Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Среќа да се немало...
Тој Ето мора да направи потег повеќе со топката и да отиде јабана се...
Цезар цела утакмица добро бранеше,на крај мораше да ја усере,како и да е не го окривувам.
На следната утакмица очекувам Интер да нападне од прва секунда пошо нема што да изгуби,па шта буде нека буде !
Среќа,среќа да се немало вечерва,да ти ебам и среќа и се...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
требаше кутињо или пандев да влези уште најкасно 75 мин, кога ги стегнавме на 10 мин пред крајот, поголеми ќе беа шансите за победа, сега тешко ќе биде на алијанц
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Јебига знаев дека ова ќе се случи...само ми е жал за италјанскиот фудбал што ситгна на вакво ниво и сите три екипи во нокаут фазата на домашен терен да бидат надиграни и да губат..и плус гол ни даде најнеталентираниот поединец во Баерн Минхен кој три чисти нема од фудбал..Леонардо Пандев и Кутињо нека ги почува утше малце на клупа..добро е што ќе отпадниме барем да оладиме малце и да се спуштиме на земја бидејќи оваа година дефинитивно не е наша и на крајот ќе останиме со курот враце(тоа е факт)..како и да е не се бламирајте дека имаме шанси на Алианц арената бидејќи таму ќе изгубиме како магариња(и ве молам не бидете како фановите на Милан кои мислат дека имаат надежи против Тотенхем ан гости)!..пис
А зш да немате шанси за на Алианц бе ? Не се непобедливи таму.. чим од Мајнц можат да губат дома шо да не и од Интер :toe:
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Требаше Ето да не себичи толку (ајде на 40м од гол добро) ама пред гол...Станкович 3 пати дреме сам на друга страна овај ја плетка ваму.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ах Лео Лео.Барем да направеше замена освен Карја!
Честито победа на баварците!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не го кривете Цезар,греота е...шутот на Робен беше гаден,лошо одрипна ,што можеше тука...жива да ја фати?Требаше одбраната малце повеќе да внимава кога веќе го оставија Гомез САМ,а не беше во Офсајд...според мене нивна грешка.
Штета..Леонардо ве упропасти...да го имавте Мурињо пак беше ваша утакмицава...
Поздрав
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
треба да ги заузди малку играчите лео, да не се понашаат како главни на теренот, лусио да прекини да дрибла, секогаш кога ќе го видам како тргнува со топка напред темница ми паѓа пред очиве,ето да подава повеќе да не се прај бос,лео да има муда и да повлечи потег, по израмнето прво полувреме, второто полувреме незнаев што бараше лео од играчите, да се брантат или да напаѓаат.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Абе и на оној копукон на голот на баварцине денес му текна така да брани ебати детето ц.ц.ц... Не го окривувам Цезар зашо шутот беше незгоден тапна непосредно пред Цезар а и беше доста силен. Криво ми е Пандев шо не го стаи .. Тоа е тоа да се надеваме дека ќе не послужи малку среќата во Минхен..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
А зш да немате шанси за на Алианц бе ? Не се непобедливи таму.. чим од Мајнц можат да губат дома шо да не и од Интер :toe:
Тоа беше ама пред пола година. Моментално Баерн гази, посебно дома. Плус сите повредени играчи, освен Олиќ, и мсе вратени. Ќе биде тешко ама не невозможно сепак одбраната на Баерн не е најстабилна.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Тоа е тоа да се надеваме дека ќе не послужи малку среќата во Минхен..
Нема врска работава со среќа. Како што можеше да не послужи нас, можеше и нив па да ни водат 1-0 уште на почеток на второ полувреме. Ние си изгубивме заради плашливоста, играта без ризик, самиот пристап кон играта. Леонардо требаше да размисли дека од јануари само од Бари немаме примено гол пред да одлучи да се потпре на одбрана. Кога дома имаш 0-0 во 75 минута и не менуваш ништо, заслужуваш пораз, кратко и јасно. Најлошо од се е што го изгубивме и Ранокиа за клучните натпревари, па налет елиминацијата од ЛШ, ќе го кркаме и во Сериа А.

Леонардо е единствен виновник за поразот.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Тоа беше ама пред пола година. Моментално Баерн гази, посебно дома. Плус сите повредени играчи, освен Олиќ, и мсе вратени. Ќе биде тешко ама не невозможно сепак одбраната на Баерн не е најстабилна.
А сеа шо ќе изгубат дома од вас да ја рачунам или не? :smir:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Нема врска работава со среќа. Како што можеше да не послужи нас, можеше и нив па да ни водат 1-0 уште на почеток на второ полувреме. Ние си изгубивме заради плашливоста, играта без ризик, самиот пристап кон играта. Леонардо требаше да размисли дека од јануари само од Бари немаме примено гол пред да одлучи да се потпре на одбрана. Кога дома имаш 0-0 во 75 минута и не менуваш ништо, заслужуваш пораз, кратко и јасно. Најлошо од се е што го изгубивме и Ранокиа за клучните натпревари, па налет елиминацијата од ЛШ, ќе го кркаме и во Сериа А.

Леонардо е единствен виновник за поразот.
Ма у курац нервозен сум сеа и највише ми е криво за Ранокија и за ПАНДЕВ шо не го стаи, излеа беше задоволен со 0-0. Како и да е нема предавање до последната минута на Алијанц.

П.С Многу ме нервираат копуци кои што у живот не гледале фудбал ниту пак се фан на некој од конкурентниве тимови а ме спамираат на ФБ и на МСН, ради тоаи сум највише нервозен!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Грешка беше шо игравте така, само со двајца напаѓавте, прво полувреме одбраната ни беше дупка, после се среди малце. Ај се гледаме. ЗЗ :back:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Исккрено сум разочаран од поразов,и нафуран сум до даска.Нема што заслужена победа за баварците напгаа цело време статива пречка ... крив за овој пораз според мене е Лео,ајде кажете ми која му е таа формација,што он дома ли ке се брани коа виде одма дека не функционира одма оваа формација требаше одма да го извади Станкович и да го стави Пандев да добиеме повеке во офанзива,со оваа формација јас вечерва ништо не гледав офанзива кај нас,само се чекаѓе шанса од некој прекини со нафрелни топки.Значи Ето неможеше сам напред немаше никаква подршка во нападот и свака му част најдобро изигра вечерва заедно со Снајдер.Па и Бенитез искрено да беше вечерва ке му текнеше дека треба да смени мешто во играта,стварно сум многу разочаран од Лео вечерва можеше и подобро да тргне,со подобра офанзива.Одбраната врв ни беше нема што Мајкон звер такоџе и Ранокија Киву исто Лусио па да не збориме цела одбрана ни ја држеше.Како и да е не очекувам пласман понтатаму,ке биде доста тешко на гости,и да испаднеме ни преостанува купот и првенството.

П.С Ми упропастија роденден бе ... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom