Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
35.101
Поени од реакции
94.130
И јас мислам, ама ај да видиме што е идејата. Може така ќе биде и во оваа формација, имаше неколку случаи кога Весли и Дејан играа многу офанзивно. Секако може да се нападне ако се сака. Мислам дека е луда идеја да менуваме формација со која победуваме во овој момент, но се надевам дека ќе се исплати...
Ама ќе нема алтернатива од клупа така ако игра, плус и не сака изгледа да ризикува и толку да нападне ... ипак влогот е голем
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.028
Поени од реакции
50.857
Без ризик ништо нема. Лани со Челзи Ето ги молеше да тргнат напред да дадат гол. Ако мислат со дефанзива дека ќе стигнат до успех, гадно ќе се заебеме. Јас се надевам само оваа формација на Леонардо е привидно дефанзивна, т.е. дека има некои тактички идеи кои би требало да изненадат.

Во секој случај, многу подобро е одма да се тргне на победа, додека се свежи, додека не ги притиска време, резултат итн...отколку да се игра претпазливо 60 минути па во финишот да бркаме, тоа е меч со две острици. Се надевам дека ќе нападнеме.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Не би се согласил :)
Повеќе би рекол дека имаше офсајд пред шансава што ја одбрани Крафт.
Интересен меч досега :)
То е друго...јас само го коментирав контактот,кој мислам дека беше доволен за пенал! :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.028
Поени од реакции
50.857
Гомна може да јадеме со оваа педерска формација.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
одлично прво полувреме фудбал, сепак сум за досадна утакмица и да победиме без мн проблеми :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Добро прво полувреме,само треба да ги нападнеме пошто ранливи се во одбраната,а не да чекаме контри!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
ко да глеам финалето лани ние нешо се обидуваме вие сте компактни позади а напред не ебе*е во 2 потега имаме срека што е 0-0
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Формацијава ни е заебана иначе ќе си водевме до сеа . Убав фудбал , во второ Пандев да влези и да ставиме гол - два . Форца Интер !!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom