Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.542
Поени од реакции
4.371
И Волфсбург да направеа повеќе "нивни" грешки и ние можеби ќе го подобревме резултатот :rolleyes:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.017
Карицо - племето да ти го ебам
Хесус - племето да ти го ебам
Манчини - племето да ти го ебам
Паласио - ќе размислам за твоето племе
Од исто племе се сите. :D

Џони си фати паричка и ни се смее... најкриво ми е што Волвзбург не се толку јаки колку што сме ние грешковци.

2-0 во Милано и чао. Фудбал е ова, еве свеж пример Мурињо го исрка дома од 10 играчи, се е можно без разлика на формата на двете екипи
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Од исто племе се сите. :D

Џони си фати паричка и ни се смее... најкриво ми е што Волвзбург не се толку јаки колку што сме ние грешковци.

2-0 во Милано и чао. Фудбал е ова, еве свеж пример Мурињо го исрка дома од 10 играчи, се е можно без разлика на формата на двете екипи
Со онаа одбрана и со Манчини на клупа без две парчиња дома нема да сме...

Добро бе неможам да разберам што правеше со измената Хернанес-Видич?..зарем тој идиотот бразилски дотолку не е спремен па мора во 50-та минута да го менваат?...и вие што очекувавте бе?..дека ќе го победиме Волфзбург на гости?..со нормален тренер и под нормални околности можеби ќе се надевавме на нешто повеќе,а Манчини идиотот 15 години е тренер и сеуште не научи како да ја постави играта на вакви елиминациони натпревари туку си играа како да се работи за првенствен натпревар....да му ебам све[DOUBLEPOST=1426217284][/DOUBLEPOST]
Против Волфзбург не постои поголем и посигурен 1,е таа е за 1000.000 денари да му ставите и да земите некоја пара...сигурен сум дека Манчини ќе излези со Хернанес-Меде и Гуарин на средина,и Паласио со Икарди напред...одрбаната класика со Ранокија и Хуан кои се изгубени во просторот и не знаат кај тераат..Де Брујне и Дост има глата да ни ја дупнат
Да се самоцитирам
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.692
Najtragicno e sto sansata na natprevarot ja imaa pred da smeni igrac od sredina za stoper, sto znaci se nosea dobro, posle taa izmena sve otide u tri lepe, nikakva igra, germancive se osokolija dopolnitelno zasto inter bese totalno bezopasen, a papakov normalno ne prevzema odgovornost. Najlosoto za Inter bese sto poklonija golovi pa povoj ISTO kako i Macari si bara izgovori, im poklonile golovi, toa sto im viseshe golot otkako igrase formacija 5 3 2 nema veze, da ne bile greskite sve ke bilo ok, kakov glupak, a timov evidentno e deka ne znae da ja igra taa formacija, a pogotovo ne koga i Vidic e na terenot i toa igrase ko stranicen stoper, go gleam na kraj desen bek, nafrla nesto se gubi u prostor.

Na strana vcerasnoto sranje, Ausilio raboti na toa da go donese Jovetic i sega za sega nestata se odvivaat dobro.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од 2010та, после Моу ова ви е 7ми менаџер од кои што последните три ви се менуваат од сезона на сезона, Веројатно Манчини ќе биде четвртиот (јес да не дојде на почеток на сезона). Како стоите со одплаќање, зошто веројатно не потпишуваа договори на една година туку прерано им ги прекинуваат истите?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од 2010та, после Моу ова ви е 7ми менаџер од кои што последните три ви се менуваат од сезона на сезона, Веројатно Манчини ќе биде четвртиот (јес да не дојде на почеток на сезона). Како стоите со одплаќање, зошто веројатно не потпишуваа договори на една година туку прерано им ги прекинуваат истите?
Сфе плаќаме. На Мацари му го продужија договорот и го ногираа, ене го на платен список лапа кешарица да му ебам тоа фацата зажарена.
Манчини изгледа има некои 340 клаузули у тоа договорот, кога сака може да си иде, што сака може да праи.
Другите тренери што ни беа си имаат работа сеа, така да само Џиги е на платен список најверојатно до летоска, го бараат неколку клубови.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Juan aren beshe cel natprevar osven za naldo golot.
Ne napravi ni karton :D

Jovetic i toure ako gi donesat za malku pari zverovi se
Godin mozi da se zemi potoa
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372


Можна формација за вечер, можно е Ханданович да не брани поради настинка.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Го поштувам Манчини али ова што го прави стварно нема смисла,со што Кузмановиќ повеќе заслужи да биде во составот пред еден Ковачич пред кој стои огромен потенцијал,дедо Паласио повторно во составот,зошто го зема Подолски тогаш зошто го бараше па ако на вакви утакмици против една Чезена не му дадеш шанса тогаш што останува за другите.Стварно го засакав Ковачич али мислам дека на лето треба да си иде никој нема право да му ја уништи кариерата на детето а посебно не смрдлево кое што е 2 месеци на клупа на Интер
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
675
Поени од реакции
2.326
Јесте да, нека фаќа патот на лето, као што напрај Кутињо, зашо тука мамето ќе му се ебе со овие жабарски малоумни "стручњаци"

КАКО НЕ ФАТИ ЕБОЛА СВЕ ДА МУ СЕ ИЗНАЕБАМ ДОМА ШТО МУ МРДА
 
D

Darko_ufo

Гостин
Добро покрај Ковачич, Хернанес, Брозович го стави Кузманович, и дај Шакири нека одмори малку, се гледа дека не му иде, или во најмала рака нека ги стави Шакири и Икарди во напад а позади Ковачич
 
Член од
9 август 2011
Мислења
424
Поени од реакции
1.138
Глуп е бе да му ебам мамицата. Мора пред секоја утакмица да ме изнервира со некој коњски потег.
Го унакази детено...
 
D

Darko_ufo

Гостин
Сега треба да го стави Видиќ на местото на Икарди и ќе заврши работа[DOUBLEPOST=1426455272][/DOUBLEPOST]Дали има еден нормален во овој тим? Да ти ебам тоа Мистер Х-от што го донесоа
 
Последно уредено од модератор:

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.489
Поени од реакции
4.235
Да ви го ебам:
а) Племето
б) Под а)
в) Под б)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom