Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Mурињо за Киву :

"If it hadn't been for Chivu's injury this would have been a great day of football. Cristian is in hospital. He has fractured his skull and he hope he can be back as soon as possible, but I think he will be out for a long time."
Лошо, лошо, лошо :(

Баш денес ми се допадна како игра Киву...дури имаше шанса за гол кога се прошета низ одбраната на Кичево. :)

Во случајов Сантон има шанса да се докаже :)

А видете Баљо што изјави за жолтиот картон и за однесувањето на публиката:

The nineteen-year-old striker will miss Saturday's home match against Siena after picking up a yellow card in Verona. "I was stupid," he admitted with a smile, before condemning the home fans at the Bentegodi for their behaviour. "I want to take this opportunity to say that this crowd disgusts me more and more every time I come here to Verona."

Па глупо си бе котле...ама понекогаш :icon_lol:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Таман му тргна, играше во форма и се појави глаучон Пелисиер :/

Се надевам на брзо опоравување и да се врати бар против Челзи иако не верувам дека ќе се случи истото.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Честито деби на Г'чето :)



Извињавајте, морав :pos:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Баш ми е жал за Киву, се надевам дека брзо ќе се опорави и дека ќе нема последици.Ете му шанса на Сантон па да видиме како ќе ја искористи.Иначе Сантон на К.Роналдо го чуваше лани и не примивме гол а не да се секирам за Челзи.А и на крај краева тука е Капитенот
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Е да, да се надоврзам за Киву, греота на никој не му посакувам такво нешто. Гледав на Sky се планирала операција која треба да трае 2 саата, а датумот за враќање на терен најверојатно ќе биде далечен.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито победа и гол на пандев иако после му беше препишан на балотели...добро се снаога
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Операцијата на Киву минала без проблеми, не се знае кога ќе ја напушти болницата. Од екипата сите биле во болницата па потоа заминале за Милано.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Операцијата на Киву минала без проблеми, не се знае кога ќе ја напушти болницата. Од екипата сите биле во болницата па потоа заминале за Милано.
Браво тоа ти се вика екипа сите биле кај киву,иначе маикон глеам дал пофални зборови за пандев:wink:коа го даде голот пандев маикон прв отиде да му честита:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ако ви се верува ме удри малку бедот за Виера, сакав само намалување на платата и да остане, бар за со Челзи ќе ни беше потребен. Бедот продолжува, се надевам дека Киву брзо ќе закрепне, заедно со Маикон ги сакам ко браќа :pos:

Шала на страна, Киву ми е еден од поомилените играчи во тимот, му посакувам брзо опоравување.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Денес нарачав дрес од пандев од интер.ит и кога ќе ми стигне ќе ви постирам слика да ви праам лиги :toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 

izrael

Победник
Член од
12 октомври 2009
Мислења
154
Поени од реакции
2
Операцијата на Киву минала без проблеми, не се знае кога ќе ја напушти болницата. Од екипата сите биле во болницата па потоа заминале за Милано.
Еве целосниот извештај од internews:



Intervention perfectly successful: everything ok for Cristian Chivu
They announced the Borgo Trento hospital in Verona Health
06.01.2010 18:12 by Christian Liotta article read 1334 times
Source: Inter.it

Surgery of Cristian Chivu is perfectly successful. They announced the health Borgo Trento Hospital of Verona, who had indicated that this operation was necessary for the reduction of a fracture in the right parietal area and also the resulting hematoma. Behold, the official site of the club Inter Milan, the words of Professor Sergio Turazza, head of the team of doctors who carried out the intervention: "The player has Suffered a head injury in the right parietal region. The trauma caused the fractures with The Rejection of the skull inward and bleeding in hematoma to be small. 's intervention was necessary mainly for the presence of the hematoma and was to raise the sunken bone fragments to the brain drain in the hematoma itself and set conditions so that the hematoma does not reform. The surgery went regularly. The wall appeared to celebrate being free, the skull was reconstructed with the bone of the patient Regained a normal profile.

"Everything has been carried out and we are confident enough so that the patient can heal without problems. It is too early to say when the patient can leave hospital. But it promises so that everything can be resolved in the best way," concluded Professor Turazza. Meanwhile, the Inter players, Chivu had just learned that in the operating room, they left the hospital and left for Milan.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Jas nara4av...i kupen mi e vekje...ali kje stigne na leto:nesvest:

Ina4e...nejkam da me svatite pogreshno...ali za povredata si e kriv Chivu...zasho Pellisier beshe skoknat i pobrzo,a i toj prv ja cepna topkata.....ali nema toa vrska....mu pozeluvam brz oporavak:smir::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom