Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Од огромно значење за Интер е да не прими гол денеска, знаејќи како играат на гостински терен. Дури и 0-0 е резултат што одговара
П.с. Не верувам дека Лео ќе влезе вечер премногу отворено во натпреварот и да ризикува да прими гол па после скоро и без џокер од клупа да брка резултат
 
M

mercenary

Гостин
Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso; 5 Stankovic, 10 Sneijder; 9 Eto'o.

A disposizione
: 12 Castellazzi, 14 Kharja, 17 Mariga, 23 Materazzi, 27 Pandev, 55 Nagatomo, 29 Coutinho,

Allenatore
: Leonardo
YES!!!! Браво Лео...
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
ќе изиграм за ситно на 2ка
како и да заврши добитен сум :tv:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абе мн сум сигурен дека ќе испаденеме од баерн
а мн ми е за 2ка оваа нз оти
можеби 0 1
нз дали само јас толку песимист сум или и од вас дрма некој
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Многу затворена е оваа варијанта,како да играме на 0 - 0 ! Требаше Пандев да игра,барем ке бевме по опасни колку толку!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Јас па баш напротив имам некое добро чувство за овој двомеч! Мора оптимистички да се тера :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Така е Стефан,оптимистички треба да се влезе во овој дуел и од нас навивачите на Интер.АЈде одиме на победа,со било која формација.Имаме искусни фудбалери и тенка клупа,но кој и да игра ќе го даде максимумот!ФОРЦА ИНТЕР!
Да ве поотсетам.................................З А Т О П Л У В А во М И Л А Н О!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Шо ве глеам за никаде... :pos:

И ајмо сите една песна за загревање:
Елко елко, порасни уште две три педи за да може Дедо Мраз, дарови да реди... :music5::xmas1::party3:
 
M

mercenary

Гостин
Само да кажам... песимистите (ќе изгубиме волку, ќе изгубиме толку) немаат право да се радуваат коа ќе тепаме... :icon_lol:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
неееееееееееееееееееееееееееееее.........................
Мислам дека требаше да нападнеме од почеток у први 20 минути гол да им дадеме, одбраната им е тапа ( оти нашата многу добра е ). Лошо чувство имам.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Јас па имам чувство дека ќе ги згазиме швабиве, на Џузепе не губиме па да се преврти светот!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
неееееееееееееееееееееееееееееее.........................
Мислам дека требаше да нападнеме од почеток у први 20 минути гол да им дадеме, одбраната им е тапа ( оти нашата многу добра е ). Лошо чувство имам.
И јас мислам, ама ај да видиме што е идејата. Може така ќе биде и во оваа формација, имаше неколку случаи кога Весли и Дејан играа многу офанзивно. Секако може да се нападне ако се сака. Мислам дека е луда идеја да менуваме формација со која победуваме во овој момент, но се надевам дека ќе се исплати...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom