Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
рома 20-0 да ве победи и тоти се да освои сепак ќе речете дека сте подобри.... енд оф стори:toe:
ако не сум во право брише те ми го постов сместа
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
рома 20-0 да ве победи и тоти се да освои сепак ќе речете дека сте подобри.... енд оф стори:toe:
ако не сум во право брише те ми го постов сместа


Ама зашо сте пристрасни ? Ај ти не ...али Пупонено ненормално .....

У стање сте кофа гоВна (со В) да изедете само од инат/мука или шо и да е .....

Се влегува така на играч кој се смета за најголем талент во Италија ?
Се влегува ВООПШТО така ?

Типот е ретардиран ....значи влегуе во игра во 50мин ..... Пие жут одма , прави бодичек , гази 2ца по глава , мава,тепа и накрај мава волеј у Балотели .....

Тадеи такоџе ....секој старт му беше со крената нога .....Тоа само докажува дека се пичкишта и сакаат да ја повредат екипата за да го јадеме у ЛШ/Италија ....

Срамота ....
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
рома 20-0 да ве победи и тоти се да освои сепак ќе речете дека сте подобри.... енд оф стори:toe:
ако не сум во право брише те ми го постов сместа
Па нормално дека ќе бидеме подобри кога Интер има освоено 100 титули повеќе од Рома , како да не бидеме подобри
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Па нормално дека ќе бидеме подобри кога Интер има освоено 100 титули повеќе од Рома , како да не бидеме подобри
ти пак не ме свати што сакам да кажам ама ок уживај:smir:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.007
Овие Телма не се нормални, во програмава пишува Палермо-Сампдорија ќе даваат ??? :uvo::) Стварно очекуваат таа да има поголема гледаност од Интер???
Според сите логики и реално гледање на работите исправна одлука на Телма, иако сум фан на Интер, ама овој натпревар Палермо-Сампдорија е побитен отколку Интер-Киево, мислам во однос на квалитет, првиот е далеку понеизвесен отколку Интер-Киево, али се надевам дека ќе има и вклучување и во натпреварот кој е одлучувачки за Интер.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
рома 20-0 да ве победи и тоти се да освои сепак ќе речете дека сте подобри.... енд оф стори:toe:
ако не сум во право брише те ми го постов сместа
Другар не е работата да се провоцираме туку ние ако тврдиме дека сме подобри тоа не е ништо лошо бидјќи тоа е ФАКТ..едностано освен годините 2000/2001 и 2003/2004 не памтам друга година Рома да била подобра од Интер во било што..првите три екипи во италија Милан ,Јуве,Интер сите си имаат различни периоди различни генерации и секогаш едната екипа е подобра од другите две(можеби поради финансиската моќ кој ја содржат трите тима за разлика од Рома која повеќе ги продава своите најдобри играчи)..сепак невозможно е дури и просто глупо да ги споредуваме Рома и Интер во било кој сегмент од фудбалската игра па и во фанови и се натаму..историја не споменувам бидејќи таа е за аналитичарите ...е сега малце Пупоне смешен испадна кога споменува резултат 6-2 во куп каде интер играл со втор тим во тој натпревар а ги избегнува резултатите каде завршија во корист на Интер но Олимпико каде рома беше два пати декласирана и тоа со првите тима(1-4,0-4)...Иако сум фан на Интер,рома како екипа баш ми е симпатична и не ја мразам само што помалку ја претерувате(вие фановите на Рома)!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
Ама зашо сте пристрасни ? Ај ти не ...али Пупонено ненормално .....

У стање сте кофа гоВна (со В) да изедете само од инат/мука или шо и да е .....

Се влегува така на играч кој се смета за најголем талент во Италија ?
Се влегува ВООПШТО така ?

Типот е ретардиран ....значи влегуе во игра во 50мин ..... Пие жут одма , прави бодичек , гази 2ца по глава , мава,тепа и накрај мава волеј у Балотели .....

Тадеи такоџе ....секој старт му беше со крената нога .....Тоа само докажува дека се пичкишта и сакаат да ја повредат екипата за да го јадеме у ЛШ/Италија ....

Срамота ....

ти бе човеку, кажи од кај ти е тоа дека јас сум пристрасен?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па нормално дека ќе бидеме подобри кога Интер има освоено 100 титули повеќе од Рома , како да не бидеме подобри
Другар ова автоматски според твоја логика значи дека Јувентус се подобри од нас во овој момент!:toe::nenene::nenene::nenene::nenene:
не е до титулите освоени низ годдините туку дискусијата се базира врз сегашноста каде фановите на рома споменуваа убав фудбал и бараа оправдување за поразот..

ти бе човеку, кажи од кај ти е тоа дека јас сум пристрасен?
Па ми споменуваш резултат пред 3 години и тоа во КУП каде интер играше со втор тим...а ги избегнуваш харакирите на Олимпико во СЕРИА А со ПРВИТЕ ТИМОВИ од Интер(1-4,0-4)..што очекуваш да ти вратиме размисли малце другар(барем ти си еден од пообјективните)..
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
1-2 не ме разбраа добро па ќе кажам директно.....

да речеме дека интер има освоено само една титула а од рома веќе не се бројат... дали вие повторно би навивале за интер? ако навивав за титули и за милиардерски трансфери ќе навивав за реал мадрид а не за рома....
никогаш не сум сакал да навредам навивач на некој тим ако тој тим е послаб или се натпреварува во пониска лига. секој има право да навива за кого сака :toe:
се надевам дека ќе ме сватите и веќе еднаш ќе престане оваа омраза (со причина или без причина) на форумов:kesa:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.875
Поени од реакции
8.731
значи друг ми беше муабетот, ти зборуваш на една тема и одеднаш го спомнуваш 7-1 против Манчестер, што немаше никаква врска со муабетот, а тоа го правиш со секој, мислиш ќе внесеш доза на нервоза на тој што му реплицираш, затоа јас така ти споменав... на крај на краишта примивте од Рома 6 комада.... чао пријатно...
значи еве го мојот последен пост на кој се напаливте... јас конкретно реплицирав на постот на Syn каде тој безвезално го спомена поразот од 7-1 против Манчестер, затоа јас безвезално му вратив во негов стил за да види како е... а како што гледам доста добро функционира... спомнуваш некој непотребен детал во постот во врска со протиничкиот тим само колку да го изнервираш другиот, во случајот тоа беше Syn кога му реплицираше на Комита, јас вратив на исто ниво пола од вас се изнервираа и се бранеа одалеку со титулите на својот тим.....

за другите незнам, ама мислам дека Syn ми ја сфати поентата или па и тој како некои од вас ќе ми врати со пост со голема доза на нервоза...

адје поздрав другарчиња мои, ова беше само еден тест каде што повеќето паднавте:smir::smir:

Па ми споменуваш резултат пред 3 години и тоа во КУП каде интер играше со втор тим...а ги избегнуваш харакирите на Олимпико во СЕРИА А со ПРВИТЕ ТИМОВИ од Интер(1-4,0-4)..што очекуваш да ти вратиме размисли малце другар(барем ти си еден од пообјективните)..
друже друг ми беше муабетот, не ми ја сфати поентата
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
1-2 не ме разбраа добро па ќе кажам директно.....

да речеме дека интер има освоено само една титула а од рома веќе не се бројат... дали вие повторно би навивале за интер? ако навивав за титули и за милиардерски трансфери ќе навивав за реал мадрид а не за рома....
никогаш не сум сакал да навредам навивач на некој тим ако тој тим е послаб или се натпреварува во пониска лига. секој има право да навива за кого сака :toe:
се надевам дека ќе ме сватите и веќе еднаш ќе престане оваа омраза (со причина или без причина) на форумов
:kesa:
Другар не знам за другите но ја никогаш не сум ширел омраза на форумот без разлика за кој навива тоа е негово право и немам што да докажувам,но да се дроби за еден ист резултат кој нема скоро никакво значење 3 години е тоа е немање доволно аргументи кога се во прашање тимовите.Иначе да те потсетам скоро 99 проценти од навивачите во форумот сме фанови на интер од времето на роналдо досега што значи сме претрпеле многу сушни години(барем јас памтам) сме претрпеле да губиме од Милан 0-6 и пак навиваме за Интер,сме претрпеле поразот во послендото коло за титула од лацио 4-2 и пак навиваме за Интер,..што значи некоја друга љубов или околност не донесе нас фановите на Интер да бидиме подржувачи на овој тим а не титули,антифудбал итн...тоа што ти си навивач на рома не разбирам комплетно и нема што да ти дофрлам итакантаму..ионака јас лично познавам фанови на рома од одамна и не ми е чудно воопшто..едноставно секој си има право да навивам за кој било тим .:toe:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Другар не знам за другите но ја никогаш не сум ширел омраза на форумот без разлика за кој навива тоа е негово право и немам што да докажувам,но да се дроби за еден ист резултат кој нема скоро никакво значење 3 години е тоа е немање доволно аргументи кога се во прашање тимовите.Иначе да те потсетам скоро 99 проценти од навивачите во форумот сме фанови на интер од времето на роналдо досега што значи сме претрпеле многу сушни години(барем јас памтам) сме претрпеле да губиме од Милан 0-6 и пак навиваме за Интер,сме претрпеле поразот во послендото коло за титула од лацио 4-2 и пак навиваме за Интер,..што значи некоја друга љубов или околност не донесе нас фановите на Интер да бидиме подржувачи на овој тим а не титули,антифудбал итн...тоа што ти си навивач на рома не разбирам комплетно и нема што да ти дофрлам итакантаму..ионака јас лично познавам фанови на рома од одамна и не ми е чудно воопшто..едноставно секој си има право да навивам за кој било тим .:toe:
првиот што ме разбра :)

и не реков дека ти шириш омраза само секогаш кога во ист муабет се спомнуваат рома и интер на форумов.... знам дека нешто се крчка:smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
друже друг ми беше муабетот, не ми ја сфати поентата
Дада видов му враќаше со иста мера на SYn на неговиот пост каде индиректно ја споменува рома за да го одбрани фудбалот кој го негува Интер...едноставно можеби има малку сарказам но колегата од вашиот фан клуб Комита не го разбира очигледно фудбалот па тој почна прв да провоцира како тоа интер играл анти-фудбал се брани итаканатаму..а ако е тој толку голем стручњак што тактита ќе постави против барселона со 10 души и тоа на КАМП НОУ??..Сан фино лепо му одговори дека ако Интер играл фудбал како што негува Барселона ќе поминеше како рома на олд трафорд..тука не гледам никаква провокација туку му дава Сан на Комита аргумент во кој се состои неговиот тим за да се присети малце, а не да лупа зелени со анти-фудбалот..позз

првиот што ме разбра :)

и не реков дека ти шириш омраза само секогаш кога во ист муабет се спомнуваат рома и интер на форумов.... знам дека нешто се крчка:smir:
Секогаш е така со фановите кој навиваат за ривалски тимови..Иако според мене нема некое големо ривалство помеѓу нашите тимови(со целосна почит кон Рома)..не дека Рома е нешто слаба или финансиски немоќна или дека нема историја туку раководствата на двата тима се пријателски и според мене се тука заедно кога некој на некого му треба..за разлика од ривалствата кои ги има Интер со Јуве/Милан со рома е НИШТО..исто како Рома со Лацио..:toe:..се надевам ме разбери
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom