Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Сантон ќе биде повикан во репрезентацијата на Италија :)
 
M

mercenary

Гостин
А ова сакам да го видам(а нема да го видам),со оглед дека P/C/B се КАМЕЊА.

- Zanetti - Stankovic - Obi -
- Sneijder -
- Milito - Eto'o -
Море изглеа ќе го видам..
Газета го најавува овој тим,во одбрана се Кордоба - Лусио - Матераци - Киву :S,на гол Цезар..
8804cdf9b29616501289722.jpg
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Јас играм секој вторник,среда и сабота, (веќе 2 години)... по 50 минути играње (еден термин) завршуваме со резултат 3:1 ; 2:2 ; 2:1 ... а после подолго време 1:0 (во средата)... поентата ми е..... ако една екипа (од Баварците и Ѓубренташите) знае да игра фудбал, ќе го исечам :)
Што е тука чудно, прв пат се глеаме и никој за никого не знаеше како и што игра. Ова беше повеќе како запознавање, а ако не се лажам и вашата пријателска заврши со 9-6 така да, не ми е јасна логиката ако паднат поише голови дека екипите немаат поим од играње!! :toe:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Јас играм секој вторник,среда и сабота, (веќе 2 години)... по 50 минути играње (еден термин) завршуваме со резултат 3:1 ; 2:2 ; 2:1 ... а после подолго време 1:0 (во средата)... поентата ми е..... ако една екипа (од Баварците и Ѓубренташите) знае да игра фудбал, ќе го исечам :)
Јас пак цел живот играм фудбал и неам одиграно 1-0 или 1-1 во мал фудбал. Ако е финтата да стојат сите во одбрана може и 0-0 да заврши, ако се задоволуваш со тоа да отидеш и да играш само 1-0 тогаш no comment. Секако не е пријатно ни да се изгуби али кој фудбал е тоа брат 1-0 дај не зезај. А ако мислиш дека толку сте појаки дај направете екипа па ке играме :wink:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Јас пак цел живот играм фудбал и неам одиграно 1-0 или 1-1 во мал фудбал. Ако е финтата да стојат сите во одбрана може и 0-0 да заврши, ако се задоволуваш со тоа да отидеш и да играш само 1-0 тогаш no comment. Секако не е пријатно ни да се изгуби али кој фудбал е тоа брат 1-0 дај не зезај. А ако мислиш дека толку сте појаки дај направете екипа па ке играме :wink:
Ке играме немај гајле,иначе сеа читам и се смеам на овој Галијани ! Некој негов пријател рекол 3-0 за Милан и Галијани рекол не 3 ама ке ги сожалиме и ке им дадеме 2 гола !! Е вака што се курчат сите пред утакмица а после ке јадат гомна немале среќа или судиите не чинеле, он ке не сожалувал :tapp:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ке играме немај гајле,иначе сеа читам и се смеам на овој Галијани ! Некој негов пријател рекол 3-0 за Милан и Галијани рекол не 3 ама ке ги сожалиме и ке им дадеме 2 гола !! Е вака што се курчат сите пред утакмица а после ке јадат гомна немале среќа или судиите не чинеле, он ке не сожалувал :tapp:
И со нас се курчеа па го јадеа стапот, прво рипни па после речи оп, ќе биде интересно да се види како циганот ќе биде исвиркуван од цел стадион, друго беше Барса а друго е Милан, ипак градски ривал е.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ги исконтактира некој организаторите на турнирот од нашиов фан-клуб или да им пратам јас мејл?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Хахах еј ме насмеа ова !

Luca Antonini and Christian Chivu go to court over the right to borrow Paolo Maldini’s ‘Left Back for Dummies’ book, which worked wonders for Real Madrid's Marcelo before the recent Champions League clashes with the Rossoneri. “Antonini can’t read the game on the pitch, I doubt he can read off the pitch either,” argues Chivu. “Chivu will only lose the book, just like he always loses his man,” responds Antonini. Neutral judge Guido Rossi awards the book to Chivu.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Снајдер: подготвени за борба и за победа!

И на насловната страна отворен е chat-от за дискусии за дербито, можете да јадете бурек (во ограничени количини) :)

--- надополнето ---

Патем, некој да не има налетано на промо-видео за дербито, знаете, оние најавите што ги прават фановите?
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ги исконтактира некој организаторите на турнирот од нашиов фан-клуб или да им пратам јас мејл?
Пратив јас али ми вратија денес дека пријавени се само 5-6 екипи и дека турнирот тешко дека ќе се реализира.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Пратив јас али ми вратија денес дека пријавени се само 5-6 екипи и дека турнирот тешко дека ќе се реализира.
Па колку сакаат они?Според мене доволно се 8 екипи и би се направиле 2 групи со по 4 екипи(секој со секого игра),и потоа првиот и вториот од двете групи би иделе понатаму и би играле меѓе себе( 1/2)!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom