Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
^ Со Максвел немаа, а и Киву до оваа сезона се трпеше.
никад нема да ми е јасно зашто го дадоа Максвел, после Роберто Карлос, Максвел беше једини достоен за таа позиција, и кога конечно го земаа... го дадоа џабе (5 милиона)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
никад нема да ми е јасно зашто го дадоа Максвел, после Роберто Карлос, Максвел беше једини достоен за таа позиција, и кога конечно го земаа... го дадоа џабе (5 милиона)
Поради истата причина со која и Балотели замина .... Мурињо.
Мада и него Раиола му беше агент, али по поразот првата сезона на Мур од Аталанта гости, 3-1 кога загубија, Максвел беше седнат на клупа и обвинет за лошо издание, проблемот беше што тогаш играше во средниот ред па и немаше логика таа критика од Мур.

Нејсе, бидна, Максвел замина во Барса и тоа за смешна сума поради истекот на неговиот договор, во пакет со него отиде и Ибра но на крај Мур беше тој кој последен се смееше. :)
Неможам да му замерам за тоа, можам само да му замерам за начинот на кој замина али и тоа се гази, ипак, собра огромен кредит кај секој фан на Интер и капа доле за направеното со овој тим.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.067
Кире, подигна исплатата или?... “Ништо послатко од омилениот тим кога го чекаш за парички“ ах...

Кажав дека наебавме, уште кога видов што си напишал! Али ај...

Кутињо јако, гледам сите и го увидовте тој момент.
Пандев катастрофа невидена, не се гледа сезонава (јес да и помалку игра) ама и тогаш кога влага е ко дух исти...

Голот не знам дали приметивте, по грешката на Киву, кој беше блиску до Губерти (или како и да се викаше тој што ни го збрца)... Пак Маикон... Кумува на многу од головите сезонава, или е споредна улога, али битно го има.
Абе друже тоа е ме заеба,ја секад си го играм Интер на ливче нормално е некад да ме заебе!! Иначе добро игравме,само поради грешката на глупиот Киву изгубивме 2 бода !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Го има Дрогба, човекот што буквално не се виде во, кхм, осмина финалето од ЛШ, го има Асамоа Гијан ( WTF ), го нема Милито, е ај сеа свати ги сериозно ...

п.с. Дури и Цезар го има. :tv:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Вивиано се поблиску до Интер?

Дали Морати ќе се обиде да го ангажира Вивиано за 6 милиони, а Цезар да го продаде за некои 20 милиони? Хмм... иако сум голем фан на Цезар, ако ова се случи, можеби до негде и ќе биде оправдано.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Го има Дрогба, човекот што буквално не се виде во, кхм, осмина финалето од ЛШ, го има Асамоа Гијан ( WTF ), го нема Милито, е ај сеа свати ги сериозно ...

п.с. Дури и Цезар го има. :tv:
И Руни го нема бе, а ке речеш до Април месец имаше највеќе голои. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Го има Дрогба, човекот што буквално не се виде во, кхм, осмина финалето од ЛШ, го има Асамоа Гијан ( WTF ), го нема Милито, е ај сеа свати ги сериозно ...

п.с. Дури и Цезар го има. :tv:
Не го закачај Цезар :)

п.с. За другиот дел од постот:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Дидиер дрогба номиниран за златна топка! Ја мислам и треба да ја освои, секој што издржал 180 минути во џепот на Лусио заслужува награда!
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Дали Морати ќе се обиде да го ангажира Вивиано за 6 милиони, а Цезар да го продаде за некои 20 милиони? Хмм... иако сум голем фан на Цезар, ако ова се случи, можеби до негде и ќе биде оправдано.
Ова е бомбонче бизнис, само искрено не сум го гледал Вивиано многу многу да не праи некои незрели киксои иначе топ паричка за појачања ќе извадиме, мислам дека Јунајтед би го лапнале одма !
 
M

mercenary

Гостин
kene ima vo televizor u petok? shades.gif

Џенова у гости,би требало да биде лесно.. :pos:
А ќе биде уште полесно ако Киву,Бијаба'ни и Пандев не играат.. :O
Ако треба Оби нека го стави лево а Кутињо десно,само да не ги глеам пропалициве..
 
M

mercenary

Гостин
:drk::pos:

1:10 - 1:15..тоа финта беше или?:kesa:

Педерска работа..не ми ги спојува 2та поста.. :O
 
Член од
3 март 2008
Мислења
151
Поени од реакции
56
kene ima vo televizor u petok? Прегледај го приврзокот 36178

Џенова у гости,би требало да биде лесно.. :pos:
А ќе биде уште полесно ако Киву,Бијаба'ни и Пандев не играат.. :O
Ако треба Оби нека го стави лево а Кутињо десно,само да не ги глеам пропалициве..
najverovatno ke ima prenos....ne znam oti bijabiani da ne igra dobar e deckoto...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Да да, боље Бијабијани него Пандев у моментов, неам ја некоја замерка за неговата игра, и воопшто, за играта у нападот, имам замерка за грешките кои се прават во одбраната, Киву, лошата моментална форма на Снајдер, Маикон ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Изглеа вие ги заборавате 37 - те гола на Дрогба во сите конкуренции и гледате 1 меч.
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom