Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Види го овој Спалети со измениве, све едни исти, 90та минута Едер мора да влезе вовововововово Едер.
Брозовиќ исто, зашто го пуштаат на скоро решена утакмица не ми се јасни, не му се игра така.
Сантон 90 минути никад нема изиграно.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Plukanjeto po dambrosio I nagatomo vi e navika od minatite sezoni, ovaa igraat odlicno. Dene's duri I se custvuvashe neigranjeto na nagatomo..
Vecino da IMA malku poveke samodoverba ke bide igraciste. Santon, Perisic I candreva denes Bea losi, a miranda , skriniar, dambrosio I ikardi odlicni.. Ostanatite odigraa prosecno...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Реално, прво полувреме Гасперсон тактички го посра Спалети. :) Второ, беше сосема друг натпревар. Незнам што смени Спалети, ама што и да беше, даде резултат.

Победава е на грбот на Икарди. Ако не ги дадеше тие два гола, напреварот после 70та минута можеше да отиде во сосема друга насока. Btw стандардно ненормален финиш од него, таков напаѓачки инстинкт ко неговиот е вистинска реткост.
Ја не би се секирал и за новите бекови, Кансело и Далберт. Мислам дека ќе си ја добијат својата шанса, има уште 2/3 од сезоната за играње. Мислам дека поентата му е полека да ги воведе во фудбалот што сака неговиот тим да го игра, да не ги изгори, да се осеќаат сигурни кога ќе играат. Истото го правеше во Рома со оној Емерсон ако добро памтам, нека ме поправи некој фан на Рома ако сум грешка. Може и да е некоја друга причина, лични проблеми, иако генерално Спалети не оставал впечаток на тренер што иде со глава низ ѕид. Мада треба и да спомне дека Дамбросио и Нагатомо не играат воопшто лошо. Проблемот е што ова им е горната граница, ограничени се со квалитет, така би требало на долг рок да се размислува за овие позиции. Ќе видиме во иднина што е работата, дали ќе добијат натпревари и ако добијат како ќе играат.
За денес, прилично лоши беа Валеро и Гаљардини. Вториот мислам дека треба да одмори малку следната утакмица, некако изгледа како да нема енергија додека игра. Имаат сеа два напревари до Јувентус што би требало да ги добијат. Тој напревар дефинитвно ќе им биде тестот на оваа полусезона. Според тоа како ќе се однесуваат на тој напревар, ќе се види од што материјал е направен тимот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Истото го правеше во Рома со оној Емерсон ако добро памтам, нека ме поправи некој фан на Рома ако сум грешка.
Истово ми го спомна прееска Џонтра на ФБ, така да има логика во муабетов што го спомна. Само се надевам дека нема да бидат избацени од тимов и Далберт и Кансело без воопшто да заиграат и да добијат шанса.

Мора следната Марио да почне од првата минута, едноставно не може 40+ милионско засилување да ти влага во 85 минута на решени натпревари.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Истово ми го спомна прееска Џонтра на ФБ, така да има логика во муабетов што го спомна. Само се надевам дека нема да бидат избацени од тимов и Далберт и Кансело без воопшто да заиграат и да добијат шанса.

Мора следната Марио да почне од првата минута, едноставно не може 40+ милионско засилување да ти влага во 85 минута на решени натпревари.
Не би требало, напиша некој на претходната страна, и двајцата изгледаат како тип на бекови во кои Спалети е генерално заљубен. Офанзивни со добри физички карактеристики. Мислам дека има врска и со тактика, комплициран е италијанскиот фудбал, посебно за дефанзвци кои не се многу тактички писмени. Сите тимови внимаваат на такви детали и знаат да искористуваат ситни грешки, што ако играчот нема среќа и биде фрлен во оган од почеток, може да му ја завршат кариерата во Италија уште пред да почне. Интер генерално никогаш не внимавал на такви работи, затоа и има изгорено еден куп на играчи. :D
Мада може и да нема врска ова што го пишувам, може и не се доволно добри, у секој случај се слагам дека мора да добијат барем шанса.

Марио ми е мистерија, не знам што се случува со него, ја мислев дека ќе биде најдобриот мидфилер годинава во Интер и ќе има breakout year. Дефинитивно не се снаоѓа во улогите што Спалети му ги дава, може треба да го проба и поназад во двојка со Весино или Гаљардини, штознам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Марио ми е мистерија, не знам што се случува со него, ја мислев дека ќе биде најдобриот мидфилер годинава во Интер и ќе има breakout year. Дефинитивно не се снаоѓа во улогите што Спалети му ги дава, може треба да го проба и поназад во двојка со Весино или Гаљардини, штознам.
А може и лево да го игра место Перишиќ, а место Кандрева Перо да иде десно пошо може он и таму да игра, а башка и под итно треба да биде седнат Кандрева пошо допира дно.

Каљари и Киево мора да се добијат па со Јуве дерби е јебига, во Торино и бод е доволно, а три веќе ќе значат озбилна кандидатура за титулата.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Za diambrosio zborev uste lani, italijanec e, mora da iame radi pravilata u kalcoto talijani taka da za zamena e dobra opcija vo klubov, za bela mecka i nedopirliv prvotimec u nikoj slucaj.
Ali denes da mu se oddade pocit, najdobrata partija od koa e dojden ja izigra, vtoriot gol 90% e negov, prvo odzema topka, posle tacna do ikardi, tocno deka finisot bese ebenje ama za ikardi vakvite situacii se mackina kaslica, idealna topka dobi.



Vesino denes realno ne postoese na teren, nevidliv, brozovic prica za sebe bese, si imase partija ekvivalentna na negovata inteligencija, znaev deka prviot gol, ako vishe go davame, ke bide od prekin, zasto gasperson postavi dobra protiv igra i se macevme celo edno poluvreme, otkako gi izbushivme posle nafrlena od prekin rutinski gi dobivme.
Ali sve na sve koga ke se sobere, 2-0, ikardi so promasen zicer u sansa koja bese bolja i od penal, plus mislam i eden nedosuden penal u prvo imavme, protiv tim ko atalanta e ok, pogotovo zasto doaga ova posle reprezentativna pauza koga lesno se kiksnuva, baska sto i ne primivme gol a i atalanta realno nemaa nekoja apla seriozna prilika za gol.
Sledna so kaljari, smenija pederite trener fatija nekoj zalet, nema da bide lesno, baska ne se znae nie na sto sme, varirame od natprevar u natprevar, nikako da prodolzime tamu kade sto sme zastanale posle dobro odigrana utakmica a vreme e da fatime takov ritam.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога го видов Сантон прва постава исклучив и не ја гледав воопшто..треба ненормален да си 2 сати да си губиш од денот за да ги гледаш овие инвалидите од бекој,па и како што читам умрениот келнер изиграл страшна партија..сега таман си доби кредит да се глупира до 2022 што би рекол Стекот..мизерии белосветски..ајде Кансело можеби е премногу офанзивен ама Далберт се откости минатата сезона од играње бек и тоа натпревари од високо ниво..сигурно не е дотолку слаб за да не добива шанса.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Колку и да делува ретардирано, сигурен сум дека Спалети знае што прави со Далберт и Кансело. Верувам дека има причина во нивното неиграње. Исто така, тоа никако не може да се поистовети со ситуацијата со Марио, бидејќи он е подолго од нив во тимот и го загуби статусот првотимец... Јас повеќе би бил загрижен за него отколку за бековиве.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Дамбросио лејт блумер =D

Опасни сме од контри, полуконтри и прекини ама често се наоѓаме во фаза кога ќе дојдеме до гол и неможеме да задржиме посед и не знаеме што со топката. За споро градење акции ни фали еден креативец налик Дибала, Ковачиќ, Инсиње, Банега, Љајиќ. Валеро ми се допаѓа како игра ама мислам дека е далеку поопасен како задни везни, не се снаоѓа баш како АМФ.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
проблемот е што замислата на спалети можат да ги остварат само овие 11торица.
одма се забележува дисхармонија кога ќе влезат брозо и марио во игра, одма подруго играат губат на организација. не сум апологет и цврсто сум убеден дека за да интегрираш играч мораш да му даваш минутажа али засега изгледа ко спалети да има план и мора да му се верува во неговата замисла.
вајлда далберт , кансело и карамох ќе добијат сериозна шанса во купот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
За споро градење акции ни фали еден креативец налик Дибала, Ковачиќ, Инсиње, Банега, Љајиќ. Валеро ми се допаѓа како игра ама мислам дека е далеку поопасен како задни везни, не се снаоѓа баш како АМФ.
Па баш Валеро е измислен за споро градење на акции.

У право си за ова. И јас истово го размислував вчера, Борха ти е класичен шпански (ју донт сеи) везен играч, доста поразличен од погоре набројаниве пред се Банега и Љајиќ. Валеро ко и секој шпански фудбалер практично, е научен на споро играње фудбал, со подавање со споро градење на акции, без брзање и со точни докторски пасови.
За 10ка не е, да, не е таква 10ка ко што бараш, нешто ко Снајдер што беше или ко овие што ги спомна.

Ја мислев Марио ќе биде таков, ама курац, не знам што се дешава со компиров.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom