Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Се се мислам дека Кандрева ќе биде како Хернанес или Зарате, башка 29 годишен играч кој нешто покажал во просечен Лацио... Не фала...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Се се мислам дека Кандрева ќе биде како Хернанес или Зарате, башка 29 годишен играч кој нешто покажал во просечен Лацио... Не фала...
Епа брат на сите ни е јасно кои фудбалери ни се на таргет листа, и од кој ранг и класа. (просек)

Ако не биди Кандрева тогаш некој Кандрева2 и така...

#ффп#правила#курципалци#реконструкција#преродба#заподобарИнтер#факит
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Епа брат на сите ни е јасно кои фудбалери ни се на таргет листа, и од кој ранг и класа. (просек)

Ако не биди Кандрева тогаш некој Кандрева2 и така...

#ффп#правила#курципалци#реконструкција#преродба#заподобарИнтер#факит
Абе да, али мн пари за таков играч, пре би за некое бразилче макар и фејлнал.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Абе да, али мн пари за таков играч, пре би за некое бразилче макар и фејлнал.
хахах па стално така правиме, стално преплаќаме некои си "докажани" анонимуси или потрошени просеци ко Кандрева. :icon_lol:

Али ми скурчи да се нервирам и да се расправам... ;)
 
D

Darko_ufo

Гостин
Kandreva e licna zelba na Mancini. Inaku ovie Napoli ne dupcat za Ikardi, oni ke go kupivale... Abe treba Ikardi kako so Baba Roga da go plasat, ako ne igras ubavo ke te prodademe na Napoli. Zavrisle treto mesto ke ni glumat Barselona pa uste sea tuka Dzoni ke mi se izbaci i ke me ubeduva deka Napoli za nas se Real Madrid :facepalm:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Kandreva e licna zelba na Mancini. Inaku ovie Napoli ne dupcat za Ikardi, oni ke go kupivale... Abe treba Ikardi kako so Baba Roga da go plasat, ako ne igras ubavo ke te prodademe na Napoli. Zavrisle treto mesto ke ni glumat Barselona pa uste sea tuka Dzoni ke mi se izbaci i ke me ubeduva deka Napoli za nas se Real Madrid :facepalm:
Реал можда не, ама тим кој комотно можи да ни држи лекции тоа да.
Не издигнувајте се непотребно над Наполи!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не бе и Џони ги мрзи од дно на душа. :icon_lol: Тука сме раат барем, нема да ни ги праи Наполи и Рома дека се Барса за нас, ко Севиља и Селта да му ебам крвта. :D

20 милиони + Габијадини... :pos: па за ваква понуда Едер не би им го дал па не Икарди. Изгледа Марота овие неколку дена му го исушил мозокот на Де Лаурентис па почнал да трипа овој.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Море све да му ебам.све ...дај боже стадионот да му изгори и нив и на Рома..гла да не кренат од повреди и само малерозни работи да му се случуваат..да ти ебам умрените екипи што неможиме да мрдниме од тие помочаните..1000 години пред нас завршуваат и неможиме ЛШ да играме заради тие ...кога играат едни против други дај боже публиката да влези и да се испоколат сите до еден(тамам и тие се мразат), а онај Де Лаурентис пролив да има секој ден и да не стани од кревет да му ебам куроглавиот..

Првин за Наполи и Рома да фатат клетвите па некако да завршиме над нив,потоа ќе почнам и Јувентус да ги колнам да му ебам криминалците :D

И ако толку сакаат да го купат Икарди нека му постават цена од 86 милиони евра и нека ги платат ако му стига куро на онај смрдениот...Икарди посекако не вреди повеќе од 40 милиони, а вака нека платат дупло и нека се гонат со онаа ороспијата
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.707
Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Erkin; Biabiany, Melo, Kondogbia, Nagatomo; Palacio, Jovetic
Официален состав за вечер со ПСЖ.
Сум фатил времиња на џулиомепјетро,бурук окан,доменико морфео,грешко,ама волку слаба екипа Интер немал.
БРУКА!
 
D

Darko_ufo

Гостин
Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Erkin; Biabiany, Melo, Kondogbia, Nagatomo; Palacio, Jovetic
Официален состав за вечер со ПСЖ.
Сум фатил времиња на џулиомепјетро,бурук окан,доменико морфео,грешко,ама волку слаба екипа Интер немал.
БРУКА!
Добро бе да му ебам мајката у пичка па ги нема Икарди (ситна повреда) Банега, Перишиќ, Брозовиќ, Муриљо, Медел (уште не се вклучени во тимот), Кандрева, Тешеира, Меси и Арда Туран (ќе се приклучат од Август).

Со кој тим сакаш да изелземе коа тие се во САД?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.707
Добро бе да му ебам мајката у пичка па ги нема Икарди (ситна повреда) Банега, Перишиќ, Брозовиќ, Муриљо, Медел (уште не се вклучени во тимот), Кандрева, Тешеира, Меси и Арда Туран (ќе се приклучат од Август).

Со кој тим сакаш да изелземе коа тие се во САД?
Абе ти еби му ја мајката у пичка колку сакаш,ама џабе :)
Застани пред огледало и почни на глас да ги читаш имињава на играчиве.Параолимпијада :ROFLMAO:
Незнам,мене ме фати некое измешано чувство на срам и нервоза кога ги прочитав....
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Не бе, сме имале конкурентен тим и за во ЛШ, ми иди да се исколам од измешани чувства во тој момент. :pos:

Да, ЛШ групна фаза, да им го олесниме пласманот на гигантиве понатаму... :ROFLMAO:

Со Броз, Перишич, Мело, Нагатомо, Едер, Ранокија и останативе на чело со Манчини во ЛШ, are u fuckin' serious? :LOL:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога ќе ги видиш првин Нагатомо,Ди Амбросио,Ранокија и Паласио те опфаќа чуство на одбивност и депресија..неможи и не смеат овие играчи уште да играат во Интер..Гуарин беше доктор за сите овие и колку толку вредеше а овие нашите стручњаците успеаа само него да го дадат за ебани 8 милиони во Кина...додека овие четворицата уште се влечат во Интер..резил,страмота,бруки..па Бјабјани и Мело:facepalm:..нека се ебат во газот ..сите овие 6 души што ги набројав не смеат да пристапат на теренот ако сакаме успех за наредната сезона
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.682
Не дека се ни е розево во тимот, ама пак ли ќе ве читам ко лани? Леле кур пукнаа одредени (не алудирам на вас двајца сеа што почнавте конверзација), пошо нели Милан не тепаше на Ергеле куп и Реал и уште некои таму, за после да стартуваме со 5-0-0 и да испадне дека џабе брчеле. Па втора пријателска ни е, онаа првата со аматерите не ја ни рачунам, чекајте, пола тим на одмор ни е, нека играат овде ова шљамовиве па лека полека да се отарасиме од ѓубрето во тимот, ако им е тоа во план на Манчини и компанија. Кое фајде ако играат првотимците и некој се повреди? Затоа се пријателските, нека ги проба сите играчи... Не знам што паничите без потреба, уопште не ме занимаат овие утакмици, мислам од резултатски аспект.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.212
Поени од реакции
16.654
Не дека се ни е розево во тимот, ама пак ли ќе ве читам ко лани? Леле кур пукнаа одредени (не алудирам на вас двајца сеа што почнавте конверзација), пошо нели Милан не тепаше на Ергеле куп и Реал и уште некои таму, за после да стартуваме со 5-0-0 и да испадне дека џабе брчеле. Па втора пријателска ни е, онаа првата со аматерите не ја ни рачунам, чекајте, пола тим на одмор ни е, нека играат овде ова шљамовиве па лека полека да се отарасиме од ѓубрето во тимот, ако им е тоа во план на Манчини и компанија. Кое фајде ако играат првотимците и некој се повреди? Затоа се пријателските, нека ги проба сите играчи... Не знам што паничите без потреба, уопште не ме занимаат овие утакмици, мислам од резултатски аспект.
Со играчите со кои се поврзва Наполи за парите од Игуаин, Рома гледам глупости прај оти да немате шанса за ЛШ (ако го задржите Икарди) ете Реално прајме маубет конкуренти ви се Рома и Наполи и двата тима изгубија доста битни играчи а наполи пак со некој просеци се поврзва цело време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom