Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Според мене добар потег беше ова на Тохир, само што не требаше да му биде понуден толкав договор, туку нешто како Абрамович со Бенитез што направи, тоа е единствената грешка на Ерик.

Моментално НЕМА добар тренер на располагање, а мораше да биде сменет оној копиљон Мацари, све да му ебам. Не ми споменувајте некое вд решение, зошто тоа многу ретко пали, а речиси невозможно е Занети/Фиго/Толдо или било која друга легенда на Интер да се снајде со ваков, реално гледано слаб тим на Интер. Гледајте го Инзаги колку е изгубен во Милан и се ќе ви биде јасно.

Манчио е пичка тренер, тоа ни е на сите јасно и увек сум го мразел кога барал некои смешни оправдувања, посебно кога беше тренер на Сити. А за слаб, не е така слаб тренер. Не ми споменувајте дека во неговата ера Интер немал конкуренција... па да му ебам мајката, Милан беше европски првак во 2006/07 и во тим го имаше еден Кака кој беше најголем цар во тоа време во цел свет, а Интер ипак беше шампион во Серија А (не дека немавме и ние добар тим, али ипак).

п.с. Кога бев на Меаца против Сасуоло, пред утакмица кога ги најавуваа играчите, кога дојде делот за аленаторе и проклетиот Мацари, спикерот вика ВАЛТЕЕР... а пола трибина кај што седев викаа Мурињо/Манчио/Симеоне :pos:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Видич со солзи за заминувањето на Мацари :pos:

Само незнам дали од радост или..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.078
Леле сега читам дека Хуан, Наготомо, Хернанес и Џонатан плачеле по Мацари. Дај бе нека не им ставаат дрога во пијачките веќе, не е на арно ова.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.018
Солзи радосници, што не е јасно? :pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Наводно Кова нема да биде во стартни 11 под водство на Манчини :facepalm:

"On je mladi igrač koji posjeduje veliku kvalitetu, ali morate shvatiti da ne može uvijek igrati na visokoj razini, upravo zato jer je još dijete. Mora sazrijeti i naučiti se nositi s pritiskom. Mislim da će u budućnosti postati veliki šampion", rekao je Mancini.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.078
Нема шанси Кова да не игра прва постава, глупост е ова. Он ни е најдобар играч сезонава, што има врска дали има 25 или 11 години? Башка кој кур дете, 20 години има и веќе има искуство зад себе. Не преголемо али сепак има, што значи дека нема простор за паника, сигурен сум дека ќе си игра прва постава.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Абе какво дете, Меси на 19 години мислам дека стана стандарден првотимец во Барса. Не верувам нити јас во ова затоа што Кова е убедливо најдобриот поединец во тимот, али дел од хрватските медиуми го пренесуваат ова во паника :icon_lol: Манчини увек им давал шанса на младите играчи, тоа е факт.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Го трпам Тохир,ги истрпив зажарениот и крофнарот,ама ако стварно го вратат неблагодарниот циган Циганели (па уште како замена за Икарди) Интер само на резултати ке го пратам,и тоа чисто од кладионичарски аспект.Дома х2 во гости 1х
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А да го дајте Ковачич кај нас да го искористима како што треба.:icon_mrgr:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
А да го дајте Ковачич кај нас да го искористима како што треба.:icon_mrgr:
Ako vo sprotivno ni go pratite Alegri i negovata cerka tuka na forumot da mu odrime gang-bang.[DOUBLEPOST=1416081022][/DOUBLEPOST]
Не знам парите, али мислам дека доби две и пол години договор. Кој е сигурен нека потврди.
Imase dogovor do letovo, so noviot dogovor mu produzija na +1god kolku sto znam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom