Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не ми го поби воопшто, него формацијата беше сменета, да, али во период кога Интер нема тренер на клупа, и ко што вика Михајлович, Интер се 50% послаби во таква ситуцаија и во период кога имаа низа лоши резултати и огромен пад на форма кој вчера едноставно кулминираше.
Поединци бар во прво вчера многу грешеа, поготово Матераци кој беше виновен за најголемата шанса на Катанија ( ова полувреме го гледав ), кога погрешно процени лет на топка и еден од играчите на Катанија, оној најнискиот, се најде во 100% шанса. Иначе, за разлика од 4-2-3-1, имаа контрола на посед, но пак ке повторам, во мизерна форма се, те грешки од судии те несватливи потези и слично резултираа со низа на очајни резултати.
Сега е моментот да го покажат шампионскиот карактер и да докажат дека го заслужуваат скудетото, зашто изговор ако го изгубат нема, нит судии нит ништо, па да му ебам матер, во еден дел од сезоната беа плус 12 од Милан и плус 15 од Рома, башка, по победата на Милан во Јануари, Милан изиграа нерешено со Ливорно дома и Болоња гости, тацни у пм, тацни.

p.s. Слично беше и лани, само во Јануари, кога беа изгазени од Аталанта гости 3-1, 3-0 губеа па во 90та Ибра даде тотално безначаен гол за тимот, него му значеше со оглед дека на крај за 1 гол му кидна на Милито.
Вон Форма беа и со онаа формација 4-2-3-1!
Со 2 напагачи да добиваме посед на топка но некако ми стои сето тоа јалово, додека со онаа со со 3 во линија и Милито напред сме многу поопасни, и се прави повеке притисок на противничката одбрана.
Но да го оставиме тоа настрана!:smir:


Според мене идеалната формација за Челзи е таа Пандев, Ето и Милито без Мурџо, кој може да влезе последните 15 минути.


Инаку како шо кажав и претходно...... Милито требаше да одмара на оваа утакмица затоа што мислам дека може да го изгубиме во Лондон.:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.477
Вон Форма беа и со онаа формација 4-2-3-1!
Со 2 напагачи да добиваме посед на топка но некако ми стои сето тоа јалово, додека со онаа со со 3 во линија и Милито напред сме многу поопасни, и се прави повеке притисок на противничката одбрана.
Но да го оставиме тоа настрана!:smir:
Интер и во период кога имаа огромна позитива играа бедно со оваа тактика, по поразот од Јувентус, со Аталанта гости изиграа 1-1 а тимот им беше во серија од 5 порази по ред, потоа едвај ја поминаа последнопласираната Сиена дома, мораа да дадат дури 4 гола за да ги освојат тие 3 бодови, гости со Бари имаа негатива од 2-0 а до тој момент немаа буквално ниедна шанса на натпреварот.

Интер ги нема Чави и Иниеста во средниот ред, или Фабрегас па да форсира таков стил на игра, башка во гени на овој клуб е да игра бедно со крилни фудбалер, во последни 15 години нема крило кое оставило позитивен впечаток во овој тим. Последни два случаји кои го потврдуваат ова се Мансини, кој до моментот да дојде во Интер беше феноменален во Рома, и Кварезма, кој во Порто беше најдобар играч.
Интер и лани играа 4-3-3 со крила па Мур смени на 4-3-1-2, нормално е кога тимот менува формации и ја бара онаа '' вистинската '' дека резултати нема да има, Јуве почнаа со 4-3-1-2 и имаа 4 победи по ред и играа доста сигурно, менуваа формации, се вратија на истата па потоа и шанса неможеа да направат. :toe:

Ја пред НГ го отекуев за 4-2-3-1 формат, али си признав по Сиена, тиња е, нема Интер кадар за да форсира ваков систем, поготово не со Пандев и Балотели како крилни играчи , или Ето и Пандев, Ето и Балотели.

edit : Muntari for Man Of Match?

Please vote now :
1.YES
2.NO
3.I need 85 sec to think

:tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Пак истиот проблем го видов синојка во играта на Интер, не да се прам некој експерт ама фалат некој брзи играчи, крилни играчи кои ќе пробиваат по страните, а моментално тоа му е преостаната само на Мајкон на кого слабо му иде тоа. Кога немаш играчи кои се одлични 1 vs 1 тогаш треба игра без топка, сите играчи да се движат и отвораат простор. Гледам дека во средината само се чека на Шнајди, Станковиќ ако потфрли офанзивно и Шнајдер е оставен сам да ја организира играта, во првите утакмици добиваше помош од Пандев а сега и тој се изгуби. Највредна ви е одбраната која знае понекогаш да потфрли.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Боби[Мкд];3390804 напиша:
Леле види каков е, како можат секој ден да го гледаат. Понекогаш ми е мило што нема црнци во Баерн.
Оф топик ама ти како да не си го знаеш тимот ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.477
Заборавив ова, зашто не гледав не коментирав, во второ играле со 4-2-3-1 :tv:
Дале гол али и примиле 2 комада по што добиле црвен, што уште еднаш го потврдува тоа што го реков пред некоја недела, тактикава е ок кога се брка резултат, не кога и противникот брка гол, Интер иделе на гол со влегувањето на Кварезма, постигнаа гол по што Катанија бил тимот кој бркал израмнување.

Иначе, пак да повторам, сега за сега за Ајриш сме следниве, Ја, Кире_Интер, Снајдер, Ико и ваљда неговиот никаков другар ( кој и да е типот ), Ф.А., Деко, АЦАБ ( и другарот негов ), Грејт, Мали_Капитано, @ki, Rossi 46, Engin и Тошка ( другарче негово, беа и првиот пат ).

Ако некој одлучи да не доаѓа, нека ме извести денес, или најкасно утре, зашто планирам утре да идам до Ајриш и да договорам маси, така да ке ме поебете ако у Понеделник или Вторник откажете. Истово важи и за оние кои сеуште не се пријавиле.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Интер и во период кога имаа огромна позитива играа бедно со оваа тактика, по поразот од Јувентус, со Аталанта гости изиграа 1-1 а тимот им беше во серија од 5 порази по ред, потоа едвај ја поминаа последнопласираната Сиена дома, мораа да дадат дури 4 гола за да ги освојат тие 3 бодови, гости со Бари имаа негатива од 2-0 а до тој момент немаа буквално ниедна шанса на натпреварот.

Интер ги нема Чави и Иниеста во средниот ред, или Фабрегас па да форсира таков стил на игра, башка во гени на овој клуб е да игра бедно со крилни фудбалер, во последни 15 години нема крило кое оставило позитивен впечаток во овој тим. Последни два случаји кои го потврдуваат ова се Мансини, кој до моментот да дојде во Интер беше феноменален во Рома, и Кварезма, кој во Порто беше најдобар играч.
Интер и лани играа 4-3-3 со крила па Мур смени на 4-3-1-2, нормално е кога тимот менува формации и ја бара онаа '' вистинската '' дека резултати нема да има, Јуве почнаа со 4-3-1-2 и имаа 4 победи по ред и играа доста сигурно, менуваа формации, се вратија на истата па потоа и шанса неможеа да направат. :toe:

Ја пред НГ го отекуев за 4-2-3-1 формат, али си признав по Сиена, тиња е, нема Интер кадар за да форсира ваков систем, поготово не со Пандев и Балотели како крилни играчи , или Ето и Пандев, Ето и Балотели.

edit : Muntari for Man Of Match?

Please vote now :
1.YES
2.NO
3.I need 85 sec to think

:tv:
И да не забораваме дека ние сме фанови на клуб кој 45 године не освоил Лига на Шампиони или Купот на европски шампиони.
Дефинитивно Интер е второкласен тим и никогаш небил во ТОП 5 од светските клубови во последниве 20 години.
Но ќе се надеваме еден ден на сензација кога Интер ќе ја освои лигата на шампиони.
Знам дека на голем број фанови на Интер нема оваа да им се допадне, но тоа е факт.
Интер е клуб кој никогаш небил комплетен во последниве 20 години.
Последниве 3-4 сезони конечно Интер дојде на врвот во Серија А, но италјанската лига падна на најниско можно ниви во последниве 25 години, никогаш небило калчото послабо одколку што е во последниве 3-4 сезони.
Проклетството е што сме фанови на еден клуб како Интер и никогаш нема да се одкажеме.
А знаете зашто?
Затоа што е INTERNAZIONALE :vozbud::vozbud::vozbud:
FORZA INTER !
П.С Надешта последна умира.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И да не забораваме дека ние сме фанови на клуб кој 45 године не освоил Лига на Шампиони или Купот на европски шампиони.
Дефинитивно Интер е второкласен тим и никогаш небил во ТОП 5 од светските клубови во последниве 20 години.
Но ќе се надеваме еден ден на сензација кога Интер ќе ја освои лигата на шампиони.
Знам дека на голем број фанови на Интер нема оваа да им се допадне, но тоа е факт.
Интер е клуб кој никогаш небил комплетен во последниве 20 години.
Последниве 3-4 сезони конечно Интер дојде на врвот во Серија А, но италјанската лига падна на најниско можно ниви во последниве 25 години, никогаш небило калчото послабо одколку што е во последниве 3-4 сезони.
Проклетството е што сме фанови на еден клуб како Интер и никогаш нема да се одкажеме.
А знаете зашто?
Затоа што е INTERNAZIONALE :vozbud::vozbud::vozbud:
FORZA INTER !
П.С Надешта последна умира.
Донекаде и си во право но јас никогаш нема да се откажам и горд сум што навивам за ваков тим па макар и бил втора лига..Едноставно интер на сите пола живот ни го има скратено и нервози и солзи и победи и извици.....Интер е ЖИВОТ ( единствен клуб сличен како интер е Ливерпул поради тоа имам мала доза на почит кон тој тим).....За комплетен никој тим немам видено во овие 10 години колку што пратам фудбал да е комплетен во таа смисла(освен Арсенал 2004 и Милан 2005):toe:за тоа треба многу труд,работа,пари,трпение,визија,снаодливост,СРЕЌА.....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде ајде уште тао ви остана да се вадите преку к*р сте ми со тие две утакмици вие Интерашите,а и Миланезите со таа ЛШ баталете ги веќе еднаш тие утакмици гледајте иднината тоа е се минато вас а и нас како да ни одговара да живееме во минатото.
Ако ти е преку к*р можеш комотно да се изгубиш од фан клуб и да не ми реплицираш.

Прочитај ако треба и два пати, муабетот ми беше за неговиот оптимизам, а не за демолирањето на Милан, двапати.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Донекаде и си во право но јас никогаш нема да се откажам и горд сум што навивам за ваков тим па макар и бил втора лига..Едноставно интер на сите пола живот ни го има скратено и нервози и солзи и победи и извици.....Интер е ЖИВОТ ( единствен клуб сличен како интер е Ливерпул поради тоа имам мала доза на почит кон тој тим).....За комплетен никој тим немам видено во овие 10 години колку што пратам фудбал да е комплетен во таа смисла(освен Арсенал 2004 и Милан 2005):toe:за тоа треба многу труд,работа,пари,трпение,визија,снаодливост,СРЕЌА.....
Браво Neroazuro, ти си навистина верен фан на Интер и не си човек кој напразно леа и пишува постови за деца од 5-6 години.
Големо браво за твојата објективност, колку и да го сакаме Интер, вистината треба да ни е поважна, а таа е дека Интер се уште не заслужува да е најдобар во Европа и не е создаден да стане шампион во лигата на шампиони. Многу ќе ми биде криво ако ја изгубиме и титулата во серија А, во која сепак гладајќи ја целата сезона бевме најдобри. Но во последниов месец не е така и во серија А има подобри од Интер .
П.с Во последниов месец.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Браво Neroazuro, ти си навистина верен фан на Интер и не си човек кој напразно леа и пишува постови за деца од 5-6 години.
Големо браво за твојата објективност, колку и да го сакаме Интер, вистината треба да ни е поважна, а таа е дека Интер се уште не заслужува да е најдобар во Европа и не е создаден да стане шампион во лигата на шампиони. Многу ќе ми биде криво ако ја изгубиме и титулата во серија А, во која сепак гладајќи ја целата сезона бевме најдобри. Но во последниов месец не е така и во серија а има подобри од Интер.
Зборуваш за последниов месец или општо за цела година ? Ако е второво, те молам наведи кој е подобар од Интер во Сериа А.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.026
Дечки ако не приметивте ова ни е првиот пораз коа играл Снајдер,конечно падна и таа традиција по што до сеа немавме изгубено со него:toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Зборуваш за последниов месец или општо за цела година ? Ако е второво, те молам наведи кој е подобар од Интер во Сериа А.
Убаво е напишано, дека преку цела година Интер е најдобар, но во последниов месец има многу подобри екипи, не е грев да признаеме дека и еден беден Милан последниов месец прикажува подобра игра.
Ако вака продолжиме во првенството нема да биде чудно ако на крај завршеме со заостанување од 6-7 бода зад Милан.
Да се надеваме дека ќе смени нешто самопрогласениот специалец и ќе се разбудеме од овие кошмари кој што ги гледаме последниов месец.
Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom