Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Шо го тупите бе ,
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колку лоша одбрана игравме вчера, тоа е чудо, не отвори Наполи, не утепа со контрите, не му беше ден на Игуаин иначе полувреме ќе беше најмлаку 2-0, исто Ханда на ниво, одбрани се што се бранеше.
Првиот гол на душа на Хуан, се сврти да види дали има играч и не се врати, и Хамшик им се најде меѓу двајца.
Вториот гол Брозович згреши на терен, по таа грешка падна голот, пак одбраната лошо реагираше, Хуан не смееше да прави стартови, во 1 минута доби жолт. Сантон исто лош во одбрана Мартинез го искрши, но беше добар во напад, баш по неговиот дриблинг и нафрлување падна голот.
Ернанез не заслужува секоја утакмица да е резерва, заедно со Ковачич, сега во четварток играме на гости со Волсбург, би требало еден да добие шанса од нив.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Против Волфзбург не постои поголем и посигурен 1,е таа е за 1000.000 денари да му ставите и да земите некоја пара...сигурен сум дека Манчини ќе излези со Хернанес-Меде и Гуарин на средина,и Паласио со Икарди напред...одрбаната класика со Ранокија и Хуан кои се изгубени во просторот и не знаат кај тераат..Де Брујне и Дост има глата да ни ја дупнат
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Против Волфзбург не постои поголем и посигурен 1,е таа е за 1000.000 денари да му ставите и да земите некоја пара...сигурен сум дека Манчини ќе излези со Хернанес-Меде и Гуарин на средина,и Паласио со Икарди напред...одрбаната класика со Ранокија и Хуан кои се изгубени во просторот и не знаат кај тераат..Де Брујне и Дост има глата да ни ја дупнат
дај бе не го глуши веќе :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да, никој не игра со класичен деструктивец, у реду е, објаснете ми што се Бускец, Матиќ, Блинд, Де Јонг, Хави Мартинез и други... И не ми објаснувајте дека Медел не знае да подава, секоја утакмица има над 80% точни додавања, ниеднаш до сега немал рејтинг понизок од 6.5.
Ненормална работа врши на средина, само што вие експерти некако слабо приметувате. Хернанес ми го барате у прва постава и Гуарин или Ковачиќ на местото на Медел, има да дува промаја по средина од Икарди до Хандановиќ.

Only Gary Medel had over 100 touches tonight (102), 46 more than any other Napoli player.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.545
Поени од реакции
4.375
Не знам... и јас не сум против Медел, на почетокот бев скептик и плукав, но го увидов спротивното.
Попрво би плукал по Жезус отколку по Медел.

Мислам дека човекот добро си ја врши работата. Гаргањо да не беше подобар? Не драпајте... :D
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Да, никој не игра со класичен деструктивец, у реду е, објаснете ми што се Бускец, Матиќ, Блинд, Де Јонг, Хави Мартинез и други... И не ми објаснувајте дека Медел не знае да подава, секоја утакмица има над 80% точни додавања, ниеднаш до сега немал рејтинг понизок од 6.5.
Ненормална работа врши на средина, само што вие експерти некако слабо приметувате. Хернанес ми го барате у прва постава и Гуарин или Ковачиќ на местото на Медел, има да дува промаја по средина од Икарди до Хандановиќ.

Only Gary Medel had over 100 touches tonight (102), 46 more than any other Napoli player.
Никој не е против Медел, ама зато споредбите шо ги напрај со играчите погоре благе везе ти немаат, ако веќе со некој можиш да го споредиш Медел то ти е единствено со Гатузо, Гравесен и компанија трактори кои беа актуелни пред 10години кога се играше таков тип на задни везни типични касапи и кондиционо преспремни , според муабетот Медел ти е достојна замена на Мота или недајбоже на Камбиасо?? :) Манчини нема подобра алтернатива зато Медел е тука. Да не се разбериме погрешно дека не е квалитетен, далеку од тоа ...
И да, не се пали на додавањата, поготово од вчера каде и ти да ја имаше неговата задача ќе врзеше 70тина додавања, главно Ранокиа-Сантон-Ранокиа-Брозович и обратно . ;)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Медел сепак знае да додаде асална топка за разлика од тие погоре со кои го спореди.
И да, не кур го преценувајте толку Тијаго Мота, у секој муабет го ставате божем Пирло е.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.545
Поени од реакции
4.375
Медел сепак знае да додаде асална топка за разлика од тие погоре со кои го спореди.
И да, не кур го преценувајте толку Тијаго Мота, у секој муабет го ставате божем Пирло е.
Па не можи да биди Пирло брее, како би бил кога човекот е дефанзивец или DMF ако сакаш.

Мота беше крал на своја позиција. Ок има(ше) и подобри али барем ние не смееме да го потценуваме.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Против Волфзбург не постои поголем и посигурен 1,е таа е за 1000.000 денари да му ставите и да земите некоја пара...сигурен сум дека Манчини ќе излези со Хернанес-Меде и Гуарин на средина,и Паласио со Икарди напред...одрбаната класика со Ранокија и Хуан кои се изгубени во просторот и не знаат кај тераат..Де Брујне и Дост има глата да ни ја дупнат
1000 пати го повтори ова низ сите теми на форумов.Ако случајно не искочи 1,одма бриши акаунтот на кајгана и терај на фемина. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Сите што напишаа дека Ранокија изиграл одличен меч(па и добар) да си избришат профилот од кајгана и заедно со јонзе во вардар...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.417
Поени од реакции
109.173
Аууу Бене не дупи, со оглед на тоа што го играше претходно сезонава ова вчера беше СТРАШНА ПАРТИЈА.
Џони нека го цица, ебаму папакот, што сакам Џердан и Икарди да им начукаат по некој гол на Швабите и да ги посерат уште у Германија. Кој кур се Волфсбург па да им се плашам на нив, од вчера никнаа нив ќе им се плашиме, не ме јеби има да ги шораме од ќерамиди.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро не од вчера, од завчера, со Мисимивиќ, Џеко и Графите.

Џони не кур се смеј и не кур ја преценувај секоја екипа што ќе игра против нас небаре е Реал Мадрид. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро не од вчера, од завчера, со Мисимивиќ, Џеко и Графите.

Џони не кур се смеј и не кур ја преценувај секоја екипа што ќе игра против нас небаре е Реал Мадрид. :D
Абе реално немаме дотолку слаб тим,ама кога ќе ги видам Ранокија и Хуан назад како Бивис и Батхет и играта на тимот тотално без концепт и уште одсега можам да замислам што ќе се случува на теренот и како Волфзбург ќе ни напрај 100000 шанси .....физички и технички се подобри од нас и не гледам како ќе му се спротиставиме освен Манчини да излези со 10 дефанзивци па да изиграваме Челзи..ама Манчини нормално ќе ги стави Икарди,Паласио и Шаќири што значи дека Волфзбург ќе го имаат целиот простор на теренот да не растртат...

Па едни Селтик што не знаат да играат фудбал ни чукнаа 3 гола а не знаеа два паса да сврзат,не пак Волфзбург..додуша фудбалот е заебан спорт и се и сешто можи да се случи ама овде треба чудо да се случи да не изгубиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom