Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Kivu i Silvestre si odat, so ogled deka sigurno ke se igra so 3ca nazad, znaci pokraj 2ca starteri, treba da ima i dvajca bar od klupa. Za Danilo nema sega vo momentov nisto konkretno iako pred nekoj den GDS izlegoa so vest deka e dogovoren, ja pre bi so nekoe pomlado resenie otkolku Danilo, primer ko ovoj Dragovic ali ja bar poim neam sto igrac e iako Basel i opsto od Svajcarska liga izleguvaat dosta kvalitetni igraci.

Samuel, Ranokija,Kampanjaro, Juan i Dragovic ili nekoj tret, dovolno e spored mene.

edit, i Andreoli go zaboraviv.

Za sredinata ocigledno se kalkulira, prerano e, ama ona, uber prerano e sega da sudime, premnogu spekulacii izlegoa a prasanje dali bar nekoja od niv e predmet na interes za Inter i Mazzari. Ja kako sto razbrav Mazzari uslovil on da pravi izbor za igraci za naredna godina i toa bil eden od glavnite uslovi za potpis so Inter so ogled deka ne napusta ekipa ko Peskara tuku gi napustil Napoli so koj imal soliden tim, takodze i parite sto mu gi nudele Inter ko plata mozel i De Laurentis da mu gi ponudi vo paket so dosta pari za transfreri koi bi bile negov izbor.

Ke recev deka ova e super ali za dzigi znaete kakvo mislenje imam. Si kjutam sea za sea, osven so ona standard prasanje, sto kur pravese Branka u Brazil od 2010 pa navaka ? Inter poveke pari dadoa za negovite jalovi patuvanja otkolku za igraci. Sigurno cim se odelo tamu postoela nekakva cel, so ogled na faktot sto nisto konkretno ne se realizirase od J.Amerika, taa misija e tezok fail, i normalno, nikoj ne snosi odgovornost.

p.s. Botta mozno e da bide pozajmen vo negovata debi sezona tuka, pameten poteg bi bilo ova, plus moze da se otvori prostor plus za nekoe ime vo napadot.
E ова е единствената работа која ме тера да мислам колку-толку позитивно во однос на нареднава сезона на Интер.Реално гледано мора да му е ветено нешто големо на Мацари,некаков проект и сл.,зошто реално мацари го остави наполи ,тим кој игра лш,така да сигурно има нешто.Не е валда до толку ретардиран ,да ги замени кавани маџо и хамшик, за роки шелото и кузманович :ROFLMAO:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Целава работа со Мацари ме потсеќа на нискобуџетен спортски филм каде тренерот го превзема аутсајдерот во лигата, ги мотивира дебилите во тимот да дадат се од себе и на крај со 1 бод разлика го освојуваат трофејот. :P

Туку се некако си мислам дека за во среден ред Мацари им има дадено неколку имиња и овие ги бркаат без многу прашина, нешто налик како го земавме Ковачич. Овие Наиголан, Исла итн. се за да се тргне конкуренцијата од грб, се повеќе ми изгледа дека работат тајно и ќе ни презентираат некој што прв пат го слушаме или некој што воопшто не се појавил како таргет по веснициве.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.524
8 милиони бе. За 8 милиони и нешто ни го даваа Паулињо пред 2 години, она дрвото зголемуваше понуда од 7 на 7 и пол, решив да се откажам од пцуење па ќе се воздржам некако... Неспособни кретени, нека го продадат клубот и да не чујам повеќе за нив никогаш...
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
stankovic sakal da mu se isplatat site pari od preostanatiot dogovor za da si ode. epten golema ljubov prema inter da mu ebam srbino gnasen
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
E ова е единствената работа која ме тера да мислам колку-толку позитивно во однос на нареднава сезона на Интер.Реално гледано мора да му е ветено нешто големо на Мацари,некаков проект и сл.,зошто реално мацари го остави наполи ,тим кој игра лш,така да сигурно има нешто.Не е валда до толку ретардиран ,да ги замени кавани маџо и хамшик, за роки шелото и кузманович :ROFLMAO:
пак си играте со тие работи. на гасперини му беа ветувани паласио + ето во тим, со продажба на снајдер. на рафа му беа ветувани играчи по негов вкус кои можевме да ги земеме пошто зашто (санчез,кајт и маскерано). ранко побара мота да остане и тевез да му го донесата во ситуација кога интер зема залет дури и за титула. страма побара време, простор и слобода да ги имплементира своите идеи. сите знаеме што се случи. зарем мислите дека што и да му ветиле на мацари ќе му исполнат ? кривец е морати и никој друг. факт е дека колку и да го сака овој клуб морати никогаш не бил компентен да го води. од аспект на фудбалско знаење , визија и стратегија и долгорочни цели , маркетинг и отварање кон други континенти и сл. таа некомпетентност успешно ја маскираше со многу пари кои сега ги нема и на површина испливуваат многу гадни работи. ако не улета тохир или било кој друг сопственик бидете спремни да го гледате интер како просечен клуб од средина на табела.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
пак си играте со тие работи. на гасперини му беа ветувани паласио + ето во тим, со продажба на снајдер. на рафа му беа ветувани играчи по негов вкус кои можевме да ги земеме пошто зашто (санчез,кајт и маскерано). ранко побара мота да остане и тевез да му го донесата во ситуација кога интер зема залет дури и за титула. страма побара време, простор и слобода да ги имплементира своите идеи. сите знаеме што се случи. зарем мислите дека што и да му ветиле на мацари ќе му исполнат ? кривец е морати и никој друг. факт е дека колку и да го сака овој клуб морати никогаш не бил компентен да го води. од аспект на фудбалско знаење , визија и стратегија и долгорочни цели , маркетинг и отварање кон други континенти и сл. таа некомпетентност успешно ја маскираше со многу пари кои сега ги нема и на површина испливуваат многу гадни работи. ако не улета тохир или било кој друг сопственик бидете спремни да го гледате интер како просечен клуб од средина на табела.
Комплетно се слагам со тебе. На Интер моментално му треба претседател кој ќе остане само како претседател без да се меша у политиката на донесување и продавање играчи. Нешто како кај Милан, Берлускони е претседателот и спонзорот но за донесување и продавање играчи е задолжен Галијани, истото е и во Јуве, Челси итн.
Значи на Интер му треба претседател кој ќе му дава максимална подршка на спортскиот директор кој ќе го води клубот а кај нас Бранка е далеку од тоа, идеален човек според мене е Леонардо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.447
Поени од реакции
109.347
Сакате да го ставам Морати на аватар па да тргнат работите?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.959
Нешто како кај Милан, Берлускони е претседателот и спонзорот...

...но тој е и дел од тренерскиот тим, тој одлучува каква формација ќе се игра, а некогаш и кој играч каде ке игра. Всушност тој е главен тренер, само зафатен е со бизнис и политика. :)

Од овој аспект Морати е подобар, тој не се разбира во тие работи и не се меша. Но, нема трпение, а постојано најавува промени. Нормално дека нема така бргу резултати и Морати веднаш менува тренер. А и не само тренер, туку лесно се откажува од млади фудбалери, за кои исто нема трпение да чека да се развијат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Наинголан се двоуми помеѓу Интер и Рома, всушност не се двоуми толку тој, колку што газдата на Кајари ја чека подобрата понуда од овие два тима .. незнам за Интер, но Рома има понудено околу 8-9мил плус пола договори од двајца млади играчи, што би ја направило понудата вредна 15мил :) .. сега незнам Интер има пратено конкретна понуда и која е таа ?:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сега гледам дека сте се интересирале за Мусачио,одличен играч кој може да покрие повеќе позиции

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


пс: Пупоне, нз дал си свесен, али на Интер како и да е за било кој играч, цената под 20 милиона не е =)

Та еден Переира кога го платија 12/13милиона :) Шта речи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom