Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.882
Поени од реакции
111.763
Пак почнаа шпекулации за вас и Арон Ленон од Тотенхем :) само не знам колку ќе ви треба имате поприоритетни проблеми од крилата според мене.
Па Мацари си преферира играње на 3-5-2, што значи ќе игра и со крила, пример Ѕунига му беше Ленон тип на играч во Наполи, така да ништо чудно. Само не знам Ленон колку би се снашол во Италија...
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Па Мацари си преферира играње на 3-5-2, што значи ќе игра и со крила, пример Ѕунига му беше Ленон тип на играч во Наполи, така да ништо чудно. Само не знам Ленон колку би се снашол во Италија...
Со Мацари официјално е?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.975
Пак почнаа шпекулации за вас и Арон Ленон од Тотенхем :) само не знам колку ќе ви треба имате поприоритетни проблеми од крилата според мене.
Кај нас приоритет се фудбалери што можеме да ги добиеме за џабе или нешто ситно. Позицијата на која играат е небитна.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе 3-5-2 формацијата на Мацари и не е толку лоша во споредба со неговото фурање на стари и искусни играчи и занемарување на младите и перспективни играчи (Ел Кадури, Варгас, Инсиње ..иако Инсиње има играно на сите утакмици ама главно како резерва и по 10 мин на добиена утакмица.)

Друго нешто е неговиот инаетлив карактер, иде со глава у ѕид, не ја превзема вината на себе туку ја префрлува на играчите. За било каква одлука на судиите се лигави као најголема пичка.

Одвратно копиле маме му ебам, го мрзам од дно на душа, како што рече Syn, ќе треба многу многу многу работи да промени за да ги добие и моите симпатии а до тогаш ТОЈ ќе биде потенцијален кривец за било што да се случи.

И да, ништо не се надевам за следната сезона, па макар дошле и Хамшик и Инлер и Санчез итн.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Macari ne forsira 352, tuku 3421, so Kavani ko najisturen a pozadi nego Pandev i Hamsik, a pred nekoja sezona Lavezzi, nejse, forsira taktika so trojca u odbrana a toa e losho.
Kako i da e, doaga, izbor nemame osven da go podrzime od start, inace nema poenta da navivas za klub a od start da mu prepises neuspeh, NO, toa ke bide slucaj ako pak se tera po staro, drugi dirigiraat a on sviri.

Ako doaga Macari, Branka treba da letne a se poveke i poveke se nagovestuva toa, ako on leta, doaga drug tehnicki direktor, pretpostavuvam Bigon od Napoli koj i onaka dolgo vreme se povrzuva so Inter, doaga cel coaching staff na Macari, nakaj 8 treneri, kondicioni mondicioni, asistenti, fizio, skaut i slicno, Morati treba samo da im e finansiska potpora i nisto poveke, a oni da funkcioniraat vo ramkite na moznostite na klubot Sami pa sto bide bide ( ova e glaven uslov za da neshtata dobijat poinakva nasoka od onaa kon koja sega se tera ), inaku ako go gledame istoto scenario ko i do sega a zapocna po zaminuvanjeto na Mur, klubot od start e osuden na propast.

Dzjigi rekov, ke mi bide na tapet, i radi najmala greska sve po spisok ke mu ebam, zasto e gnasno kopile, ama da mu ebam mater, iskreno se nadevam deka konecno ke uspee u kariera da dostavi nesto golemo, zatoa i go pravi ovoj cekor i zaminuva od Napoli a potpisuva za golem klub, ali sve da mu ebam, istoto i od Gasperson go ocekuev .

Za razlika od erata na Murinjo, koga (skoro) site znaevme sto sledi, znaevme deka ke prodolzi dostavata na Golemi neshta, sega klubot ostanuva enigma, neznaeme sto sledi, potrebno e vreme i uspesi za da Macari ili nekoj tret ne ubedi deka go poseduva ona Shampionskoto vo nego i deka so nego klubot ke prosperira i ke se vrati na starite pateki. Glupo e od start da uslovuvame so titula, ama uslovot se znae koj e, ne plasman vo LS, toa e cel na timovi ko Fiorentina i Roma, bitkata za titula e ona sto nas ne interesira, sve drugo e analogno na losha sezona, pa makar i treti zavrsile a pritoa bile daleku od skudetoto, ko Milan sezonava.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
vo poslednite 3 god Napoli e kade kade pogolem klub od inter na rezultatski plan. Taka da veke nema golemi i mali klubovi ima bogati i siromasni klubovi
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.975
Не знам што очекувате од тренери кои играат една формација без разлика што игра противникот. Тоа може во помали екипи, а Наполи победува само затоа што играчки е многу надмоќен во однос на послабите екипи од лигата. Ако сакаш да се надигруваш со силни екипи мора да имаш решенија за се, а не да играш на ура па противникот нека му ја мисли.

Јбг, џабе збориме.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
кои пресврти тука се дешаваат....The reason is if the majority share of the team is sold, then the new president/owner would like to get a coach of his choice...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Ма нека си ги бутне у гз и Мацари и Бранка и проектите негови и стадионот и Скелото и што друго и да сака да бутне у гз.
Неспособен кловн.

Ја само еден трансфер од сега сакам да видам во Интер. Морати аут од било каква раководна позиција во клубот. Мнозински, малцински, прикриен, каков у на мајка му сака акционер нека биде. Нека му изградат една статуа, за да недај боже му настрада егото и нека му дадат еднаш у месецот да ги дава неговите омилени патерналистички неодредени изјави и нека тера.
20 години на чело на клубот и единствено нешто што научи (или подобро кажано го усоврши) е како да ги лаже навивачите и како да ги подметне своите гомна на некој друг. Овој да беше роден 10 века порано, сто посто ќе беше поп.

3 сезони по ред! Донеси тренер што уопште не е компатибилен со тимот, направи го тимот уште понекомпатибилен преку трансфери, барај му резултати уште од почеток, полека кревај го притисокот од јавноста преку суптилни пораки за колку си незадоволен, ама имаш верба кога нормално нема да ги има, чекај јавноста и навивачите да поверуваат во тоа дека само тренерот е крив и на крај само заврши ја работата со : "I do only what's best for Inter" тип на срање. 3 сезони!
Ја реков уште на почетокот, дека едина разлика меѓу Страма и претходните е што овој е малце смотан, ради неискуство и затоа не гледаше што му се спрема и што најверојатно ќе го снајде. Другите тренери пред него поминале многу слични ситуации претходно и знаеа дека измеѓу нив и Морати, они секогаш повеќе ќе го јадат, па затоа реагираа на време и излегуваа во јавност да се жалат. Овој цело време се заблагодаруваше, како интервју за некоја награда да му прават. :facepalm:
Ја идам во групата "нека прават што сакаат" на ИосоноИнтериста. Fuck'em
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Moрати пак праи некои дилови со инвеститори од индонезија, они сакале и 51% од акциите да земат и да го превземат клубот, дури и тоа може да бидне периодов мада шансите за тоа се мали.
Не иде вака, факат, али прашање е колку се овие сигурни на долгорочен план, да не се поебеме ко Лацио што направија, и Рома беа превземени од друг газда па статус кво, дури и бетер се.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.292
Поени од реакции
26.187
Што толку омраза против Мацари?

Битно ќе ве среди.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Што толку омраза против Мацари?

Битно ќе ве среди.
Ќе не среди ако Морати даде пари, со подобри играчи од овие моменталниве и Леонардо и Страма ќе можат да не средат. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Ќе не среди ако Морати даде пари, со подобри играчи од овие моменталниве и Леонардо и Страма ќе можат да не средат. :)
Лани 40м евра скоро потрошија ( повеќе од доволно за да се бориш за титула у Италија, па и друга земја, ако поседуваш бајаги фудбалска интелигенција ), за пари имаат пари за Калчо стандардите и повеќе од доволно, не се проблем парите туку изборот на имиња адекватни за клубот. Гуарин, Ковачич, Переира, Ханданович не дојдоа за џабе во тимов, израчунај само за нив колку дадоа, плус ги доведоа Силвестре, Гаргано, Касано али за нив не платија, првиве двајца на позајмица, Касано у размена плус доплата.
Значи пари имаат, али немаат доволно капацитет за да укапираат дека џонатановциве не се ни за Пескара, не па за Интер. Тоа е проблемот, ништо повеќе, немањето на капацитет, веќе предокажано, затоа и однапред ги отпишувам Интер ако пак они дригираат, а не новиот тренер во пакет со нов технички директор.

А за тоа дека Џигимур ќе не средел, ќе видиме



:pos::facepalm::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom