Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Паласио гол и пенал врз него. Нека трчаат вака 90 мин бе, лузерски пристап имаме од старт, се нервирам.

Битно нерешено против Наполи, многу ми е мило. Не можам да ги гледам Игуаин и Калехон, да им се мочам на фаците магационерски.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Не знам што видовте во Медел, јас да сум тренер не би го ставил ни на клупа за резерви. Уште ние играме во цела европа со таков тип на играч, само дефанзива знае ништо друго.

Денес Ранокиа одличен а Жесус очаен.
Паласио не направи ништо а на крај не извади со голот и пеналот врн него.
Другите солидни, Сантон еден од подобрите иако во одбрана и не беше којзае што...

Според мене Ернанес ни е најквалитетниот играч во тимот, се разбира заедно со Гуарин. Мора да добива поголема шанса, зошто да не на емстото на Медел. Ковачич е играч со најголем потенцијал, и без разлика дали има или нема искуство МОРА да игра.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.550
Поени од реакции
4.377
Види бе да им ебам тоа копилиљата... очи му истераа со тоа ласерите ццц
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
не зезајте бе,во екипа мора еден копач да се има налик Медел шти знае да брани простор и игра дефанзива.јесте да во напад е очај и не знае да повлече,ама во одбрана е доктор.кога ќе земе чичо Тихо подобар од него,тогаш ќе му ја мислиме

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Жими се ќе напраам група на фејсбук : Дали може да собереме 1000 лајкови и да му докажеме на Манчини дека тренерите имаат право да направат 3 замени и тоа не е се доколку ги собереме во рок од 24 часа тогаш замените ќе можат да се направат и пред 80-тата минута :facepalm:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Не знам што видовте во Медел, јас да сум тренер не би го ставил ни на клупа за резерви. Уште ние играме во цела европа со таков тип на играч, само дефанзива знае ништо друго.

Денес Ранокиа одличен а Жесус очаен.
Паласио не направи ништо а на крај не извади со голот и пеналот врн него.
Другите солидни, Сантон еден од подобрите иако во одбрана и не беше којзае што...

Според мене Ернанес ни е најквалитетниот играч во тимот, се разбира заедно со Гуарин. Мора да добива поголема шанса, зошто да не на емстото на Медел. Ковачич е играч со најголем потенцијал, и без разлика дали има или нема искуство МОРА да игра.
Една класа е подобар од тапкарошот!Во најмала рака и тоа...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.884
Da gubis i da ne iskoristis 3 izmeni, pamtam 4to ili 5to kolo doma so Lecce prvata sezona na mur, u 55ta minuta site izmeni mu bea iskoristeni, na kraj kruz u 80ta ja resi.
Nemam nikakvo objasnuvanje za ova, da nemas apsolutno nikakov sens za izmeni, stvarno nejasno ...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
не зезајте бе,во екипа мора еден копач да се има налик Медел шти знае да брани простор и игра дефанзива.јесте да во напад е очај и не знае да повлече,ама во одбрана е доктор.кога ќе земе чичо Тихо подобар од него,тогаш ќе му ја мислиме

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Во модерниот фудбал се поретко се користат такви играчи, треба копач ама да знае и да врзе додавање, да почне акција...

Кој е таков играч во Јуве на пример? Пирло игра пред одбрана.
Јаја ТУре е таков играч, ама знае да направи акција да даде гол, има удар, техника...
Мота во времето на Мурињо, нема споредба...


Немаме креативност во средината со овие играчи. Гуарин нема сила да игра 5 натпревари во 3 недели, Брозович не игра нешто посебно што го зациментира во прв тим.
Може повеќе да ги ротира играчите и поголема минутажа да добијат и Ковачич и Ернанес.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Брозович не е поквалитетен од Хернанес, и незнам со што заслужи да игра пред него. Премногу лабав играч, и често незнае да изнуди фаул. Добар е, не викам дека е лош, али мое мислење е дека Хернанес треба да игра пред него, па овој да го замени накај 70мин.

Манчини со замените е приказна за себе.

Ранокија незнам зошто мислите дека изиграл добро, па на првиот гол, тој и Јесус си спијат и се директни виновници.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Во модерниот фудбал се поретко се користат такви играчи, треба копач ама да знае и да врзе додавање, да почне акција...

Кој е таков играч во Јуве на пример? Пирло игра пред одбрана.
Јаја ТУре е таков играч, ама знае да направи акција да даде гол, има удар, техника...
Мота во времето на Мурињо, нема споредба...


Немаме креативност во средината со овие играчи. Гуарин нема сила да игра 5 натпревари во 3 недели, Брозович не игра нешто посебно што го зациментира во прв тим.
Може повеќе да ги ротира играчите и поголема минутажа да добијат и Ковачич и Ернанес.
па во право си,не викам не, но разликата е во тоа што Хернанес и Кова не знаат да играат одбрана кога ќе треба Интер да брани простор и да се игра фластер на играч.
Еве според некоја логика,ако Туре се доведе летово Медел веќе нема да го гледаме во прв состав бидејќи автоматски доаѓа за две класи подобар играч од него кој има допринос и во одбрана и во напад.
Гуарин исто така не знае да игра одбрана.

Во Јуве на пример кога се игра одбрана,сите играат одбрана,само Тевез ја нема таа задача бидејќи е убиствен на контри.Погба,Видал,Маркизо сите овие играат одбрана кога има потреба од неа.Кога се повлекува напад во него учествуваат Видал и Погба најчесто.
Кај нас Кова сеуште не е дораснат,а треба и мора да добива повеќе и почесто шанса на правилна позиција,а не како плејмекер да игра.се губи тоталка.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Со Мурињо дури и Ето и Пандев знаеа да одиграат одбрана, дефанзивните задачи си ги вршеа одлично.

Ако им се даде шанса и им се каже што треба да играат мислам дека може да го направат тоа.
Ернанес за Бразил играше и пред одбраната на местото на Рамирез што значи дека знае да одигра и на таа позиција.

Можеби со екипи кои имаат силен напад е ризик да се излезе со Ковачич, Ернанес и Гуарин во средина ама со Чезена и Емполи мислам дека треба да се има храброст да се нападне и да се покаже дека тимот има победнички менталитет.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
Среќен Роденден Интер! 107 години полни историја!
"This wonderful night will give us the colours for our crest: black and blue against a backdrop of stars. It will be called Internazionale, because we are brothers in the world."
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам кој попрво да го искритикувам...ајде Наполи што ни направија 100 шанси до полувреме и реално требаше 3-0 да биди,па и во организацијата на нападите немаме никаков концепт...и Хернанес-Ковачич и Гуарин да играат на средина пак ништо нема да играат и ќе ја лупаат топката како Манчестер Јунајтед од нивната половина до Икарди..неможам да разберам што тренираат воопшто на тренинг и дали Манчини нешто му кажува?..или чоекот не знај што да кажи?..па тој го гледа фудбалот што го игра неговата екипа бе?...Чезена изгледа поорганизирана и поцврста екипа од нас да му ебам мајката,овие од старт дека играат против Наполи како пички излегоа..еееј Наполи со супер мега звездите Каљехон и Игуаин кои се пропадната инвестиција и онај месарот Хамшик кој не знај кај тера...

И Наполи со овај умрен тим шо го има и со куварот на клупа има 12 бода повеќе од нас:facepalm:..немам зборови да ја опишам неспособноста и идиотизмот на Манчини и на целовкупниот тим воошто..најмизерниот Милан во историјата е 1 бод за нас..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.444
Поени од реакции
109.264
На утакмицава се видоа две работи:
1. Дека Манчини не знае да прави измени
2. Дека крофнарот е најголем лузер на светот (Бене цицај :цицки:)

Не ми се коментира за утакмицата, кој ја врти, морам само да го искоментирам потегот на Икарди. :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Ебате мудоњата, играчиште!!!!!! Не најозбилно, језда е пенал, најлесниот удар во фудбалот, ама начинот на кој го изведе тоа, а и резултатот кој стоеше на семафорот во тој момент... Браво, башка мерак ми е за крофнава неписмена, не можам пред очи да го гледам. И стварно е штета што конечно една добра утакмица изигра Ранокија а Интер не победи. Јас бев сигурен дека ќе тепа Интер денес, не може оној раштиман кретенски тим на крофнарот да е боље од нас, ама и ние сеуште си имаме Мацари-моменти во играта, а богами и Манчини моменти и затоа не тепавме. Тврдам дека сме подобри од нив!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom