Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Дада видов му враќаше со иста мера на SYn на неговиот пост каде индиректно ја споменува рома за да го одбрани фудбалот кој го негува Интер...едноставно можеби има малку сарказам но колегата од вашиот фан клуб Комита не го разбира очигледно фудбалот па тој почна прв да провоцира како тоа интер играл анти-фудбал се брани итаканатаму..а ако е тој толку голем стручњак што тактита ќе постави против барселона со 10 души и тоа на КАМП НОУ??..Сан фино лепо му одговори дека ако Интер играл фудбал како што негува Барселона ќе поминеше како рома на олд трафорд..тука не гледам никаква провокација туку му дава Сан на Комита аргумент во кој се состои неговиот тим за да се присети малце, а не да лупа зелени со анти-фудбалот..позз


Секогаш е така со фановите кој навиваат за ривалски тимови..Иако според мене нема некое големо ривалство помеѓу нашите тимови(со целосна почит кон Рома)..не дека Рома е нешто слаба или финансиски немоќна или дека нема историја туку раководствата на двата тима се пријателски и според мене се тука заедно кога некој на некого му треба..за разлика од ривалствата кои ги има Интер со Јуве/Милан со рома е НИШТО..исто како Рома со Лацио..:toe:..се надевам ме разбери
да беше различна ситуацијата во калчото финалето од купот ќе беше многу поразлично тоа е сигурно :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
значи друг ми беше муабетот, ти зборуваш на една тема и одеднаш го спомнуваш 7-1 против Манчестер, што немаше никаква врска со муабетот, а тоа го правиш со секој, мислиш ќе внесеш доза на нервоза на тој што му реплицираш, затоа јас така ти споменав... на крај на краишта примивте од Рома 6 комада.... чао пријатно...
Како бе немаат врска со муабетот, ти читаш или го гледаш тоа што само тебе ти одговара, иако, кога Рома е у прашање такво нешто нема у моментов ....

Ми доаѓа некој фан на Рома, да да Рома, не било кој друг клуб него Рома, и ми треска зелени дека Интер играле антифудбал со Барса иако имаа играч помалце цел еден ебан саат ...
На место е моето прашање, еве Рома ако идеме по неговите логики, како изиграа кога имаа резултат 3-2 од прв меч и кога го посрамотија Калчо Фудбалот и беа предмет на исмејување. :toe:

На крај краева, секоја година Интер ги освојува оние повредни трофеи, во случајов Скудетото, до лани твојот муабет беше, каде се Интер во ЛШ, еве, сега гледаш каде се, таму каде што Рома никогаш не била, сеа и за тоа ти умре муабетот па почињаш повторно да се навраќаш на Купот кога ти се мислеше што да облечеш за матура и која да ти биде партнерка.

Не е битно, ете, Интер изгубија таму 6-2, али во Серија А во два наврати покер играа сред Рим, еднаш 0-4, еднаш 1-4, и на крајот си го освојуваа оној 100 пати повреден трофеј. Незнам како да ти доловам дека купот не допира до нас, поготово во ситуација кога истата година станале шампиони на Италија.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Како бе немаат врска со муабетот, ти читаш или го гледаш тоа што само тебе ти одговара, иако, кога Рома е у прашање такво нешто нема у моментов ....

Ми доаѓа некој фан на Рома и тоа, не било кој друг клуб, и ми треска зелени дека Интер играле антифудбал со Барса иако имаа играч помалце цел еден ебан саат ...
На место е моето прашање, еве Рома ако идеме по неговите логики, како изиграа кога го посрамотија Калчо Фудбалот и беа предмет на исмејување. :toe:


На крај краева, секоја година Интер ги освојува оние повредни трофеи, во случајов Скудетото, до лани твојот муабет беше, каде се Интер во ЛШ, еве, сега гледаш каде се, таму каде што Рома никогаш не била, сеа и за тоа ти умре муабетот па почињаш повторно да се навраќаш на Купот.

Не е битно, ете, Интер изгубија таму 6-2, али во Серија А во два наврати покер играа сред Рим, еднаш 0-4, еднаш 1-4, и на крајот си го освојуваа оној 100 пати повреден трофеј. Незнам како да ти доловам дека купот не допира до нас, поготово во ситуација кога истата година станале шампиони на Италија.
јас не сакав да се мешам во вашиот муабет во врска со анти-фудбалот и тоа што го кажал Комита јас не го подржувам, тоа не ме интересираше... но тоа што ти го спомна поразот од Манчестер, немаше врска... бидејќи ти тој "детал" не забораваш да го споменеш во било која дискусија што ја имаш со фан на Рома, не ти е прв пат, само на мене ми го имаш 100 пати до сега спомнато, тој "детал" ти оди во склоп на секоја тема во која дискутираш со фан на Рома...
еве пак ќе се вратам на постот, значи апсолутно нема врска муабетот со анти-фудбалот и поразот кој се случил еднаш во 100 години....
ти го прашуваш Комита каков фудбал играла Рома против Манчестер тогаш, јас ти одговорив во тој стил: исто како Интер кога играше против Рома кога беше посрамен со 6 гола во мрежата
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
ти го прашуваш Комита каков фудбал играла Рома против Манчестер тогаш, јас ти одговорив во тој стил: исто како Интер кога играше против Рома кога беше посрамен со 6 гола во мрежата
Ти ми споредуеш црно со бело, кај иде на споредуваш Куп на Италија со Лига на Шампиони, тоа ти се две различни бариери, две различни натпреварувања кои Интер како клуб различно ги толкува.

Таа година во Купот, Интер не играа со најдобриот состав, факт, имаше промени во истиот, во ЛШ клубовите секогаш настојуваат да се покажат во своето најдобро издание, со најсилниот состав, Рома со 3-2 од прв меч беше посрана у Манчестер, не иде некој фан на Рома да ми фантазира у фан клубов за некаков си антифудбал и тоа со играч помалце.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.074
Леле овие од Рома ама замараат ејј,коа дојдоа 1 место се палеа ке освојат им дојде една Самдорија на која ние и игравме со 9 играчи и изввадивме 0-0 а они изгубија во сред Рим 1-2:tapp:.Ај гонете се од тука и бидете среќни што во финалето ви дадоа медали:tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
она што не го болдирав само ќе одговорам со два збора: така е!!!
бидејќи со почнал да кажуваш за тоа како Интер освојувал и како имал повеќе титули од Рома и тако даље, нешто што очекував да го постираш но сепак нема врска со тоа јас што го кажав...

и да Купот не допира до вас, но резултатот допира, макар бил и на пријателска средба...

Ти ми споредуеш црно со бело, кај иде на споредуваш Куп на Италија со Лига на Шампиони, тоа ти се две различни бариери, две различни натпреварувања кои Интер како клуб различно ги толкува.

Таа година во Купот, Интер не играа со најдобриот состав, факт, имаше промени во истиот, во ЛШ клубовите секогаш настојуваат да се покажат во своето најдобро издание, со најсилниот состав, Рома со 3-2 од прв меч беше посрана у Манчестер, не иде некој фан на Рома да ми фантазира у фан клубов за некаков си антифудбал и тоа со играч помалце.
само сакав да ти посочам дека поразот од Манчестер го ставаш во секој пост кога дискутираш со фан на Рома, каков и да е муабетот ти секогаш наоѓаш место за тој резултат од 7-1...:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
1. она што не го болдирав само ќе одговорам со два збора: така е!!!
бидејќи со почнал да кажуваш за тоа како Интер освојувал и како имал повеќе титули од Рома и тако даље, нешто што очекував да го постираш но сепак нема врска со тоа јас што го кажав...

и да Купот не допира до вас, но резултатот допира, макар бил и на пријателска средба...
Да де, тоа ти е ко да кењаш како комшијата у маало купил асален мерцедес а ти дома имаш скапано фиќо ( with all due respect за фиќоФците ), и нема што да искоментираш тука, затоа Комита незнам со кој памет го '' исмејуваше '' антифудбалот на Интер, а од друга страна е фан на Рома.

А за Купот, јас таа година нит видов отказ за Манчини по тој пораз, нит разочарани фанови, нит ништо, се што знам е дека на крај сите фино лепо си се собраа во центарот на Милано и парадираа со Скудетото, оклештени од едно уво до друго.
Да беа Интер без титула таа година па некако да те сватев, ама вака не иде, се знае дека Јуве, Интер и Милан никогаш не гледале сериозно на купот, нит ние како фанови, секогаш истиот бил убедливо на крајот у оние приоритети.

Пред сезона во нашите очекувања на фан клубов, само ЛШ и Серија А беа ставани, купот никој не го спомнуваше .... од што ни е битен.
Сега доби одредена важност поради декорот од 3 круни, зашто во историјата на Италија ниту една екипа не успеала да се закити со тројна круна, иначе, да беа ван конкуренција у ЛШ мање битно, а изгубат а победат исто срање.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Да де, тоа ти е ко да кењаш како комшијата у маало купил асален мерцедес а ти дома имаш скапано фиќо ( with all due respect за фиќоФците ), и нема што да искоментираш тука, затоа Комита незнам со кој памет го '' исмејуваше '' антифудбалот на Интер, а од друга страна е фан на Рома.

А за Купот, јас таа година нит видов отказ за Манчини по тој пораз, нит разочарани фанови, нит ништо, се што знам е дека на крај сите фино лепо си се собраа во центарот на Милано и парадираа со Скудетото, оклештени од едно уво до друго.
Да беа Интер без титула таа година па некако да те сватев, ама вака не иде, се знае дека Јуве, Интер и Милан никогаш не гледале сериозно на купот, нит ние како фанови, секогаш истиот бил убедливо на крајот у оние приоритети.

Пред сезона во нашите очекувања на фан клубов, само ЛШ и Серија А беа ставани, купот никој не го спомнуваше .... од што ни е битен.
Сега доби одредена важност поради декорот од 3 круни, зашто во историјата на Италија ниту една екипа не успеала да се закити со тројна круна, иначе, да беа ван конкуренција у ЛШ мање битно, а изгубат а победат исто срање.
му удрив копи-пасте исгледа не си го видел:
само сакав да ти посочам дека поразот од Манчестер го ставаш во секој пост кога дискутираш со фан на Рома, каков и да е муабетот ти секогаш наоѓаш место за тој резултат од 7-1...


еве ја целата поента на муабетот, значи јас не сум слеп за тие титули на Интер секоја чест за тоа, ама ја гледаш мојата поента... го забележав тоа и сакав да ти го кажам и да ти посочам како можеш во секој пост да го употребуваш поразот од Ман.?? а кога јас намерно го пишав поразот од 6-2 се јавија еден куп фанови на Интер... истата таа реакција ќе ја имаше од фанови на Рома доколку ги имаше повеќе на форумот, само направив пример да видиш како изгледа тоа:smir::smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
еве ја целата поента на муабетот, значи јас не сум слеп за тие титули на Интер секоја чест за тоа, ама ја гледаш мојата поента... го забележав тоа и сакав да ти го кажам и да ти посочам како можеш во секој пост да го употребуваш поразот од Ман.?? а кога јас намерно го пишав поразот од 6-2 се јавија еден куп фанови на Интер... истата таа реакција ќе ја имаше од фанови на Рома доколку ги имаше повеќе на форумот, само направив пример да видиш како изгледа тоа:smir::smir:
Ок, одговори ми на следново ...

На исто ниво се Лига на Шампиони и Куп на Италија ?
И дали аналогно на истово, исто е да изгубиш 6-2 во куп, каде секоја голема екипа во Италија години и години наназад калкулира со составот, и во Лига на Шампиони 7-1 ... :toe:

Дали Интер беа предмент на исмејување по тој пораз од купот, или Рома по тој пораз во Манчестер, каде на глобално ниво фудбалот во Италија беше исмејуван максимално по тој меч.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Ок, одговори ми на следново ...

На исто ниво се Лига на Шампиони и Куп на Италија ?
И дали аналогно на истово, исто е да изгубиш 6-2 во куп, каде секоја голема екипа во Италија години и години наназад калкулира со составот, и во Лига на Шампиони 7-1 ... :toe:

Дали Интер беа предмент на исмејување по тој пораз од купот, или Рома по тој пораз во Манчестер, каде на глобално ниво фудбалот во Италија беше исмејуван максимално по тој меч.
не се на исто ниво и нормално дека не е исто... е сега нормално е и тоа дека Интер беа предмет на исмејување, како што и Рома по поразот од Манчестер, па на крај на краишта ти ми кажуваш за пораз кој не го нанел Интер на Рома туку Манчестер,како може фан на Интер да спомнува на фан на Рома за 7-те примени погодоци против Манчестер, кога нивниот тим за краток период на две утакмици прими од Рома 9 комада...еве ти одговорив на тоа што бараше

а сега ти ми кажи зошто во секој пост кога дискутираш со некој секогаш има дел кој го нема врска со темата на која се дискутира и на некој начин претставува провокација, во случајот објасни ми зошто кога дискутираш со фан на Рома секогаш го споменуваш тој пораз од 7-1 без разлика за што се прави муабет ти го споменуваш, посебно кога станува напнато...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
^ Па фан на Рома тера на сеир за '' антифудбалот '' на Интер со Барса, што сакаш да му реплицирам, освен да му го доловам грдиот изглед во огледалото. :wink:
Имаш некоја друга идеја, де дај сподели ја, ајде, просветли ме како требаше да реагирам на тој негов пост.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
не се нормални, што се нема да им текне...

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
^ Па фан на Рома тера на сеир за '' антифудбалот '' на Интер со Барса, што сакаш да му реплицирам, освен да му го доловам грдиот изглед во огледалото. :wink:
Имаш некоја друга идеја, де дај сподели ја, ајде, просветли ме како требаше да реагирам на тој негов пост.
па работата е тоа што ти немаш некоја идеја па секогаш одиш со тоа:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
па работата е тоа што ти немаш некоја идеја па секогаш одиш со тоа:smir:
Па морам ли да имам друга идеја за фан на Рома кој кења како играле Интер во ЛШ, не сериозно, мора ли да се трудам за нешто друго да напишам ... :tv:
Од една страна дебакл доживуваат од Манчестер у ЛШ, од друга ги елиминира грчки клуб сезонава од Лига Европа, и пак, се дрзнал да тера на сеир за Интер демек играле антифудбал .... знам знам, глупо изгледа, нелогично у секој случај.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Незнам дали некој спомна... Тоти не го фаулира САМО Балотели.....
1. удар со нога по глава на Мота
2. удар со топка по Балотели додека лежи
3. удар со нога на Балотели (за црвен)
4. удар со ногата на Балотели


Ова не е играч. Срамота за сите што го оправдуваат.... Минимум треба да му се даде 4-5 месеци суспензија. И во никој случај да не го земат на Светското....

Еве ги сите фаули:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom