно да ни играат висок пресинг со вакви мртви бекови. Уште во старт имаме два играчи мањак за разигрување. Додатно борха е преспор да изнесе топка и не се снаоѓа добро при пресинг.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.555
Ова се тие 1-1 утакмици на гости што ги играме. Ќе примиме некој глуп гол, ќе притиснеме, ќе се бранат и едвај ќе израмниме. Шкринијар спие, Ханда ја вади од гол линија, цел тим у паника више 20 минути..
sto spie, ne postoi sredinata, bukvalno nisto ne igraat site od koi zavisi igrata u napad, celo vreme e na udar odbranata.
Totalno utnata koncepcija na startov iame, ko bez skauting da vlegle u mecov a pisav i posle atalanta, smenija trener kaljari ne se ona dno koe bea pred mesec dena koga vrzaa 5 porazi po red, baska sto cela trojka u sredina celi ebani 20 min ne postoi, za santon i diambrosio muabet da ne praam bolje, normalno e deka ikardi, perisic i kandreva u vakva situacija dzabe igraat.
Zasluzivme gol da primime, istoto sranje se ko prvo so bolonja, sreka ne gubime i toa zasto handa cudo od intervencija imase. Mislam deka do poluvreme ke se macime, ovde mnogu raboti treba da se smenat u igrata, totalno e utnato sve.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
sto spie, ne postoi sredinata, bukvalno nisto ne igraat site od koi zavisi igrata u napad, celo vreme e na udar odbranata.
Totalno utnata koncepcija na startov iame, ko bez skauting da vlegle u mecov a pisav i posle atalanta, smenija trener kaljari ne se ona dno koe bea pred mesec dena koga vrzaa 5 porazi po red, baska sto cela trojka u sredina celi ebani 20 min ne postoi, za santon i diambrosio muabet da ne praam bolje, normalno e deka ikardi, perisic i kandreva u vakva situacija dzabe igraat.
Zasluzivme gol da primime, istoto sranje se ko prvo so bolonja, sreka ne gubime i toa zasto handa cudo od intervencija imase. Mislam deka do poluvreme ke se macime, ovde mnogu raboti treba da se smenat u igrata, totalno e utnato sve.
Па спие, кај кур е да чува играч на нафрлена топка? Ако ти е играчот позади грб, не ти е средината крива.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.555
Па спие, кај кур е да чува играч на нафрлена топка? Ако ти е играчот позади грб, не ти е средината крива.
muabetot mi e deka apla na udar bese odbranata, a ostatokot od timot nit igra koga napagame, nit koga se branime, ne deka e lesno da sedis flaster za igrac u takva situacija, i topkata bese perfektna i sve, u prvi 20 min 100 pati ovie nafrlija vnatre, edna od 10 centarsuta ke bide zicer, jebiga.

edit, eve ja kaznata i nepisanoto pravilo, go jadea radi zicerot. :)

Kandreva ebenje od centar sut, i toa so leva, a i perisic ako imase namera da podava :cuc::cuc::cuc::cuc:, ako ne, pokraj zicerot na kaljari, i ova bese apla srekno za nas.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Кандрева каков напредок има со нафрлувањава, свака част.[DOUBLEPOST=1511641349][/DOUBLEPOST]И денес се надевам дека конечно ќе го пушти Кансело да поигра, ни треба еден жив бек.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Имаме доволно индивидуален квалитет да изгриндаме 3 бода од мечов.

Едер, Брозович, Жоао Марио... било кој да влезе ќе биде апгрејд во средината моментално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom